KMW prezentuje Pojazd Operacji Specjalnych

2 września 2014, 17:02
Fot. D24.
Fot. D24.
Fot. D24.
Reklama

W Kielcach koncern KMW zaprezentował Pojazd Operacji Specjalnych, przeznaczony do wykonywania zadań dalekiego rozpoznania i działań specjalnych.

Special Operations Vehicle (Pojazd Operacji Specjalnych) został stworzony przede wszystkim dla sił specjalnych i pododdziałów rozpoznawczych. Charakteryzuje się on wysoką mobilnością, zapewniając jednocześnie ochronę balistyczną i przeciwminową. SOV jest dostosowany do transportu powietrznego, a czas przygotowania do transportu śmigłowcami CH-47 i CH-53 wynosi 2 minuty.

Special Operations Vehicle może przewozić ładunek o masie do 2,5 t. Modułowa budowa pozwala na konfigurowanie go jako uzbrojony pick – up, opancerzony pojazd do transportu żołnierzy z otwartym dachem bądź w wariancie z przestrzenią ładunkową. Wszystkie wersje mogą być wyposażone w zdalnie sterowane stanowisko strzeleckie.

Pojazd może w zależności od zadania przewozić od 3 do 6 żołnierzy, a maksymalny zasięg wynosi 900 km. Może on być uzbrojony w karabiny maszynowe kalibru 5,56, 7,62 i 12,7 mm, granatnik 40 mm, a także wyrzutnie pocisków typu Wegmann kalibru  76 / 40 mm czy zdalnie sterowane stanowisko strzeleckie. Masa bojowa wynosi 7,5 t.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
znafca
środa, 3 września 2014, 11:51

Dalekie rozpoznanie to się robi w starym gruchocie co woził 20 lat warzywa na targ, a nie pojazdem który wzbudza sensację i mówi swoim wyglądem dokładnie czym jest ;)

adr
środa, 3 września 2014, 14:22

zależy gdzie w czasie Pustynej Burzy własnie takie pojazdy sprawdziły sie do naprowadzania lotnictwa na Scudy a czasem do nawet samodzielnego ich niszczenia przez WS. Ale w Europie to niekoniecznie sie sprawdza albo cos w stylu Scout SV, albo do dalekiego rozpoznania tak jak mówisz, podstepem

JA
piątek, 5 września 2014, 08:15

A vehicle that has been designed to meet the needs of special operations forces, and thus the user gets an optimal device to be able to act in different scenarios. This vehicle concept can still be a lot of room, so there is potential applied to a wide variety of needs.

widat w tym przemyslenie
środa, 3 września 2014, 01:14

piekny samochodzik pomysleli o wszystkim

Tweets Defence24