"Kompaktowy" wykrywacz min trafi w ręce czeskich saperów

15 lipca 2016, 14:03
Fot. Schiebel
Fot. Schiebel
Reklama

Czeskie siły zbrojne zakupiły 100 sztuk mini wykrywaczy min MIMID, produkowanych przez niemiecką firmę Schiebel. Używany jest on do wykrywania min z minimalną zawartością metalu.

14 lipca czeskie ministerstwo obrony narodowej podpisało umowę na zakup lekkich i składanych mini wykrywaczy Schiebel MIMID. Jest on używany w akcjach rozminowywania na całym świecie zarówno w czasie działań na lądzie, jak i pod wodą. Jak podaje oficjalny komunikat, celem zakupu jest zwiększenie bezpieczeństwa żołnierzy przed improwizowanymi ładunkami wybuchowymi (IED).

Czytaj także: Czechy podwoją wydatki obronne. "Modernizacja, zwiększenie liczebności armii, nowe jednostki"

Ze względu na jego zdolność wykrywania min z minimalną zawartością metalu oraz małe gabaryty idealnie nadaje się do prowadzenia wojskowych operacji specjalnych, albowiem po złożeniu może zostać przypięty do plecaka.

MIMID wyposażony jest w gniazdo słuchawkowe oraz wewnętrzny głośnik, który automatycznie wycisza się po podłączeniu zewnętrznych słuchawek. Ponadto wykrywacz posiada wyświetlacz LED zapewniający stały odczyt siły sygnału. Zasilany jest czterema bateriami AA, które pozwalają na 4-7 godzin ciągłej pracy.

Wykrywacze min MIMID są również używane w Wojsku Polskim.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24