Korea Północna przeprowadziła nieudaną próbę rakietową?

15 kwietnia 2016, 10:43
Korea
Fot. Siły Zbrojne Korei Północnej

Korea Północna prawdopodobnie przeprowadziła próbę wystrzelenia rakiety balistycznej. Jak donoszą południowokoreańskie władze, zakończyła się ona jednak niepowodzeniem. 

- Korea Północna próbowała wystrzelić ze wschodniego wybrzeża rakietę, ale - jak się wydaje - próba ta zakończyła się niepowodzeniem - powiedział w piątek rano czasu lokalnego rzecznik resortu obrony Korei Południowej.

Południowokoreańska agencja Yonhap podała, powołując się na źródła wojskowe, że mogło chodzić o rakietę średniego zasięgu typu Musudan. O rozmieszczeniu wyrzutni na wschodnim wybrzeżu informowały wczoraj południowokoreańskie media. Informacje miały pochodzić od anonimowego źródła w rządzie Korei Południowej. 

Pjongjang kontynuuje próby z rakietami balistycznymi mimo przyjętej 2 marca przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zdecydowanie zaostrzyła sankcje wobec Korei Płn. Rezolucja ta była odpowiedzią na przeprowadzony przez ten kraj 6 stycznia kolejny test z bronią nuklearną. Ponadto w lutym Korea Płn. wystrzeliła rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę.

Czytaj też: Pjongjang wystrzelił rakiety. Reakcja na zaostrzenie sankcji.

Rezolucje ONZ zabraniają Korei Płn. prób z bronią jądrową oraz testów z rakietami balistycznymi. Nie zważając na te zakazy, Pjongjang nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia swego potencjału wojskowego, w tym nuklearnego.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Kiks
piątek, 15 kwietnia 2016, 13:52

Rakiety nie potrafią wystrzelić, ale mają bombę wodorową. Fantaści.

vvv
piątek, 15 kwietnia 2016, 14:43

a ty myslisz ze taka rakieta to to samo co petarda na kijku?

Tweets Defence24