Reklama

„Kil” niszczyciela australijskiego „Hobart” został skompletowany

7 lipca 2013, 11:57
20130702DMO000_9534
Kil australijskiego niszczyciela :Hobart” został skompletowany – fot. defense-studies.blogspot
Defence24
Defence24

Ostatnia część „kilu” niszczyciela rakietowego „Hobart” została dostarczona do stoczni konsorcjum AWD Alliance w Adelaide w Australii. O tym fakcie poinformował osobiście minister obrony Mike Kelly podkreślając, że w ten sposób jest realizowany najbardziej kompleksowy program morski, jaki kiedykolwiek był prowadzony w Australii.


Był to osiemnasty z 31 bloków, z jakich w sumie będzie się składał przyszły niszczyciel. Po jego dołączeniu można wreszcie zobaczyć jaki kształt będzie miał nowy okręt. Ostatnio dostarczona sekcja zawiera systemy sterowania i stabilizacji. Pozostałe sekcje wchodzące w skład „struktury kilu” na niszczycielu „Hobart” zawierają część systemu wyrzutni rakietowych pionowego startu, pomieszczenia siłowni głównej dla silników diesla i turbin gazowych, oraz siłowni pomocniczej, zbiorniki balastowe, systemy sonarowe oraz linie wałów ze śrubami.

Więcej: Australia chce „szwedzkie” okręty podwodne

Każdy niszczyciel typu Hobart będzie wyposażony w osiem modułów pionowego startu, których będą w sumie zawierały 48 stanowisk dla pojedynczych kontenerów startowych rakiet przeciwlotniczych Standard SM-2 lub poczwórnych kontenerów rakiet ESSM (four Evolved Sea Sparrow). Scalanie całego kadłuba ma się zakończyć w 2014 r.

(MD)

 
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama