Należąca do PGZ spółka PCO została wyróżniona nagrodą "Lider Bezpieczeństwa Państwa" za głowicę optoelektroniczną dowódcy GOD-1 IRIS, jaka ma trafić na wyposażenie wież ZSSW-30 przeznaczonych dla transporterów Rosomak i BWP Borsuk.
>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2020 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych, a patronat honorowy nad nim objął Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Tradycyjnie już, kapituła konkursu przyznaje nagrody w kilku kategoriach. W kategorii „Produkt” nagrodzone zostało PCO S.A. za stabilizowaną głowicę optoelektroniczną dowódcy GOD-1 IRIS. Stabilizowana Głowica Optoelektroniczna Dowódcy GOD-1 IRIS to urządzenie zawierające szereg zaawansowanych technologicznie sensorów optoelektronicznych: kamerę termowizyjną, kamerę światła dziennego oraz dalmierz laserowy.
Głowica GOD-1 IRIS przeznaczona jest do zabudowy w Zdalnie Sterowanym Systemie Wieżowym (ZSSW) jako przyrząd obserwacyjno-celowniczy dla dowódcy. ZSSW z działem 30 mm będzie zintegrowany z KTO Rosomak, który przeznaczony jest do zwalczania, niszczenia lub obezwładniania w różnych warunkach klimatycznych, niezależnie od pory doby celów lekko i silnie opancerzonych oraz innych obiektów przeciwnika, w tym jego infrastruktury. ZSSW ma też zapewnić wsparcie ogniowe pododdziałów w czasie prowadzenia działań bojowych oraz dla NP BWP Borsuk pływającego pojazdu gąsienicowego.
Ogólnopolski Konkurs „Lider Bezpieczeństwa Państwa” organizowany jest od 2013 r. Jego kapituła wielokrotnie nagradzała produkty powstające w zakładach należących do Grupy Kapitałowej PGZ.
PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta Spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5 mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.
>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2020 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<
Polskie spółki przy odpowiednim finansowaniu i wieloletnich kontraktach są w stanie wykonać odpowiednie głowice optoelektroniczne dla dronów obserwacyjnych i taktyczch a nie trzeba bezmyślnie kupować wszystkiego za granicą tylko rozwijać własną zbrojeniówkę, budować polski kapitał i niezależność.
Są w stanie za 10 lat wykonywać głowice do dronów, które potrzebne są już teraz i są dostępne o 300% taniej, niż polskie spółki nauczą się robić.
Jesteś nikt bo nic nie wiesz o taki nikt
To z jaką głowicą twoim zdaniem latają drony od WB?
w kwestii pewnego zapóźnienia organizacyjno-technologicznego oczywiście zgoda, natomiast jeśliby potraktować sprawę bardziej ogólnie, to kupując wszystko za granicą, bo taniej, szybko skończą Ci się pieniądze a nowych już nie będzie skąd wziąć, jeśli oczywiście potrafisz to sobie wyobrazić.
To wie każdy. Ale jak tu się wtedy przypodobać swoim seniorom?