Reklama
Reklama

Korea Płd: możliwe trójstronne spotkanie z Koreą Płn i USA

21 marca 2018, 15:10
Zrzut ekranu 2018-03-21 o 12.12.47
fot. Flickr/Korean Culture and Information Service/Jeon Han

Południowokoreańskie władze biorą pod uwagę organizację trójstronnego spotkania z przedstawicielami Korei Północnej i USA. Pomysł przedstawił w środę Prezydent Korei Południowej Mun Dze In. Informacje na ten temat przekazała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

Prezydent Mun zapowiedział, że organizacja szczytu będzie możliwa po spotkaniu przywódców obu Korei. Podkreślił, że jeśli trójstronne rozmowy dojdą do skutku będzie to historycznym wydarzeniem. Zdaniem Muna zaplanowane spotkania powinny mieć na celu "całkowite zakończenie" kwestii nuklearnych i pokojowych na Półwyspie Koreańskim.

Na prośbę północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una, w kwietniu ma się on spotkać z prezydentem Munem w Panmundżomie, w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu państw, a w maju odbędzie rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

W 2017 roku Korea Płn. przeprowadziła szóstą i zarazem największą dotąd próbę ładunku nuklearnego oraz kilka prób rakiet balistycznych. Po wystrzeleniu międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM) pod koniec listopada ubiegłego roku reżim ogłosił, że jest w stanie dokonać ataku atomowego na całe kontynentalne terytorium Stanów Zjednoczonych.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Tylko szkoda, ze to sie dzieje w realu....
czwartek, 22 marca 2018, 14:58

Na spotkaniu porównają: kilka miesięcy wstecz Prezydent Trump twierdził, że ma większego, niż tow. Kim. Chodzi o wielkość przycisku do odpalania rakiet międzykontynentalnych z ładunkiem nuklearnym. Podobno niektórzy, aby rekompensować sobie ..... kupują duże samochody, inni wolą mniejsze, a Lorf Farkuad w I części Szreka wybudował bardzo wysoki pałac ....

Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama