Katar chce niemieckich czołgów

31 lipca 2012, 16:24
thumbnail_pic
Czołgi rodziny Leopard 2 są uważane za najlepsze na świecie, do grona ich użytkowników chce dołączyć Katar - fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny

29 lipca br. prasa niemiecka poinformowała, że kolejnych państwem chętnym na kupno niemieckich czołgów Leopard 2 jest Katar.

Wedle dostępnych informacji, państwo to chciałoby pozyskać około 200 pojazdów tego typu - potencjalna wartość umowy wynosi około 2,5 mld dolarów. W przeciwieństwie do awizowanej transakcji z Arabią Saudyjską, władze niemieckie są za sprzedażą broni do Kataru. Negocjacje z producentem czołgów, firmą Krauss-Maffei Wegman już zakończyły się. Istnieje więc szansa, że podpisanie umowy może nastąpić do końca bieżącego roku.

Obecnie siły zbrojne Kataru eksploatują niewielką liczbę (około 30) czołgów AMX-30, produkowanych niegdyś przez przemysł francuski. Pozyskanie nowych pojazdów tej klasy wpisuje się w inne programy rozległej modernizacji sił zbrojnych - m.in. prowadzone są rozmowy na temat zakupu w Stanach Zjednoczonych około 60 śmigłowców różnych typów.

(ŁP)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24