Kolejny amerykański sprzęt opuszcza Europę

12 sierpnia 2013, 16:33
M2A2_Bradleys_unloaded
Załadunek wozów bojowych M2 Bradley -fot. Flickr

US Army rozpoczęła akcję przemieszczania do USA sprzętu pancernego, należącego do redukowanych obecnie sił w Europie. W ramach tej akcji 88 wozów M2A2 Bradley zostanie przetransportowane do Teksasu, gdzie przejdą modernizację i remonty generalne aby powrócić do czynnej służby na terytorium USA.„Dzięki tej modernizacji i ponownemu przydziałowi tych pojazdów, zamiast zakupu nowych, armia oszczędza pieniądze.” – Mówi wprost Jürgen E. Phillips, specjalista do spraw logistyki w Europie. – "Mamy nadzieję, wysłać ostatni z tych pojazdów do Stanów pod koniec tego roku lub na początku roku następnego."

Czytaj też - Amerykanie chcą lepiej chronić system GPS

Mowa tu o wartych 1,3 miliona dolarów wozach bojowych M2A2 Bradley, z których pierwsze 22 są już w drodze do zakładów remontowych Red River w Texarkana, w stanie Teksas. Przejdą tam kompleksowy przegląd technicznych, a następnie zostaną wyposażone w najnowszy sprzęt i przydzielone do nowych jednostek w USA. Najprawdopodobniej trafią do 1 Dywizji Kawalerii stacjonującej w Ford Hood.

Czytaj - Indie kupią od USA haubice za 900 mln dolarów

Zanim jednak Bradley trafi do Teksasu, jest w zasadzie rozbierany na części w wojskowych zakładach Kaiserslautern w Niemczech. Spuszczane są wszystkie płyny, wymontowywane wyposażenie i uzbrojenie, a struktura pojazdu podlega szczegółowej diagnostyce i czyszczeniu. Pozwala to uniknąć kosztownego transportu pojazdów, których stan nie kwalifikowałyby do dalszej służby.

Cały ten proces ma zapewnić armii znaczne oszczędności na magazynowaniu pojazdów w Europie, ale też na zakupach nowych pojazdów dla operujących jednostek. Program obejmie Znaczną część bazujących w Europie wozów M2 Bradley i czołgów M1 Abrams. Jednostki trafiające do Europy w ramach rotacji będą wykorzystywać pozostałe stacjonujące tu pojazdy.

(JS)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24