Kolejne próby rakietowe Korei Północnej

10 marca 2020, 09:57
840_472_matched__pv7bax_NorthKoreasballisticmissileNorthKoreaVictoryDay201301
Fot. Flickr/CC BY 2.0/Stefan Krasowski

Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek ze swojego wschodniego wybrzeża trzy niezidentyfikowane pociski - poinformował Komitet Szefów Sztabów sił zbrojnych Korei Południowej.

W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że pociski zostały wystrzelone z nadmorskiego miasta Sondok, w prowincji Południowy Hamgyong, skąd już przeprowadzano w ub. r. testy rakietowe. Znajduje się tam m.in. lotnisko wojskowe.

2 marca Korea Północna wystrzeliła, po trzymiesięcznej przerwie, ze wschodniego wybrzeża dwa pociski krótkiego zasięgu. Odpalenie pocisków, które Pjongjang określił jako "rutynowe ćwiczenia wojskowe", obserwował osobiście przywódca północnokoreański Kim Dzong Un. W ub. czwartek Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Estonia i Belgia określiły na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ te testy jako "prowokacyjne" oraz jako "naruszenie rezolucji ONZ".

(Korea Północna-przyp. red.) ma prawo do przeprowadzania ćwiczeń wojskowych

Komunikat KCNA - rządowej agencji prasowej Korei Północnej

Rozmowy na temat potencjału nuklearnego Korei Północnej między Pjongjangiem i Waszyngtonem pozostają w impasie, po fiasku drugiego spotkania szczycie prezydenta USA Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem. Kim zapowiedział, że w tym roku Korea Północna rozbuduje swój potencjał broni nuklearnej w odpowiedzi na "gangsterskie" sankcje i naciski ze strony USA.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
asd
wtorek, 10 marca 2020, 12:30

Tak, tak, możecie sobie cymbały wyrażać teraz zaniepokojenie ich testami... Przegapili moment, kiedy władni byli cokolwiek w tej materii uczynić, a teraz to Panu Kimowi możecie skoczyć...:D

Kiks
wtorek, 10 marca 2020, 13:25

Jaki pan taki sługa, co nie?

michalspajder
wtorek, 10 marca 2020, 15:58

No tak, Kiks, a teraz... spojrz w lustro. Inny pan, ale rodzaj slugi ten sam.

Kamil
wtorek, 10 marca 2020, 11:37

A ta Estonia to tak wyskoczyla jak filip z konopii, czy tez zamierzaja wyslac do Korei silna eskadre jakby co do czego przeszlo.

Kuba
wtorek, 10 marca 2020, 11:27

to że PAP podaje informacje o próbach rakietowych Korei Płn. z tygodniowym opóźnieniem to chyba jeszcze nie powód, by je zamieszczać na D24 - tym bardziej że już pisaliście na ten temat https://www.defence24.pl/dwie-proby-rakietowe-krl-d-chrl-apeluje-o-dialog

Tweets Defence24