Kim Dzong Un: testy rakietowe są ostrzeżeniem dla USA i Korei Płd.

7 sierpnia 2019, 13:53
840_472_matched__pr0smn_840472matchedoz56jt04598b8de8ed8a1415476d13452e0e06
Fot. Flickr/CC BY 2.0/Stefan Krasowski

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że kolejne testy rakietowe przeprowadzone we wtorek, są ostrzeżeniem dla armii USA i Korei Płd., które dokonują obecnie wspólnych manewrów wojskowych - poinformowała w środę oficjalna agencja prasowa KCNA.

Zobacz także
Reklama

W relacji KCNA Kim powiedział, że testy północnokoreańskich rakiet "są okazją do wysłania odpowiedniego ostrzeżenia dla wspólnych manewrów wojskowych dokonywanych przez władze USA i Korei Południowej". 

Według agencji we wtorek wypróbowano "nowy typ taktycznych pocisków kierowanych", które wystrzelono z zachodnich rejonów Korei Północnej. Pociski miały przelecieć nad całą szerokością Półwyspu Koreańskiego i "precyzyjnie uderzyły w stanowiącą cel wysepkę" na morzu u wschodnich wybrzeży kraju.

Wcześniej o takiej trajektorii tych pocisków informowały południowokoreańskie źródła wojskowe. Według analityków wojskowych Pjongjang jest coraz bardziej pewien swoich możliwości w dziedzinie broni rakietowej. Była to już czwarta próba rakietowa Pjongjangu dokonana w ciągu mniej niż dwóch tygodni.

Doradca prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton przypomniał we wtorek, że Trump porozumiał się z Kimem, iż Pjongjang nie będzie wystrzeliwał międzykontynentalnych rakiet balistycznych. USA bardzo uważnie przyglądają się próbom rakietowym Korei Północnej - dodał.

Wcześniej tego dnia szef Pentagonu Mark Esper oświadczył, że USA nie będą "reagowały przesadnie" na serię testów balistycznych przeprowadzonych w ostatnich tygodniach przez Koreę Płn. i pozostawią otwarte drzwi do rozmów. 

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Marek1
środa, 7 sierpnia 2019, 19:46

Wooowww ... a co będzie gdy Polska przeprowadzi testy bojowe "zmodyfikowanego" T-72M ?!?!

Kiks
środa, 7 sierpnia 2019, 16:52

Taaaaaak... Czekajcie. Trump zadowolony. Nie wiadomo z czego.

Tweets Defence24