Krystowski: Oferujemy poszerzenie możliwości Sokoła o przeciwpancerne pociski kierowane [Defence24 TV]

1 października 2018, 10:14

"Analiza ekspertów wyraźnie pokazała, że śmigłowce są jednym z najważniejszych elementów uzbrojenia czwartej dywizji i to zarówno maszyny bojowe, jak i śmigłowce wsparcia" - mówił w rozmowie z Defence24 TV wkrótce po debacie "Rola i znaczenie czwartej dywizji w systemie obronnym państwa" Krzysztof Krystowski, Wiceprezes Leonardo Helicopters. 

My oferujemy śmigłowiec wsparcia pola walki ale oferujemy także modernizacje i poszerzenie możliwości Sokoła o wprowadzenie przeciwpancernych pocisków kierowanych np. rakiet Spike.

Krzysztof Krystowski, Wiceprezes Leonardo Helicopters

 

Reklama
Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 17
Harry 2
czwartek, 4 października 2018, 18:28

@Hdje - " Trzeba nowych śmigłowców uderzeniowych." Oczywiście, że trzeba nowych smigłowców uderzeniowych ale najpierw należy zmodernizować SOKOŁY bez kompromisów. Apache jest za drogi nie tylko za sztukę ale jego cały cykl życia będzie drenował nasz budżet. A Tiger? No cóż: "nie wszystko złoto co się świeci" Nie zachłystujcie się tak techniką zachodnią: https://www.defence24.pl/australijskie-problemy-tigera-komentarz

As
czwartek, 4 października 2018, 17:54

Jakby przyszła nagła potrzeba to sobie wojskowi mechanicy sami wyrzutnie przyspawają na śmigłowcu bez fazy analityczno-koncepcyjnej i uroczytych przemówień, przecinania wstęgi itp kosztownych działań.

As
czwartek, 4 października 2018, 15:39

Prawda jest taka że w razie nagłej potrzeby kierowane pociski wojacy sami by sobie przyspawali do tych śmigłowców bez fazy analityczno-kocepcyjnej, deklaracji, programów, przemówień, święceń maszyn, a nawet bez nowo tworzonej agencji modernizacji i zakupów, czy jak ma to się tam nazywać ten organ od wycieczek do kraju producenta.

Hdje
środa, 3 października 2018, 18:38

Kpiny modernizacja Sokoła Głuszca ten śmigłowiec nadaje się na złom . Trzeba nowych śmigłowców uderzeniowych. Na przykład Tiger czy Apache a nawet śmigłowiec Venom . Mon nie potrafi nic nowego kupić a nawet szef MON , wstyd i porażka .Brak śmigłowców Kruk , brak śmigłowców Sar ,CSAR i brak łodzi podwodnych których trzeba od zaraz. A gdzie nowe samoloty za Mig 29. MON osłabia Wojsko Polskie sami nic nie wiedzące osoby politycy PIS.

artur
wtorek, 2 października 2018, 19:52

kpiny czy żart? Ten śmigłowiec nie nadaje się do niczego i powinien przestać być produkowany.

wrewr
wtorek, 2 października 2018, 12:30

>>Ktoś wie dlaczego tak się Leonardo uaktywnił? Może zmiany w zarządzie >>PZL? Czy Świdnik robi coś aktualnie dla MON-u czy to tylko podchody? Nie tylko Leonardo się uaktywnił, Beoing (Apache) także. Widać w Kruk się zbliża wielkimi krokami...

rmarcin555
wtorek, 2 października 2018, 10:43

@Harry Taka modernizacja nazywa się wymianą na inne model. Dorośnijcie ludzie, albo przynajmniej poczytajcie coś na temat szeroko rozumianej techniki.

