Japonia obawia się nowych pocisków rakietowych KRLD

14 października 2020, 09:43
1280px-The_first_of_two_Terminal_High_Altitude_Area_Defense_(THAAD)_interceptors_is_launched_during_a_successful_intercept_test_-_US_Army
System THAAD, który planuje docelowo pozyskać Japonia. Fot. Ralph Scott/U.S. DoD
Reklama

Japoński minister obrony Nobuo Kishi wyraził zaniepokojenie z powodu rozwoju ofensywnego uzbrojenia Korei Płn. i prezentacji jej nowych, większych międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM) - przekazała japońska agencja prasowa Kyodo.

Kishi zapowiedział również zacieśnienie współpracy ze społecznością międzynarodową, by powstrzymać północnokoreańskie zbrojenia, w tym poprzez egzekwowanie sankcji nałożonych na reżim przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

Minister odniósł się w ten sposób do sobotniej parady wojskowej w Pjongjangu, na której pokazano nowe ICBM, ulepszone pociski balistyczne wystrzelane z okrętów podwodnych (SLBM), pociski balistyczne krótkiego zasięgu i wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet. Kyodo zauważa, że zaprezentowane w sobotę ICBM są większe niż wszelkie pociski tego rodzaju, jakie Korea Płn. ujawniła do tej pory.

Japońskie ministerstwo obrony poinformowało również, że kanadyjska marynarka wojenna na początku października rozpoczęła nadzór na wodach otaczających Japonię, by powstrzymać Koreę Płn. przed przeładowywaniem towarów objętych sankcjami ze statku na statek.

Resort obrony Korei Płd. oświadczył we wtorek, że w przypadku ataku południowokoreańskie wojsko będzie w stanie „natychmiast odpowiedzieć i unieszkodliwić” zaprezentowane przez Koreę Płn. rakiety krótkiego zasięgu.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Bursztyn
środa, 14 października 2020, 15:58

MOŻE ICBM ŁUPNIE W SAPORRRRROO BO MA PO DRODZE

Bursztyn
środa, 14 października 2020, 12:48

Korea strzela sobie nad wyspami japońskaimi i NIC HAHAHA

Jantar
czwartek, 15 października 2020, 01:53

A Jakuci pogłębiał kanał Wołga, Don.

Tweets Defence24