Reklama

Konferencja "Sokół - strzelnica w powiecie" na PGE Narodowy

2 grudnia 2017, 09:54
Strzelnica w powiecie
Fot. http://strzelnicawpowiecie.pl
Defence24
Defence24

Już za tydzień odbędzie się konferencja „Sokół – strzelnica w powiecie”, której organizatorem jest Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl. Portal Defence24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

W dniach 9-10 grudnia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy odbędzie się konferencja, której głównym tematem będzie podwyższanie potencjału obronnego Państwa poprzez popularyzację projektu budowy strzelnic w powiatach, rozwój kultury posiadania i podnoszenia umiejętności strzeleckich.

Jak informuje organizator, podczas konferencji zaprezentowane zostaną szczegółowe informacje dotyczące programu MON „Strzelnica w powiecie” m.in. założenia formalne, administracja i ekonomia przedsięwzięcia. Prelegenci ponadto omówią potrzeby dotyczących budowy właściwej infrastruktury pro obronnej w Polsce, a także pokażą przykłady dobrych praktyk z innych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Przez dwa dni konferencji nie zabraknie również tematów związanych z oczekiwanymi zmianami w ustawie o broni i amunicji. Oprócz samej konferencji prezentowana będzie ekspozycja broni strzeleckiej i wyposażenia strzelnic.

W konferencji mają uczestniczyć przedstawiciele środowisk społecznych, samorządowych, eksperckich, służb i formacji mundurowych, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Organizatorzy przewidują także udział mediów ogólnopolskich i branżowych.

>>> Zobacz program konferencji <<<

Portal Defence24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 13
tak tylko...
sobota, 2 grudnia 2017, 11:25

Jak nowe uzbrojenie trafia do rąk Polaków (czyli WOT) chcących bronić swojego kraju, to podnosi się wielki krzyk, że to "rozbrajanie" zawodowej armii. Zapewne i ta inwestycja MON mająca na celu podniesienie umiejętności strzeleckich wśród Polaków spotka się z ostrą krytyką...

vvv
sobota, 2 grudnia 2017, 15:38

w tym roku na ot idzie 3mld zł czyli wiecej niz na caly program leopard 2pl -2,5mld (okrojony z powodu "braku funduszy") i wiecej niz budzet marynarki wojennej lub koszt zakupu 120 leopardow 2a7i czy kolejnych 100 haubic krab. Liczba ot to ~5-7tys z czego 40% stanowia zaolnierza zwodowowi ktorzy zostali przeniesieni z wojsk zawodowych (koszt szkolenia nowych jest po stonie WP), wiec realnie ochotnikow w OT jest <4tys z czego tylko czesc z nich bedzie mogla odbyc az 8-10dniowe szkolenie w tym roku czyli 1-2tyg kurs :) sporo sprzetu jest zabierane z WP i przekazywane do OT, jak ciezarowki, ppk spike, amunicja, karabiny, oraz cala logistyka i zaopatrzenie jest na koszt WP. OT jako jedyne dostaje najnowszy sprzet a realne wojsko kotre na codzien biega z karabinem musi uzywac sprzetu z lat 60/70tych jak stalowe helmy czy akm co wola o pomste do nieba. ochotnicze jednostki okazaly sie porazka na ukrainie o niskim wyszkoleniu i morale (kocial ilowanski powstaw w wyniku opuszczenia pozycji przez ochotnicze bataliony miedzy innymi Azow) oraz ich straty wynosily 80-90% czyli maszynka do miesa. Obecnie MON prowadzi pozorowane ruchy w priorytetowych programach ktore sa 10-20x drozsze niz np zakup msbs czy rakiet dla f-16 wiec robia mikro zakupy udajac ze cos sie dzieje. Oczywiscie na inne programy jak samoloty vip wydali 2,5mld luzna reka, zakup autosanu, wegla pomniki, plan budowy muzeum oraz podwyzki na wydatki okolicznosciowe czy komisje smolenska ktorej budzet wynosi 0,3mld w tym roku :) ostatnim zestawieniem kosztu ot 3mld jest liczba ppk spike kotre moznaby za to kupic 10tys ppk spike :) dziekuje i dowidzenia

