Izraelski desant w Polsce [WIDEO]

14 czerwca 2018, 17:10
Izrael 2
Fot. IDF

Żołnierze Israel Defence Forces zakończyli odbywające się w Polsce ćwiczenia Swift Response-18, które integrują elementy 6 Brygady Powietrznodesantowej z jednostkami sojuszniczymi w ramach zgrupowania pododdziałów powietrznodesantowych. Sprawdzana jest ich zdolność do działania w różnych warunkach oraz natychmiastowego przemieszczenia do wskazanych rejonów prowadzenia operacji.

W ramach manewrów, które były jednym z elementów wkomponowujących się w Saber Strike 2018, izraelscy spadochroniarze wystartowali z bazy w Niemczech, by następnie wykonać skok nad Polską. Ich zadaniem było zajęcia lotniska. 

Współpraca z siłami innych krajów, jak wskazują Izraelczycy, polegała na przećwiczeniu wskazanych technik. Pierwszy raz brali oni udział w ćwiczeniu tej skali. W Polsce pojawił się pluton w skład którego wchodziło 40 oficerów i żołnierzy z Izraela. Na poligonie znaleźli się oni obok wojskowych z ośmiu uczestniczących w Swift Response-18 państw, czyli Włoch, Łotwy, Litwy, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA. 

Izraelscy dowódcy podkreślają, że ich celem była obserwacja działań sojuszników i nauka, oraz skupienie się na taktyce oraz współpracy. Za ważny i ciekawy element manewrów uznali oni teren na którym zorganizowano ćwiczenie. Siły IDF najczęściej prowadzą bowiem działania na terenach zalesionych bądź zakrzaczonych. Teren polski opisali natomiast jako gęsto zalesiony, podmokły i błotnisty. 

Polski element

Zasadnicza część operacji rozegrała się w dniach 5-12 czerwca 2018 r. Łącznie w ćwiczenie zaangażowanych było ok. 900 żołnierzy z 6 Brygady Powietrznodesantowej, w tym ok. 470 desantowało się metodą spadochronową na drawskie zrzutowiska.

6 Batalion Powietrznodesantowy, który stanowił trzon Batalionowej Grupy Powietrznodesantowej, na czas działań podporządkowany został dowódcy amerykańskiej 173 IBCT (A) (Infantry Brigade Combat Team Airborne). Wspólne działania poprzedzone były 6-miesięcznym okresem przygotowań, w którym odbyto szereg przedsięwzięć szkoleniowych i koordynacyjnych.

Pierwsi na ziemi znaleźli się żołnierze Połączonej Grupy Awangardowej. Wykonali oni desant na dzień przed zrzutem sił głównych. Z wysokości 1500 m i 2500 m zrealizowali przelot na spadochronach szybujących do docelowego punktu lądowania. Po odtworzeniu zdolności przeszli do skrytych działań rozpoznawczych. Wykonali taktyczny przemarsz nocą a następnie prowadzili rozpoznanie rejonu zrzutowiska, obiektu szturmu oraz przeszkody wodnej na korzyść 12 Brygady Zmechanizowanej.

7 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 na niebie drawskiego poligonu pojawiły się pierwsze samoloty Casa C-295M. Celem zajęcia przyczółka desantowego spadochroniarze kierowali się do otwartej rampy. Tego dnia na zrzutowisku „Piaskowy Bród” wylądowało ok. 280 spadochroniarzy.

Batalionowa Grupa Powietrznodesantowa znalazła się głęboko w ugrupowaniu przeciwnika i przystąpiła do opanowania rejonu zrzutu. Po pierwszych starciach z przeciwnikiem i zabezpieczeniu przyczółka desantowego przyjęty został zrzut zaopatrzenia i wylądowały kolejne siły. Wśród desantowanego wzmocnienia znalazł się pododdział artyleryjski. Pierwszy raz "na bojowo" dokonano zrzutu moździerza M-98 na platformie typu „V” z pokładu Casy C-295M.

