Reklama
Reklama

Maroko: Czołgi Abrams do modernizacji

1 października 2015, 14:38
Fot. General Dynamics

Koncern General Dynamics otrzymał kontrakt wartości 358 milionów dolarów na modernizację 150 czołgów M1A1 Abrams wykorzystywanych przez siły zbrojne królestwa Maroka.

Umowa realizowana w ramach program FMS (Foreign Military Sales) będzie polegała na całkowitym rozmontowaniu czołgów i doprowadzaniu ich do stanu, jaki miały tuż po opuszczeniu linii produkcyjnej (zero-mile condition). Co więcej, każdy pojazd ma zostać zmodernizowany do wersji M1A1 SA (situational awareness).

Zmiany będą polegały m.in. na dodaniu nowego systemu obserwacji technicznej zwiększającego świadomość sytuacyjną załogi, jak również na wzmocnieniu ochrony balistycznej.

Według General Dynamics przeprowadzone prace zmniejszą koszty wykorzystania operacyjnego i wsparcia logistycznego oraz podniosą gotowość operacyjną czołgów. Dostawy zmodernizowanych pojazdów mają trwać od stycznia 2017 r. do lutego 2018 r. Prace będą realizowano przede wszystkim w dwóch zakładach: w Anniston w Alabamie i Lima w Ohio.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Kamil
piątek, 2 października 2015, 09:10

Szkoda, że nie wymienimy naszego złomu z ZSRR i PT91 na Abramsy. Niestety Leopardów nikt już nam nie sprzeda

OnetowaPisanina
czwartek, 1 października 2015, 17:08

To jakieś drobne przeróbki, ale po co rozkręcać czołg na śrubki, podkładek sprężynujących nie dali? A może mają problem z pancerzem jak w Krabie?! Powinni dać Marokańczykom pancerz uranowy, to trochę obniży populację w tamtych rejonach świata.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama