Izraelskie drony z bułgarskich zakładów dzięki transferowi technologii

16 listopada 2018, 13:29
oz57g4_51e4d259db548b01109cd38a0dede6e7
Flagowym produktem w ofercie Aeronautics Group jest rodzina BSP Orbiter. Na zdj. Orbiter 1K/ Orbiter 1K. Fot. Juliusz Sabak/Defence24.pl
Reklama

Zakłady wojskowe WMZ w bułgarskim mieście Sopot podpisały w czwartek umowę z izraelską firmą Aeronautics Group w sprawie transferu technologii do produkcji wojskowych dronów - poinformował bułgarski resort gospodarki.

O możliwości współpracy w dziedzinie produkcji dronów rozmawiali premierzy Bułgarii i Izraela, Bojko Borisow i Benjamin Netanjahu, podczas niedawnej wizyty szefa izraelskiego rządu w Warnie. Borisow mówił wówczas, że chodzi o "wyjątkowo nowoczesną i mocną broń jak samoloty bezpilotowe". Z wypowiedzi obu premierów jasno wynikało, że rozmowy na ten temat były na zaawansowanym etapie.

Izraelska spółka jest globalnym liderem w produkcji i projektowaniu dronów, ma ponad 70 klientów na świecie, w tym NATO. Umowa z Aeronautics Group umożliwi zakładom WMZ stworzenie własnej marki dronów bułgarskich i zapewnienie ich serwisowania - informuje Ministerstwo Gospodarki.

Aerostar - jeden z BSP znajdujący się w ofercie Aeronautics Group - fot. Aeronautics Defense Systems
Aerostar - jeden z BSP znajdujący się w ofercie Aeronautics Group - fot. Aeronautics Defense Systems

Według dyrektora ds. marketingu izraelskiej spółki Adi Kohena, umowa umożliwi obu partnerom wspólne wejście na nowe rynki.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
adik
piątek, 16 listopada 2018, 15:32

a my w Polsce sami sami i sami nic nie mamy

Zbigniew
piątek, 16 listopada 2018, 14:58

Temat dronów uderzeniowych jest bardzo ciekawym dla wielu z nas, Byłoby miło pozyskać rozeznanie w tym świecie, są Amerykanie, są też Izraelczycy, ale też Polacy z WB i kooperantem ukraińskim, wreszcie Bułgaria ma dołączyć, nie znamy natomiast żadnych prób usystematyzowania ich wyrobów, ile który jest warty.

Tweets Defence24