Po odtworzeniu zdolności bojowej wykonany został szturm na kluczowe obiekty w rejonie działania przeciwnika. Zostały one opanowane w celu zapewnienia możliwości manewru dla sił 12BZ. Jednocześnie spadochroniarze brygady dezorganizowali działania przeciwnika w swoim rejonie. Główne zadania batalionowej grupy powietrznodesantowej zakończyły się w momencie wprowadzenia sił głównych przełożonego w rejon odpowiedzialności spadochroniarzy.

W ćwiczeniu po stronie przeciwnej jako OPFOR szkolił się kolejny batalion 6BPD, czyli 18 Batalion Powietrznodesantowy z Bielska-Białej, który poprzez udział w ćwiczeniu przygotowywał się do dyżuru w ramach Grupy Bojowej UE.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 58
Reklama
miro
wtorek, 19 czerwca 2018, 08:15

chlopie czy ty z konia spadles a akt 447 jaki sojusz z kim i w jakim celu

Tilda
poniedziałek, 18 czerwca 2018, 14:20

Podejrzana sprawa. Bardzo podejrzana!

ŚWIATOWA RADA REGENCYJNA.
niedziela, 17 czerwca 2018, 15:25

Mówisz i masz.To odpowiedź dla tych wszystkich,którzy mnie słusznie ponaglają.Ty mniej gadaj a więcej działaj.Ad rem .Daje KOWALSKIEMU oręż,która pozwoli mu pogonić tych,którzy tylko pchają się do koryta.Obowiązkiem każdego komitetu wyborczego jest prawo do przyznania honorowego mieszkańca tej miejscowości jednego z pasażerów Super Expressu.Podam tylko 2- Jacque Fresco Waldemar Pastuszka.Każdy Kowalski musi zapytać potencjonalnego wybrańca.Który z przywódców światowych przekazał mi prezent,który,jeśli przekaże Narodowi to uwolni Go od największego narodowego kompleksu.To nie jest czcza gadanina Traumpa,o sercu świata a w promocji podpisana przez niego ustawka 447.Ten prezent -zupełnie inny wymiar.

Jacek
piątek, 15 czerwca 2018, 17:12

Dlaczego nie ćwiczymy z żołnierzami Federacji Rosyjskiej ?

JSM
piątek, 15 czerwca 2018, 17:06

Izrael nie jest ani członkiem NATO ani naszym sojusznikiem, więc co oni tu robią? Szykują sobie schronienie jak zostaną wypędzeni z Palestyny?

Podpułkownik (Ret.) Janusz Wareda
poniedziałek, 18 czerwca 2018, 09:43

Panie JSM! Rzeczywiście, Izrael nie jest członkiem NATO. Natomiast - wbrew temu co Pan twierdzi - Izraelczycy są naszymi jedynymi i faktycznymi sojusznikami w regionie Bliskiego Wschodu. I to nawet, pomimo tegorocznych, dużych napięć w dwustronnych stosunkach dyplomatycznych polsko-izraelskich. Podkreślam: Izrael jest nadal naszym autentycznym sojusznikiem! Ponadto, co ma oznaczać Pana pytanie: co oni [tj. Izraelczycy] tu [czyli w Polsce] robią? To pytanie oraz pozostałe, są idiotyczne i zdecydowanie - nie na miejscu! No chyba powyższy artykuł wyraźnie odpowiada na to pytanie! Aż tak bardzo Panu przeszkadza, że kilkudziesięciu żołnierzy izraelskich z IDF zostało zaproszonych i dołączyło do żołnierzy z państw NATO, aby uczestniczyć we wspomnianych wyżej manewrach? Taki to jest dla Pana problem natury emocjonalnej? Na terenie Izraela, do chwili obecnej, wielokrotnie przeprowadzano manewry, w których uczestniczyli żołnierze (z wojsk lądowych oraz z sił powietrznych) z krajów NATO, w tym także z Polski. Czyżby Pan o tym nie wiedział? ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Przy okazji, co ma oznaczać Pańskie, nie do końca mądre - ni to stwierdzenie, ni to pytanie - a mianowicie: <szykują sobie [tj. Izraelczycy] schronienie, jak zostaną wypędzeni z Palestyny?> Panie JSM, przede wszystkim, nie z Palestyny! Jeśli już (zakładam teoretycznie!), to z terytorium Państwa Izrael. Musi Pan przyjąć do wiadomości, że Izraelczycy nie mieszkają w Palestynie lecz w Państwie Izrael [hebr. Jisra\'el]. A także fakt, że współczesny Izrael, jest konglomeratem narodowościowym, etnicznym, wyznaniowym - mieszkają tam żydzi, muzułmanie, chrześcijanie oraz druzowie - a także kulturowym. To wszystko Pan powinien brać pod uwagę, kiedy decyduje się wypowiadać publicznie, na temat współczesnego Izraela oraz Izraelczyków! Na marginesie: z pewnością nie zaszkodzi również znajomość (przynajmniej pobieżna) realiów starożytnego Izraela. --------------------------------------------------------------------------------------------------- I rzecz ostatnia: zapytam Pana wprost: czy Pan naprawdę wierzy w to, że Izraelczycy - w Polsce <szykują sobie schronienie>? A także - Pana zdaniem - niby przez kogo, Izraelczycy mieliby zostać <wypędzeni> ze swojego kraju? Czy Pan, Panie JSM, napisał to z pełnym, osobistym przekonaniem, czy jedynie dlatego, aby dać upust swoim kompleksom? A także, czy naprawdę chciałby Pan, aby region Bliskiego i Środkowego Wschodu - został kiedykolwiek w przyszłości, całkowicie opanowany przez świat muzułmański?

ent
piątek, 15 czerwca 2018, 14:21

kompleksy z was wyłażą panowie kompleksy

Davien
piątek, 15 czerwca 2018, 16:45

ent :)) to nie kompleks / troska o kraj zamieszkały przez polaków / no ale co mamy do powiedzenia przy usa :)) nic to może nas łaskawie potraktuja przeciesz my bronimy demokracji amerykańskiej :))

rozczochrany
piątek, 15 czerwca 2018, 13:31

Ale wiecie chyba, że za kilka lat to mogą być nie manewry tylko rzeczywiste działania armii i służb Izraela w Polsce.

Markonn
piątek, 15 czerwca 2018, 17:13

To JUŻ są rzeczywiste działania. Niedawno najwyżsi dowódcy policji i sił specjalnych (Mosad i Shin Bet) w liczbie 200 szt. robili rekonesans w Polin. Święta zasada - nieznana Polakom - mówi że NIGDY wszyscy dowódcy nie zbierają się w tym samym miejscu. A tym razem ta zasada została złamana. Co było w dalekiej Polsce tak ważnego, że najtajniejsi z izraelskich specjalsów i policjantów wsiedli do jednego samolotu i przylecieli do Polin?

bropata
piątek, 15 czerwca 2018, 11:44

Kajamy się widoczne.

dgfg
piątek, 15 czerwca 2018, 10:20

Polacy tez niech wyjada do Izraela .Tak jak Izrael infiltruje Polskie obiekty wojskowe.

Wawiak
piątek, 15 czerwca 2018, 15:11

Nasz F-16 bywają co jakiś czas w Izraelu.

DSA
piątek, 15 czerwca 2018, 14:54

Polacy wielokrotnie wyjeżdżali do Izraela na ćwiczenia Blue Flag (F-16). W latach 90 udostępniliśmy Izraelowi nasze MiGi 29 do testów. Faktem jest że w obecnej sytuacji nie powinniśmy zapraszać do siebie IDF, bo to wygląda jak mówienie o padającym deszczu gdy plują nam w twarz

Kaszub
piątek, 15 czerwca 2018, 13:12

wow - sugerujesz inwazję Izraela na Polskę? :) Tak na marginesie Polacy już korzystali z obiektów wojskowych w Izraelu.

