Krzysztof Krystowski odchodzi z Leonardo

7 stycznia 2019, 08:40
KrystowskiSkaner
Fot. Defence24.pl.
Reklama

Krzysztof Krystowski poinformował o zakończeniu współpracy z Leonardo Helicopters i PZL Świdnik. Do końca 2018 roku pełnił stanowisko wiceprezesa Leonardo Helicopters.

Krzysztof Krystowski poinformował o zakończeniu współpracy z koncernem Leonardo Helicopters i należącymi do niego zakładami PZL Świdnik we wpisie w portalu społecznościowym. "Mam nadzieję, że wspólnie rozpoczęte projekty, skończą z sukcesem, moi, byli już, współpracownicy, ze Świdnika." - dodał.

Krzysztof Krystowski objął funkcje prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego należących do Leonardo zakładów PZL Świdnik w styczniu 2015 roku. Później został powołany na stanowisko wiceprezesa Leonardo Helicopters. Częścią tego koncernu są zakłady PZL Świdnik. Współpracę z Leonardo zakończył z końcem 2018 roku.

W latach 2012-2013 Krystowski pełnił stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Bumar, a później Polskiego Holdingu Obronnego. Wcześniej, w latach 2006-2011 był managerem w Grupie Avio, koncernie zajmującym się między innymi projektowaniem i produkcją silników lotniczych oraz innych komponentów statków powietrznych.

Z kolei w latach w latach 2003-2006 Krzysztof Krystowski sprawował funkcję wiceministra w resorcie gospodarki, pracy i polityki społecznej (potem w resorcie gospodarki i pracy). Zakres jego odpowiedzialności obejmował między innymi zagadnienia związane z offsetem, restrukturyzacją krajowego przemysłu lotniczo-obronnego, a także nadzór nad podmiotami realizującymi prace badawczo-rozwojowe. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Polish Open University oraz MBA na Oxford Brookes University. Ukończył również studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
amur
wtorek, 8 stycznia 2019, 14:07

- bo te z PGZ są znane:) - co za pytanie? był w grupie wykończającej Caracale i uzbrajającej WP w śmigłowce jakie by tylko chciał AM a i jeszcze znany z remontów Sokołów

bo te z PGZ są znane:)
wtorek, 8 stycznia 2019, 10:26

Czy ktoś z państwa wie, jakie miał osiągnięcia w Leonardo?

asd
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 20:02

Ma coś z Waltera z Breaking Bad.

gnago
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 18:18

O murzyn zrobił swoje murzyn może odejść. A może nowe zadanie do wykonania dla prawdziwego z mocodawcy . Charków i jego kombinat czołgowy czekają a roz...nie . Co za punktowa precyzja była ze zniszczeniem przemysłu czołgowego w Polsce . Starczy tylko likwidacja produkcji silników. Oczywiście ze względów ekonomicznych.... tylko. A pracownicy Impela czekają i marzą o .......

Zxxc
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 17:26

Koniec pijaru w Leonardo. Czas na konkretne oferty dla WP

jaro
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 12:20

czas na PGZ?

Śmierdziel
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 10:30

Czyżby ściągnięcie go do PGZ się szykowało?

Tweets Defence24