Harry 2
wtorek, 2 października 2018, 00:04

Śmigłowce SOKÓŁ powinny być zmodernizowane bez jakichkolwiek kompromisów, oszczędności: Nowe mocniejsze silniki, nowe przekładnie i łopaty wirnika. Pociski rakietowe 70mm także naprowadzane laserowo, pociski p/panc, ruchome działko powinno mieć osłonięte elementy (większość jest nieosłonięta od dołu), opancerzoną kabinę. Powinny być nafaszerowane elektroniką w nie gorszym standardzie jak u GŁUSZCA. Obowiązkowo powinny być zamontowane urządzenia swój-obcy oraz systemy do samoobrony. ŻADNYCH KOMPROMISÓW! Należy zrezygnować już z uzbrajania ich w archaiczne pociski niekierowane 58mm/80mm standardu Made in ZSRR co wiązałoby się z wymianą elementów do podczepiania zasobników z pociskami na nowe standardy. Żołnierze latający takimi śmigłowcami maja mieć świadomość obsługiwania skutecznego, nowoczesnego sprzętu.

-CB-
poniedziałek, 1 października 2018, 23:29

Pytanie czy oni są w stanie w ogóle wyprodukować nowe śmigłowce W-3, czy chodzi o dalsze "modernizacje". Bo nie wiem czy wszyscy sobie zdają sprawę, że nasze Głuszce, to przerobione stare Sokoły z lat 90-tych. No i mamy ich całe 8. Jaki byłby sens zabierać śmigła przeznaczone do innych celów, pakować kupę kasy w "modernizacje", gdy powstaną dziury w innych miejscach, które i tak będzie trzeba prędzej czy później czymś zastąpić?

Czaśniki 1564
poniedziałek, 1 października 2018, 21:14

Od biedy trzeba mocniejszych silników. Awionika już w Głuszcu jest na wyższym poziomie a może być jeszcze lepsza. Biorąc pod uwagę,że onuce ma na wyposażeniu sprzęt z lat 70 tych. Nie jest to zły pomysł. Problem polega na tym,że tak mówią od lat.

Paranoid
poniedziałek, 1 października 2018, 19:17

Ktoś wie dlaczego tak się Leonardo uaktywnił? Może zmiany w zarządzie PZL? Czy Świdnik robi coś aktualnie dla MON-u czy to tylko podchody?

Elo520
poniedziałek, 1 października 2018, 15:06

Pakowanie kasy w sokoła który za 10 lat bd wycofywany to marnotrawstwo. Lepiej przeznaczyć te pieniądze na następcę mi8 i mi14 które już dziś leżą i kwiczą

Z prawej flanki
poniedziałek, 1 października 2018, 14:41

A po co nam PPK na Sokołach, skoro ich awionika i właściwości lotne nie pozwalają efektywnie ich używać jak śmigłowców szturmowych, czy nawet wsparci pola walki? Głuszec już ledwo lata, bo ma za małą moc w stosunku do wagi, i jeszcze chcecie je obwiesić dodatkowym szpejem? Głupota. Zamiast bajać o Spikach na śmigłowcach, niech je wreszcie wsadzą na Rosomaki- będzie z tego 100 razy większy pożytek.

Anty 50 C-cali przed 500+
poniedziałek, 1 października 2018, 13:58

polecam film z wystawy Defensa - kraju gdzie 5+ LAT temu wprowadzili s70i dla ARMY (szybko od marca - przed 1-maja 2013!! dokupili DWA kolejne....). Spike naprowadzany w trybie -"manual'nym" ...trafia w pojazd schowany za drzewami. A nasza frontowa armia NATO ma takie ppk +heli??

Adam
poniedziałek, 1 października 2018, 13:42

Państwo PGZ powinno odkupić prawa do sokoła aby uniezależnić się od Włochów, powinniśmy stale pracować nad ulepszeniem go unowocześniać skoro już mamy tą technologię tak jak przez wiele lat modernizowane są F-16.

Wojtek
poniedziałek, 1 października 2018, 13:32

Mamy ponoć zdolnych inżynierów to niech zmodyfikują silnik sokoła dając mu większą moc a jak nie potrafią to trzeba kupić licencję od Ukraińców.

Anty 50 C-cali przed 500+
poniedziałek, 1 października 2018, 12:47

na WCZAJ te -3PL+Spike!!. skoro na nic nie mieli (przed 500+ dawno)

Tweets Defence24