JSM
piątek, 15 czerwca 2018, 17:16

A ty myślisz że projekt Trójmorza to jest dla Polaków? To cię rozczaruję. Dla Izraelczyków. Trójmorze to nowa Ziemia Obiecana.

gsm
piątek, 15 czerwca 2018, 12:48

Polscy wojskowi bardzo często przebywają w Izraelu. Najczęściej są to lotnicy, ale w ramach przetargów na Homara byli także artylerzyści, a także jednostki specjalne. Wizytowali także obiekty przemysłu zbrojeniowego. Wbrew oficjalnej politycznej temperaturze stosunków polsko-izralelskich współpraca wojskowa jest prowadzona cały czas.

Wojtek
piątek, 15 czerwca 2018, 17:18

I czas ją zakończyć.

Podpułkownik (Ret.) Janusz Wareda
poniedziałek, 18 czerwca 2018, 08:02

Dlaczego?

NAVY
piątek, 15 czerwca 2018, 02:20

...i nie bali się lądować w kraju takim jak nasz !? PS.nie abym się czepiał ....

Bardzo Jasnowłosa
piątek, 15 czerwca 2018, 01:19

hm, ciekawe doświadczenia z terenu Polski (który opisali jako gęsto zalesiony, podmokły i błotnisty) chyba nie przydadzą im się na półwyspie Synaj, Wzgórzach Golan czy jakiejś pustyni... Ale wiadomo, oni zbierają doświadczenia tak bez celu, no może, może... na wszelki wypadek

Rafal
piątek, 15 czerwca 2018, 14:10

Zerknij kolego na mape a potem pisz, pewnie tez tak na wszelki wypadek sprawdzali teren w Rumuni.

Adam
piątek, 15 czerwca 2018, 17:19

Realizują przygotowania do Trójmorza.

Dzielny wojak
piątek, 15 czerwca 2018, 00:56

Ich jest tylko czterdziestu. Bez paniki.

prawnik
piątek, 15 czerwca 2018, 13:07

Przednia straż sami oficerowie i podoficerowie .....

ed
piątek, 15 czerwca 2018, 00:35

Nie wiadomo co lepsze dać się okraść na 250mld vatu czy 1bln 447.

Bolo
piątek, 15 czerwca 2018, 00:30

A od kiedy Izrael to nasz sojusznik? Jak może być sojusznikiem ktoś kto nas nienawidzi?

Historyk
piątek, 15 czerwca 2018, 11:15

Mniej więcej od kiedy Ruscy przestali być naszym sojusznikiem. Bo Ruscy też byli naszym sojusznikiem, pomimo tego ze specjalnie gorących uczuć między nami nie było.

Myśliciel
piątek, 15 czerwca 2018, 17:31

O czyli jednak Izrael wstąpił do NATO? Coś mi chyba umknęło ;)

KAR
piątek, 15 czerwca 2018, 00:25

Jeszcze nam to bokiem wyjdzie i to szybciej niż nam się wydaje. Wrogi mimo wszystko kraj wpuszczać w tak wrażliwe struktury jak lotniska... Jakoś nie słyszałem, żeby w innych krajach europejskich - izraelscy żołnierze zaliczali lądowania i tym podobny desant.

Rafal
piątek, 15 czerwca 2018, 14:11

To jeszcze malo wiesz.

Państwowiec
piątek, 15 czerwca 2018, 00:07

Bardzo wielu wyladowalo w Sejmie i kluczowych ministerstwach Polski...

Jacek
piątek, 15 czerwca 2018, 17:14

Na szczęście wybory coraz bliżej i być może się ten stan rzeczy zmieni

vic
piątek, 15 czerwca 2018, 02:58

A ci dalej swoje...

JudeSz
piątek, 15 czerwca 2018, 01:01

Oj żeby tylko tam...

JudaSZ
czwartek, 14 czerwca 2018, 23:17

Jakby nie patrzył to tytuł tego artykułu bardzo zle się kojarzy. Z pozdrowieniami dla ustawy 447

Tomo
piątek, 15 czerwca 2018, 10:46

Komu źle się kojarzy ? I z czym ?

Księgowy
czwartek, 14 czerwca 2018, 22:41

Po uchwaleniu act 447 i dyplomatycznym ataku Izraela na Polskę ćwiczenie ataku na polskie lotnisko przez izraelskich żołnierzy uważam za co najmniej niestosowne.

Podpułkownik (Ret.) Janusz Wareda
piątek, 15 czerwca 2018, 12:33

Naprawdę, Panie Księgowy? Rzeczywiście, Pana aż tak bardzo ubodło, że kilkudziesięciu żołnierzy izraelskich, uczestniczyło na terenie Polski w ćwiczeniach z udziałem żołnierzy z ośmiu państw NATO? Naprawdę?

PSSRJAC
czwartek, 14 czerwca 2018, 20:52

\"ćwiczenia Swift Response-18, które integrują elementy 6 Brygady Powietrznodesantowej z jednostkami sojuszniczymi\"..Izrael jest naszym \"sojusznikiem\"?...\"Izraelscy dowódcy podkreślają, że ich celem była obserwacja działań sojuszników i nauka, oraz skupienie się na taktyce oraz współpracy.\"...czyli rozpracowanie taktyki innych wojsk...ciekawe jakie lotnisko chcą Polsce zająć ;)...sojusznicy

Tomo
piątek, 15 czerwca 2018, 11:01

Organizatorem tych ćwiczeń (Saber Strike) nie jest Polska tylko USA. Izrael jest sojusznikiem USA podobnie jak Polska.

prawnik
piątek, 15 czerwca 2018, 10:58

Podobno ( wg mojego kolegi z pracy który nie za bardzo ich lubi i zaczytuje się skrajnie prawicową literaturą ) ma to być lotnisko w Radomiu......

JSM
piątek, 15 czerwca 2018, 17:39

Zrozumiałe. Blisko do granicy, COP i Warszawy

Harry 2
czwartek, 14 czerwca 2018, 19:17

Czy Izrael należy do NATO?Pytam bo nie kumam, jakim prawem....

Podpułkownik (Ret.) Janusz Wareda
piątek, 15 czerwca 2018, 12:24

Panie Harry 2, skąd takie pytanie? Co to znaczy: jakim prawem? No na pewno - nie prawem kaduka! Ale mówiąc poważnie: Izrael nie musi należeć do Paktu Północnoatlantyckiego, aby jego żołnierze przebywali na czas określony w państwach NATO, np. w Niemczech czy w Polsce. W tym przypadku, kilkudziesięciu żołnierzy armii izraelskiej (IDF), zostało zaproszonych do wzięcia udziału w odbywających się w Polsce - ćwiczeniach SWIFT RESPONSE-18. Jak powyżej zaznaczono, Izraelczycy uczestniczyli w ćwiczeniach - obok żołnierzy z pododdziałów powietrznodesantowych z ośmiu państw NATO. I nie ma w tym niczego niestosownego, ani zastanawiającego. Spadochroniarze z krajów NATO, mieli okazję doskonalić swe umiejętności wojskowe, wspólnie ze spadochroniarzami izraelskimi. W tym miejscu przypomnę jedynie, że pododdziały spadochroniarzy oraz żołnierze innych jednostek specjalnych armii izraelskiej, mają opinię najlepszych na świecie. Takim przykładem jest chociażby - jednostka sił specjalnych SAJJERET MATKAL (Jednostka Rozpoznawcza Sztabu Generalnego IDF). Z SAJJERET MATKAL, może się równać chyba tylko amerykańska DELTA FORCE, brytyjski 22 PUŁK SAS i ewentualnie któraś z jednostek specjalnych (SPECNAZU) - podległych rosyjskiemu GRU. A jak wiadomo - jeśli to tylko możliwe - to uczyć się należy od najlepszych. ----------------------------------------------------------------------------------------------------- I przy okazji: już kilkakrotnie na przestrzeni ostatnich lat, izraelskie samoloty bojowe F-15, przebywały w Polsce i przelatywały w dniu 17 stycznia - w rocznicę wyzwolenia b. niemieckiego, hitlerowskiego obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau - nad jego terenem.

