Kamery Canon oferowane mundurowym [Defence24.pl TV]

24 kwietnia 2017, 15:55
Canon
Defence24
Defence24

Canon oferuje służbom mundurowym wiele rozwiązań, jednym z nich jest wysokoczuła 4mln ISO kamera ME20F-SH zdolną do rejestracji obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych. "Wyobraźmy sobie osobę, która używa telefonu komórkowego, taka luminancja jest wystarczająca aby ją zidentyfikować z odległości 1 km" - mówi w rozmowie z Defence24.pl Piotr Wieczorek z CANON Polska. 

Canon posiada ofertę systemów rejestracji obrazu przeznaczoną między innymi dla służb mundurowych. Jednym z nich jest kamera ME20FSH. Jak podkreśla Piotr Wieczorek, urządzenie pozwala na rejestrowanie obraz z czułością 4,5 mln ISO i zarejestrować obraz w warunkach bardzo ograniczonego oświetlenia.

Kamera ma czułość na poziomie 0,0005 luksa lub mniej (wzmocnienie 75 dB, f/1,2, 29,97P, 50 IRE). [...] Wyobraźmy sobie osobę, która używa telefonu komórkowego, taka luminancja jest wystarczająca aby ją zidentyfikować z odległości 1 km.

Piotr Wieczorek, CANON Polska

Kamera może także rejestrować obraz w świetle podczerwonym, a także przy nadmiernej ekspozycji światła. Dzięki szarym filtrom i wbudowanemu trybowi automatycznemu obraz może być rejestrowany w dzień i w nocy. Po rozbudowaniu toru optycznego wraz z użyciem wbudowanego telekonwertera X2, X4, możliwe jest zwiększenie zasięgu obserwacji nawet do 2 km.

Możemy rozbudować [...] tor optyczny, stosując również telekonwertery, a więc spokojnie możemy prowadzić obserwacje nawet aż do 2 kilometrów.

Piotr Wieczorek, CANON Polska

Jak podkreślił Piotr Wieczorek, CANON Polska posiada w ofercie dla służb mundurowych także inne produkty, takie jak aparaty fotograficzne o rozdzielczości 50 mln pikseli czy specjalistyczne obiektywy. Firma oferuje szkolenia podnoszące kwalifikacje "z używania sprzętu do rejestracji wideo jak i też sprzętu fotograficznego". Funkcjonariusze służb mogą też brać udział w kursach dotyczące edycji i retuszu obrazu.

 

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
fotoreporter
poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 23:04

Cena ok. 30 tys USD

Adrian
wtorek, 25 kwietnia 2017, 13:46

Jakby nie mogli sobie kupić chińskich kamerek sportowych co w detalu 20$ kosztują w HD . No tylko pewnie w ofercie były by po $1000 bo kilku przyjaciół królika by zarobiło. Już dawno każdy urzędnik powinien to mieć.

Tweets Defence24