Podbipięta
sobota, 2 grudnia 2017, 10:42

a Nałożyć na powiaty ( a raczej gminy bo powiaty kasą nie smierdzą) obowiązek budowy strzelnic.Wbrew pozorom mogłoby to być nawet zyskowne gdyby uregulowano prawnie komercyjne działanie strzelnic.

infernoav
sobota, 2 grudnia 2017, 12:35

Z założenia te strzelnicę miały łączyć usługę dla Państwa z komercyjnym zastosowaniem.

Hairy Portier
sobota, 2 grudnia 2017, 15:31

W wielu miejscach takie strzelnice już są, więc to nie będą aż takie wielkie koszty.

jacek
sobota, 2 grudnia 2017, 14:23

trzeba zliberalizować prawo posiadania broni, co z tych strzelnic skoro ludzie nie mają broni przy sobie?

krzysztof
sobota, 2 grudnia 2017, 14:22

strzelnice jak najbardziej - gdzie się da nie tylko takie dla broni krótkiej ale i dla srzelania z karabinków - obowiązkowo na stanie Groty i Beryle - by każdy odwiedzający miał okazję poznać broń jaką w razie wojny będzie się posługiwał - będzie to potem dla niego narzędzie które zna

kola
piątek, 8 grudnia 2017, 19:57

w razie W to AKM bo pepesze już chyba wszystkie sprzedaliśmy

box
sobota, 2 grudnia 2017, 13:51

Bardzo dobra decyzja mon jeśli chodzi o projekt strzelnicy w każdym powiecie. Powinno wprowadzić się jeszcze zajecia że strzelania w szkołach średnich ( zarówno broni długiej jak i krótkiej ) i więcej razy niż raz albo dwa tylko w jednej klasie. No i żeby to była normalna broń a nie jakieś dziwne rozklekotane drewniane strzelby. Oczywiście wszystko w ramach jakis zajęć o charakterze patriotycznym żeby młodzi ludzie nie traktowali tego tylko jako zabawy ale jako umiejętność która ma w razie potrzeby posłużyć im do obrony swoich bliskich i swojego kraju ( można tu się prawie otrzeć o etos rycerza, który kształtował pokolenia naszych rodaków przez kilka stuleci - czyli broń jest po to żeby bronic )

seba
sobota, 2 grudnia 2017, 19:22

Policja strzela okazjonalnie. WOT również. Niewielka grupka posiadaczy broni w RP nie uzasadnia konieczności budowy strzelnic w każdym powiecie. Pytanie - ile strzałów będzie mógł oddać zwykły obywatel na takiej strzelnicy i za ile, oraz kto za to zapłaci? Jeśli to będzie za kasę samorządów to obiekty wkrótce zarosną trawą. Jeśli za kasę rzeczonego obywatela w wysokości cenników komercyjnych to podobnie. Zatem bez wydatków z budżetu i to sporych żadne "sokoliki" nie mają racji bytu. Bo oczywiście zmian w legislacji ani MON ani MSW nie przewidują. A to jedyny sposób aby obywatele mieli ochotę wydawać swoje pieniążki minimum raz w miesiącu. Ale do tego potrzeba zerwania z komunistycznymi przepisami i socjalistyczną mentalnością czyli możemy spać spokojnie bo nic się nie zmieni.

Extern
poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:42

Jak chcecie zerwać z socjalistyczną mentalnością to zacznijcie pracować zamiast czekać na socjal z 500+

StRzELEc
poniedziałek, 4 grudnia 2017, 10:42

Tak SEBA, te stare przepisy pozwalają nam żyć w miarę spokojnie spokojnie.

hmmm
sobota, 2 grudnia 2017, 12:30

Co z Masterami? 30 listopada minął i cicho sza?

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama