Korea: Kierowane laserowo rakiety 70 mm na wyrzutniach lądowych

4 września 2016, 16:37
Fot. Republic of Korea Marine Corps

Media południowokoreańskie poinformowały o planach rozmieszczenia nowych kierowanych pocisków, przeznaczonych do zwalczania poduszkowców desantowych armii Korei Północnej.

Nowa broń to kierowany pocisk Bigung kalibru 70 mm, znajdzie się on na wyposażeniu południowokoreańskich jednostek piechoty morskiej. Jego głównym zadaniem będzie zwalczanie poduszkowców desantowych Korei Północnej, stacjonujących w pobliżu zachodniej, morskiej granicy obu zwaśnionych państw.

Broń ma trafić na stan jednostek pod koniec przyszłego roku, będzie prawdopodobnie zamontowana na ciężarówkach. Prasa południowokoreańska podkreśla, że wprowadzenie nowego systemu uzbrojenia piechoty morskiej zdecydowanie zwiększy jej siłę ognia - wyrzutnia może jednocześnie odpalić do 40 pocisków, naprowadzających się indywidualnie na wyznaczone im cele.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
Morgul
niedziela, 4 września 2016, 19:46

" Naprowadzających się indywidualnie na wyznaczone cele " może czas coś zmienić w "naszej" Languście. pomału nasza armia wygląda jak chłop z cepem na współczesnym polu walki :( uzbrojeni w postsowieckie graty z odległej epoki ..

jacki
wtorek, 6 września 2016, 13:43

niby co ma sie zmienic jezeli wstrzymano wiekszosc programow modernizacyjnych bo szlony antek a moze wcale nie salony tylko czyjs agent potrzebuje srodkow na wekendowe wojsko dla ktorego w 1-ej kolejnosci zorganizowno paradne mundurki (nie jestem przeciwnikiem OT jako takiej ale trzeba wiedziec gdzie sa priorytety zwlaszcza jak sie nie ma zakonczonej modrnizacji a ni nawet pelnego ukapletowania W.Oopr.) a i na pincet + tyz piniadz je potrzebny

vvv
poniedziałek, 5 września 2016, 13:16

70mm rakiety to nie sa 122mm rakiety. 70mm rakiety to sa moduly montowane na smiglowcach ale co tam rakieta to rakieta

123
poniedziałek, 5 września 2016, 11:28

Wow - odkryłeś Amerykę - na mapie... Tak jest o mniej więcej 80 roku - świat poszedł do przodu, a myśmy staneli

Kamil
poniedziałek, 5 września 2016, 00:19

Langusta sama w sobie jest bardzo dobrym rakietowym środkiem artyleryjskim. Kaliber pocisku może zdawać się mały, ale przy salwie 40 czy nawet 20 pocisków mogą zrównać z ziemią sporą część terenu wraz z silą żywą wroga jak i lekko opancerzonymi celami. Nie trudno też unieszkodliwić lub wyłączyć z walki parę czołgów wroga. Sęk w tym, że mieliśmy opracować z Francuzami pocisk o donośności 70km, jednak zastanawiam się czy projekt nie upadł jak Błyskawica... Szkoda, że nie zmodernizujemy kolejnych 75 Gradów i 30 ich czeskich odpowiedników do wersji Langusty, albo Langusty II (automat ładowania). Szkoda też że poprzednie Langusty nie przejdą modernizacji do II wersji.

Tweets Defence24