Reklama
Reklama

Logistycy NATO jadą na wschodnią flankę

11 maja 2019, 13:54
0019
Żołnierze 543rd CSC przed wyruszeniem do Europy. Fot. Sgt. Brandon Cox/army.mil

Do Polski przyjedzie wkrótce ponad 130 żołnierzy amerykańskich reprezentujących wysoko wyspecjalizowaną jednostkę logistyczną. Są oni w stanie zapewnić wszechstronne wsparcie oddziałom bojowym. Pozostaną nad Wisłą przez 9 miesięcy.

Amerykański specjalistyczny oddział logistyczny zostaje przerzucony do Polski w ramach programu Operation Atlantic Resolve (OAR). Głównym celem OAR jest pokazywanie stałego zaangażowania Stanów Zjednoczonych w działania na rzecz bezpieczeństwa europejskich sojuszników i zapewnienia stabilności na Starym Kontynencie. Chodzi też o ciągłe wzmacnianie relacji pomiędzy sojusznikami z NATO, poprawianie współpracy, wymiany informacji i koordynacji posunięć, oraz budowę zaufania.

Tym razem w ramach Atlantic Resolve przyjadą żołnierze z 10. Brygady Wsparcia 10. Dywizji Górskiej. Konkretnie będzie to kompania: 543rd Composite Supply Company z 548th Combat Sustainment Support Battalion z 10th Sustainment Brigade z 10th Mountain Division – w skrócie: 543rd CSC.

543. to najbardziej złożona i zróżnicowana kompania w 10. Dywizji Górskiej.

podpułkownik Anthony L. Wilson, dowódca 548th Combat Sustainment Support Battalion

W Polsce zjawi się ok. 135 żołnierzy z 543rd CSC. Reprezentują oni szereg ścisłych specjalizacji, w dziedzinach takich jak na przykład oczyszczanie wody czy zapewnianie paliwa dla pojazdów, ale również dbanie o prysznice dla żołnierzy bądź pranie garderoby. Nad Wisłą zmienią oni dotąd odpowiedzialnych za ww. zadania żołnierzy z kompanii 526th Composite Supply Company z Fort Riley w stanie Kansas.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
pimcik
środa, 28 sierpnia 2019, 09:54

To ci goście z Buffalo Solders?

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama