Marszałek Sejmu protestuje przeciwko sianiu dezinformacji przez rosyjskiego parlamentarzystę

27 marca 2020, 15:45
IMG_6591550
Rosyjski Ił-76 ląduje w bazie wojskowej Pratique di Mare / Fot. function.mil.ru
Reklama

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w liście do Walentiny Matwijenko przewodniczącej Rady Federacji - wyższej izby rosyjskiego parlamentu - zaprotestowała przeciwko "próbom siania dezinformacji przez jednego z rosyjskich parlamentarzystów podczas walki z pandemią koronawirusa" - podało w piątek CIS. O sprawie jako pierwszy poinformował portal defence24.pl

Marszałek Sejmu zwróciła się do przewodniczącej izby wyższej rosyjskiego parlamentu z apelem o zdyscyplinowanie senatora Aleksieja Puszkowa, który - jak napisała Witek - "rozsiewał nieprawdziwe informacje, że strona polska odmówiła zgody na przelot na swoim terytorium rosyjskich samolotów z pomocą dla walczących z epidemią Włoch".

"Nieodpowiedzialne zachowania jednostek tworzących fałszywy obraz rzeczywistości w imię doraźnych korzyści politycznych (…) podważają skuteczność naszych wysiłków, których celem jest walka o ludzkie życie

Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP

 Witek zaznaczyła, że wniosek strony rosyjskiej w tej sprawie "nigdy do nas nie wpłynął". "Stąd też senator Aleksiej Puszkow powinien publicznie zdementować podane przez siebie nieprawdziwe informacje w tej sprawie" - oświadczyła marszałek Sejmu. Dodała, że liczy na współpracę z Walentina Matwijenko. 

Pani głos w tej sprawie niezmiernie pomógłby w walce z dezinformacją, która jest dzisiaj sojusznikiem wirusa zabierającego tysiące istnień ludzkich

Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP

 W czwartek MSZ wezwało ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa. Rozmowa dotyczyła publicznej wypowiedzi rosyjskiego senatora Aleksieja Puszkowa, który zarzucił Polsce zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów przewożących pomoc medyczną do Włoch. 

Biuro Rzecznika Prasowego MSZ poinformowało w czwartek, że podczas rozmowy ambasadora Rosji z dyrektorem Departamentu Wschodniego MSZ strona polska "wyraziła oburzenie absurdalnym zarzutem sformułowanym przez prominentnego rosyjskiego polityka".

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Orthodox
niedziela, 29 marca 2020, 15:14

Ruscy nie przepuszczą żadnej okazji, by zasiać ferment. To ich sport narodowy.

Realista
niedziela, 29 marca 2020, 12:36

Tak wygląda rosyjska "prawda".Szkoda tylko,że wielu przyjęło te pseudo - fakty za prawdę objawioną i nie próbowało nawet poczekać na stanowisko polskiego rządu czy zweryfikować te rosyjskie zaczepki w kilku źródłach.

Davien
niedziela, 29 marca 2020, 13:59

Juz się z tego rakiem Rosjanie wycofują:)

Tweets Defence24