Łukaszenka i Putin rozmawiali o Ukrainie i jej dążeniu do wejścia do NATO

11 maja 2021, 11:23
rYaA1AybtMXrr7nr9PoQyz0BRJMAP4CT
Fot: kremlin.ru
Reklama

Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin odbyli w niedzielę rozmowę telefoniczną, w trakcie której rozmawiali m.in. o sytuacji na Ukrainie i jej dążeniu do członkostwa w NATO – poinformowała białoruska służba prasowa.

Jak podaje agencja BiełTA, liderzy Białorusi i Rosji wymienili się „ciepłymi życzeniami” z okazji Dnia Zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami w II wojnie światowej, obchodzonego w obu krajach 9 maja.

Łukaszenka i Putin rozmawiali także o sytuacji wewnętrznej na Białorusi i w Rosji i ustalili, że „w najbliższym czasie spotkają się, by omówić problemy, które stoją przed oboma krajami”.

Łukaszenka był w Moskwie niespełna trzy tygodnie temu. Oczekiwano, że w trakcie tego spotkania z Putinem może zostać ogłoszone podpisanie tzw. map drogowych pogłębionej integracji pomiędzy Białorusią i Rosją, jednak nie doszło do tego.

Strona białoruska przekazała wówczas, że do uzgodnienia pozostały jeszcze 2-3 mapy drogowe dotyczące współpracy gospodarczej.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 17
Reklama
to jaki pożytek ?
środa, 12 maja 2021, 10:56

Jeśli będą tacy waleczni jak na Krymie...

ostatnia szara komórka
wtorek, 11 maja 2021, 22:06

Może tak Rosja połknie Ukrainę, Białoruś i republiki bałtyckie, a wtedy przyjmiemy Rosję do NATO a później Chiny. Następnie jankesów i brytoli pogonimy to będzie full wypas NATO.

GB
środa, 12 maja 2021, 09:54

Was nikt nie przyjmie do NATO. Po drugie twoj zbrojny układ juz upadł - patrz UW i przy okazji ZSRR. Po trzecie to Rosja staje się kolonią surowcową dla Chin, a nie partnerem.

Palmel
środa, 12 maja 2021, 15:57

ale uzbrojenie dalej kupują od Rosjan jak silniki do samolotów i oba kraje wyszły ze strefy USD bo rozliczają się w swoich walutach i ich transakcje nie przelatują przez amerykański bank centralny czyli po co m SWIF

ktos
środa, 12 maja 2021, 09:47

Juz to przerabialismy - nazywalo sie Uklad Warszawski. Tak nas chronili ze nie bylo nic w sklepach a obywatele marzyli zeby miec mieszkanie i samochod.

Monkey
wtorek, 11 maja 2021, 22:01

Putin sobie pogadał z Łukaszenką o sytuacji na Ukrainie. czyli wiadomo, jak bardzo szanuje juz nie tylko Ukrainę, ale nawet członka państwa Związku Białorusi i Rosji. Ot, powiedział wasalowi czego oczekuje, jak nam była ambasador USA mówiła.

Klakier
wtorek, 11 maja 2021, 15:33

To tylko kwestia czasu nim Rosja połknie Białoruś i nasza granica z Rosją bardziej się wydłuży.... Ale MON tego nie dostrzega i trwa budowa armii paradnej.Bo na paradę starczy jeden dywizjon Himars i dwie baterie Patriot które tylko kupili a już się biorą za Narew,też pewnie będzie ze dwie defiladowe baterie :)

wtorek, 11 maja 2021, 20:18

To, że wzięli się za Narew to bardzo dobrze, bo to będzie najważniejszy element tarczy Polski. Natomiast co do Himars to się zgadzam

Klakier
środa, 12 maja 2021, 05:59

A gdzie dokończenie Wisły ????? jednego piętra OPL nie dokończyli a biorą się za kolejne ??? O ile ten program Narew w ogóle się uda to będzie tak jak z Patriotami,dwie paradne baterie

reht
wtorek, 11 maja 2021, 15:11

Łukaszenka najpewniej chciałby mieć 2 alternatywne mapy: jedną dla integracji z Rosją, drugą dla integracji z UE.

parapsychol74
wtorek, 11 maja 2021, 15:05

Dawajcie Białorusini też do NATO i EU !

Fanklub Daviena i GB
wtorek, 11 maja 2021, 14:19

Co tu dużo rozmawiać - Ukraina do NATO nie wejdzie, a jak wejdzie, to obszarowo najwyżej w formie dawnej Galicji i Zakarpacia... :D

spoko
wtorek, 11 maja 2021, 18:31

Pamietasz co pisales o zniesieniu wiz do UE dla Ukraincow

Fanklub Daviena i GB
wtorek, 11 maja 2021, 20:56

Co pisałem, przypomnij? To, że nie powinni mieć ruchu bezwizowego? I miałem rację! Pisałem też, że nie powinno się wpuszczać konkwistadorów z Afryki do UE, którzy nie mają żadnych dokumentów, nawet takich jak Ukraińcy. I też miałem rację! Ale nic na to nie poradzę, że cała Komisja Europejska ma sumarycznie mniejsze IQ od mojego... :D

Perun Shogun
wtorek, 11 maja 2021, 21:35

Z tym IQ to nie jestem pewien ale jesli chodzi o ego to na 100% masz wieksze. Zarowno Karta Polaka (z ktorej podejrzewam korzystasz - chyba, ze pracujesz bezposrednio w ambasadzie rosyjskiej) jak i ruch bezwizowy dla Rosjan, Bialousinow i Ukraincow - to najlepsze co mozna bylo zrobic i co zostalo zrobione. Mnostwo ludzi z Afryki ucieka przed Islamem - w twojej Rosji jest ich wiecej niz w przecietnym europejskim kraju (Francja i Niemcy - to nie sa przecietne kraje wiec ich nie licze - zreszta swietnie wspolpracuja w trojke -to moze ta islamska plaszczyzna porozumienia).

złośliwy
środa, 12 maja 2021, 10:55

Liczysz jak ci wygodnie.Pocieszne.

Kiks
środa, 12 maja 2021, 09:40

Z tym ruchem bezwizowym to bym dyskutował. Bo niby na jakiej podstawie? I żeby później zatrudniali Ukraińców na miejsca, na które byli chętni z Polski? A dlaczego? Bo Ukrainiec krzyknął o połowę mniej. To kto jest u siebie?

Tweets Defence24