Reklama
Reklama

Kodeks PGZ zatwierdzony

21 grudnia 2018, 09:17
Krab Reszcz
Haubica Krab - flagowy produkt należącej do PGZ Huty Stalowa Wola. Fot. Jerzy Reszczyński

Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. zatwierdził Kodeks Grupy PGZ. Dokument wprowadza w całej grupie kapitałowej nowy model ładu korporacyjnego.

Prezes Zarządu PGZ S.A. Witold Słowik poinformował o przyjęciu przez Grupę Kodeksu. Jego celem jest ułątwienie realizacji celów, które postawiła przed sobą PGZ, a co, jak powiedział prezes, wymaga ciągłego wysiłku na rzecz optymalizacji zarządzania grupą kapitałową.

Chcemy, aby Polska Grupa Zbrojeniowa była dla Sił Zbrojnych RP firmą pierwszego wyboru w zakresie dostaw sprzętu wojskowego i wyposażenia.Pragniemy także uzyskać pozycję jednego z dziesięciu największych eksporterów uzbrojenia w Europie.

Witold Słowik, Prezes Zarząu PGZ S.A. o celach Grupy

Kodeks jest narzędziem ułatwiającym bliższą współpracę pomiędzy spółkami tworzącymi grupę. Dokument ustanawia mechanizmy służące wzmocnieniu koordynacji prowadzonych działań. Pojawiają się w nim fragmenty dotyczące stosunków przełożony - podwładny, zapobieganiu wszelkim formom dyskryminacji, właściwego zarządzania jakością, środowiskiem, danymi osobowymi, zwalczania korupcji, współpracy z wyższymi uczelniami, organizacjami społecznymi oraz innych interakcji wewnątrz firmy i z jej środowiskiem.

Kodeks opiera się na założeniu, że wszystkie podmioty Grupy PGZ tworzą jeden organizm biznesowy. Dlatego też każda ze spółek zobowiązana jest do działania w interesie grupy, realizacji jej strategii oraz stosowania wspólnie wypracowywanych i przyjętych przez zarząd PGZ S.A. standardów organizacyjnych. Implementacja kodeksu w spółkach tworzących Grupę Kapitałową PGZ rozpocznie się w 2019 roku.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
wyborca
czwartek, 27 grudnia 2018, 11:13

Przecież takie dokumenty są od 10 lat.O co im chodzi w tym PGZ? Większy haracz?

As
niedziela, 23 grudnia 2018, 15:25

PGZ jest już firmą pierwszego wyboru. Nikt przecież poza Polską armią takich produktów za takie pieniądze nie kupi.

Hatakumba
sobota, 22 grudnia 2018, 13:41

Bumar bis, PHO bis w jednym. Ta unifikacja to będzie gwóźdź do trumny. Jak na razie nowa ekipa w zarządach spółek mimo 2,5 roku nie ma dalej pojęcia czym zarządzają, jak zarządzać, a w konfrontacji z konkurencją na rynkach zagranicznych budzą śmiech. Takie są fakty. Cały PGZ jedzie wyłącznie na politycznych zamówieniach z MON, najczęściej masakrycznie przepłacanych i tylko odtwórczych. Wojsko płaci chore pieniądze za rzeczy których nie potrzebuje albo miały być wygaszane, bo nowe przetargi są zawieszone. Parę łyżek miodu w beczce dziegciu sytuacji nie zmienia.

Krystynka
sobota, 22 grudnia 2018, 13:21

A co w sytuacji gdy osiągnięcie celów grupy PGZ będzie kosztem partykularnego interesu jednej ze spółek? Czy przypadkiem zarząd tejże spółki zgodnie z ksh nie jest zobowiązany do podejmowania działań zgodnych z interesem spółki a nie na rzecz jakiejs grupy?

[sic!]
piątek, 21 grudnia 2018, 15:41

"Celem [kodeksu] jest ułątwienie realizacji celów, które postawiła przed sobą PGZ"

robertpk
piątek, 21 grudnia 2018, 14:33

rozumiem, że po wprowadzeniu kodeksu. np. - ZM Tarnów i Fabryka Broni w Radomiu - od dzisiaj nie będę już dublować prac i konkurować ?

123
piątek, 21 grudnia 2018, 11:30

pragnienie dobre tylko czy nie za słabe czemu w 10 a nie 3, czyżby brak ambicji czy mozliwości.

Clash
piątek, 21 grudnia 2018, 10:54

A czy kodeks zawiera zapis że od teraz do końca świata bedzie ładna pogoda...

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama