LUBAWA na ćwiczeniach Dragon-17

7 października 2017, 10:00
Fot. http://www.lubawa.com.pl/
Defence24
Defence24

W dniach 25-29 września odbyły się największe ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w 2017 roku pod kryptonimem DRAGON-17. Uczestniczyło w nich 17 tysięcy żołnierzy oraz 3500 jednostek sprzętu wojskowego z Polski i 11 innych państw m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemcy, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii oraz Gruzji i Ukrainy.

W tym ważnym wydarzeniu wzięła również udział LUBAWA S.A. prezentując między innymi, nagrodzony statuetką DEFENDER, Uniwersalny Wielkogabarytowy Mobilny Modułowy HANGAR - KT SHELTER. Hangar ten został zaprezentowany podczas prezentacji dla gości na poligonie w Drawsku, następnie w trakcie trwania ćwiczenia (48 godz.) został przemieszczony i rozstawiony celem zabezpieczenia pokazowej przeprawy wodnej w rejonie Dęblina. 

Zaprezentowano także produkty Lubawy S.A. oferowane dla Sił Zbrojnych. Zainteresowaniem cieszyły się m.in. kamizelka kuloodporna MKO dedykowane dla Wojsk Obrony Terytorialnej oraz kamizelka Reccon M2018 dedykowana dla wojsk specjalnych po dokonanej modyfikacji. Dodatkowo zostało zaprezentowane wielozakresowe maskowanie mobilne na pojeździe KTO Rosomak. Podczas ćwiczeń wykorzystano w praktyce namiot 8D36 typu HDT dedykowany jako stanowisko dowodzenia. 

W ramach DRAGON-17 zaplanowano wykonanie dwóch dużych przepraw w okolicach Nowogrodu i Dęblina z pokonaniem przeszkody wodnej, gdzie w ramach konstrukcji mostu pozornego jako pozoracja sprzętu zostały wykorzystane makiety pneumatyczne produkowane przez Lubawę S.A. (KTO Rosomak i BWP).

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Marek1
wtorek, 10 października 2017, 21:20

Dziwne, sypia się zamówienia dla WP, a także na eksport, a akcje Lubawy S.A.na giełdzie spadły o prawie 40% i oscylują od paru tygodni około 0,92-0,94zł. Osobiście kupuję małymi partiami od 0,98zł, a dodatkowo kupuję akcje pracownicze HSW S.A. i WSK Kalisz. Stały napływ ogromnych środków budżetowych do spółek PGZ jest zapewniony na co najmniej 15 lat, a mniejszościowa prywatyzacja ich b. prawdopodobna.

Podbipięta
wtorek, 10 października 2017, 13:02

Tych makiet wozów bojowych czy samochodów to trza tysiące zamawiać.Wsadzać w nie jeszcze prymusy co by ślad termo dawały i dla WOT

Tweets Defence24