Kolejne Black Hawki dla Meksyku

9 października 2014, 13:54
Fot. US Army

Siły zbrojne Meksyku otrzymają kolejne 8 śmigłowców UH-60M Black Hawk, co zwiększy łączną liczbę dostarczonych maszyn do 24. Departament Obrony USA poinformował o zamówieniu dodatkowych wiropłatów za sumę 93,3 mln dolarów w koncernie Sikorsky. 

Reklama

Stosowne negocjacje rozpoczęto dokładnie dwa tygodnie po podpisaniu umowy na dostawę 16 maszyn wraz z dodatkowym wyposażeniem i uzbrojeniem za ponad 203 mln dolarów. Umowę zawarto za pośrednictwem amerykańskiego Departamentu Obrony, gdyż dostawa zostanie zrealizowana w ramach programu Foreign Military Sales. Dlatego też Pentagon prowadzi z producentem negocjacje na temat powiększenia zamówienia o kolejne osiem śmigłowców.

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że dodatkowe maszyny dla Meksyku mają być „specjalnie skonfigurowane”, jednak brak jest szczegółowych informacji w odniesieniu do sprzętu, jaki trafi na wyposażenie meksykańskich Black Hawków. Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, iż będą one wyposażone w szyfrowane środki łączności, komputery planowania misji, nawigację inercyjną i GPS, gogle noktowizyjne AN/AVS-9 oraz sześciolufowe karabiny maszynowe M134 kalibru 7,62 mm. Śmigłowce mają być wykorzystywane głównie do wsparcia działań z zakresu zwalczania przestępczości narkotykowej.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24