Markonn
piątek, 15 czerwca 2018, 17:43

No to żeby w końcu postawić sprawę jasno. Nie życzymy sobie izraelskich żołnierzy ani policjantów w Polsce. A już na pewno nie ćwiczących desant na obiekty w Polsce. Dla zdrowia naszego i ich.

Podpułkownik (Ret.) Janusz Wareda
sobota, 16 czerwca 2018, 13:25

<NIE ŻYCZYMY SOBIE (podkreśl. moje) izraelskich żołnierzy ani policjantów w Polsce>. ------------------------------------------------------------------------------------ Hmm! Panie Markonn, Pański publiczny, wręcz błagalny apel na forum D24, aby <w końcu postawić sprawę jasno> - jest anachroniczny, absurdalny, trąci myszką i kompletnie nieodpowiedzialny - żeby nie powiedzieć - idiotyczny. Stwierdzam to z przykrością oraz z zażenowaniem. A także, do pewnego stopnia, przypomina jeden z elementów kampanii antysemickiej z przełomu lat 60-tych i 70-tych XX wieku, którą pamięta moje pokolenie. W marcu tego roku, minęła 50-ta rocznica od tzw. >wydarzeń marcowych> 1968 roku. Ponadto, Panie Markonn, kogo Pan ma na myśli pisząc: <nie życzymy sobie ... > (oczywiście oprócz siebie)? ------------------------------------------------------------------------------------ I na koniec: Panie Markonn, nie wiem, czy Pan kiedykolwiek odbył służbę wojskową bądź jakiekolwiek przeszkolenie wojskowe - w Polsce lub poza granicami naszego kraju ? Tak czy inaczej, chciałbym Panu uzmysłowić, że spadochroniarze izraelscy, którzy brali udział w manewrach SWIFT RESPONSE-18 - nie ćwiczyli <desantu na obiekty w Polsce>! Ich zadaniem było - jak podaje powyższy artykuł - sprawdzenie zdolności do działania w różnych warunkach oraz natychmiastowego przemieszczania do wskazanych rejonów prowadzenia operacji. Ponadto, Pański komentarz z dnia 15 czerwca, z godz. 17:13, także zwiera dziwaczne określenia, stwierdzenia oraz insynuacje. Chciałbym Pana poinformować, że w przypadku jakiejkolwiek grupy żołnierzy, policjantów oraz funkcjonariuszy sił specjalnych, nie używamy określenia: <sztuki> lecz <osoby>. Czy tak trudno to zapamiętać? Panie Markonn, w przyszłości - chcąc publicznie wypowiadać się - na temat Izraela, Izraelczyków oraz Żydów, to wcześniej musi Pan pozbyć się swoich fobii. Koniecznie! ------------------------------------------------------------------------------------ Panie Markonn! Rzeczywiście, niech Pan dba o swoje zdrowie. Natomiast o zdrowie innych, to proszę się nie martwić.

jerest
piątek, 15 czerwca 2018, 14:04

poczytaj sobie jakie teksty i słowa padly ze strony pilotow podczas tego przelotu F-15 na temat miedzy innymi Polakow to zaczniesz zmieniac zdanie odnośnie tej nacji i podejścia do nich

Podpułkownik (Ret.) Janusz Wareda
piątek, 15 czerwca 2018, 17:11

<poczytaj sobie jakie teksty i słowa padły ... >. ------------------------------------------------------------------------------------ <A poczytaj sobie!>. Panie jerest, przede wszystkim, powinien Pan podać źródła, gdzie można zapoznać się z tymi tekstami, o których Pan wspomina. Znam doskonale wszystkie kulisy i szczegóły dot. przelotu samolotów izraelskich nad b. niemieckim obozem zagłady Auschwitz-Birkenau - podczas kolejnych rocznic wyzwolenia tego obozu w dniu 27 stycznia. Ale ... Jeżeli Pan, Panie jerest, upiera się, że dysponuje jakimiś wyjątkowo rewelacyjnymi informacjami dot. słów, które rzekomo padły z ust wojskowych pilotów izraelskich - podczas ich przelotu nad Auschwitz-Birkenau - to proszę je zacytować na forum D24. Tym bardziej, iż Pan sugeruje, a nawet jest tego pewny, że w przypadku zapoznania się ze słowami pilotów izraelskich (m.in. na temat Polaków), to <zacznę zmieniać zdanie odnośnie TEJ NACJI [podkreśl. moje] i podejścia do nich>. Panie jerest, tradycyjnie niczego nie wykluczam. No zobaczymy. Ale najpierw, proszę przedstawić swoje rewelacje na forum D24. Nie ukrywam, że osobiście mi na nich zależy.

Bucefal
piątek, 15 czerwca 2018, 16:23

Dziękuję, zapoznałem się.

SOWA
piątek, 15 czerwca 2018, 08:52

Nie ale widocznie nasza odważna armia szykuje się z wielkim sojusznikiem na Iran lub pacyfikację tubylców żyjących nad Wisłą.

Miź
piątek, 15 czerwca 2018, 08:47

Prawem klienta. Nasze poligony od dawna zarabiają. Klient płaci i może sobie postrzelać. Albo zrzucić bombę.

-CB-
piątek, 15 czerwca 2018, 00:01

A jakim prawem my uczestniczyliśmy we wszystkich ćwiczeniach NATO w naszym rejonie od roku 90-tego, czyli na długo przed wstąpieniem do sojuszu?

Harry 2
piątek, 15 czerwca 2018, 01:42

Byliśmy krajem-kandydatem dlatego uczestniczyliśmy a Izrael jest kandydatem? Nie czytałem, nie słyszałem. Ukrainy też to dotyczy. Nie będzie w NATO, nie jest kandydatem, a my zdradzamy jej tajniki działania naszych wojsk szkoląc ich. Jakim prawem?

Tomo
sobota, 16 czerwca 2018, 00:50

Izrael raczej nie ale Ukraina będzie w NATO i żadne wasze ruskie placze tego nie zmienią.

Rozmawiać można o wszystkim,
piątek, 15 czerwca 2018, 01:18

ale umiejętność logicznego myślenia i doboru argumentów staje się deficytowa na tym portalu. Po za tym odpowiadanie pytaniem na pytanie nie sprzyja podnoszeniu poziomu dyskusji. Do analizy dla -CB-: http://www.defence24.pl/geopolityka/azja/nie-dla-kataru-w-nato Artykuł 10 Strony mogą, za jednomyślną zgodą, zaprosić do przystąpienia do niniejszego traktatu każde inne państwo europejskie, które jest w stanie realizować zasady niniejszego traktatu i wnosić wkład do bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego [...]

-CB-
piątek, 15 czerwca 2018, 18:11

A co to ma do rzeczy? W BALTOPSach wielokrotnie uczestniczyła np. Rosja, która była zapraszana do wspólnych ćwiczeń przez USA, a kandydatem do NATO chyba nie jest i nie będzie.

Bardzo Jasnowłosa
piątek, 15 czerwca 2018, 01:13

bo chcieliśmy do NATO i wiadomo było, że w końcu wejdziemy. A Izrael tez chce do NATO? No to koniec z nami...

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama