Reklama
Reklama

Izraelska gra o wpływy [SKANER Defence24]

9 marca 2018, 11:34

Izraelczycy muszą zrobić wszystko, żeby wspierać tych którzy próbują osłabiać Iran - powiedziała w programie SKANER Defence24 specjalistka ds. Bliskiego Wschodu, dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Reklama

Rosjanie brani są pod uwagę, ewidentnie i bardzo wyraźnie, przez stronę izraelską i widać to niekiedy w pewnych takich publicystycznych określeniach, że dzisiaj Izraelczycy poprzez Wzgórza Golan nie sąsiadują specjalnie z Baszszarem al-Asadem i jego reżimem, a więc i Syrią, ale ich sąsiadem jest Rosja.

dr Agnieszka Bryc,
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Nie mamy żadnej III wielkiej Intifady, nie mamy wielkiego powstania antyizraelskiego czy antyżydowskiego.

dr Agnieszka Bryc,
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Ktokolwiek by rządził na Kremlu, Izraelczycy będą rozmawiać bardzo pragmatycznie i bardzo konkretnie czy z Putinem, czy z wojskowymi.

dr Agnieszka Bryc,
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 13
Autor
piątek, 9 marca 2018, 18:40

Tymczasem Polska jest chłopcem do bicia w rozgrywce wyborczej Likudu z lewicą

Boczek
sobota, 10 marca 2018, 21:44

...ale za to już nie na kolanach.

felo
niedziela, 18 marca 2018, 18:49

.... Ale upokorzona....

Michnik
piątek, 9 marca 2018, 15:42

I co ta wrzutka ma oznaczać? Niby nic o nich, o nas itp... bez ruskich? Dla Rosji Izrael to tylko zabawka w grze z USA, a bliżej im w tej grze do Iranu niż do Izraela.

strzelec
piątek, 9 marca 2018, 15:03

No to istnieje realne niebezpieczeństwo że Izrael z Rosją w ramach wielkiej geoplityki zagrają Polską kartą i co wtedy? Może nie mam racji? Ot tak sobie myśle.

infernoav
piątek, 9 marca 2018, 19:49

Izrael jest zalezny od USA. Wejscie w koalicje z Rosja w jakiejkolwiek sprawie moze oznaczac zdjecie ochrony jaka daje IZraelowi USA, a Rosja nie ma takich mozliwoci. Patrzac na wzrost sily Iranu, Arabi Saudyjskiej, Turcji to bylaby to bardzo głupia polityka i krótko wzroczna.

Bernard
sobota, 17 marca 2018, 15:22

Niestety, ale w tym przypadku się mylisz, bo to USA jest zależne od Izraela. W tym przypadku ogon macha psem

Podpułkownik (Ret.) Janusz Wareda
poniedziałek, 19 marca 2018, 07:40

USA jest zależne od Izraela (?!). Z pewnością, to bardzo oryginalna i jednocześnie ciekawa teza. Jest faktem, że od chwili swego powstania, tj. od 1948 roku, Izrael jest najważniejszym sojusznikiem polityczno-wojskowym Amerykanów, który posiada arsenał nuklearny, a także jedynym państwem demokratycznym oraz w pełni przewidywalnym w regionie Bliskiego i Środkowego Wschodu. Ale jednocześnie zapewniam Pana, że Pan jest kolejnym mitomanem, który zdecydowanie przecenia realne wpływy i możliwości Izraela. Pomimo tego, jeżeli Pan nadal upiera się przy swojej tezie, to proszę wymienić, a także uzasadnić: w jakim zakresie i w jakich dziedzinach (politycznych, dyplomatycznych, finansowych, wojskowych, gospodarczych, naukowych bądź innych) USA jest zależne od Izraela oraz w jakich sytuacjach - przysłowiowy \"ogon macha psem\"? Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi. Dziękuję Panu.

Autor
środa, 21 marca 2018, 12:54

Oczywiście że Izrael rządzi USA, jeżeli ktoś nie wie dlaczego, nie zna faktów, to może sobie darować komentowanie. Tutaj teorie spiskowe nie są spiskowe, są prawdą.

Podpułkownik (Ret.) Janusz Wareda
czwartek, 22 marca 2018, 06:03

No dobrze, Panie Autorze! Zakładam, że - Pana zdaniem - tak jest w rzeczywistości i w tym przypadku teorie spiskowe nie są spiskowe lecz są prawdą. Zakładam także, że Pan wie dlaczego, zna fakty (przynajmniej podstawowe) i może komentować na ten temat! Wobec powyższego, proszę uzasadnić: na podstawie czego Pan twierdzi, że Izrael rządzi USA? Proszę wymienić chociażby elementarne fakty na poparcie swojej tezy. Oczekuję łaskawej odpowiedzi, Panie Autorze.

pla
niedziela, 25 marca 2018, 11:28

Ustawy Kongresu Stanow Zjednoczonych nr 447 i 1226

kilimek
piątek, 9 marca 2018, 13:59

Rozumiem, że po tym jak Izrael przycisnął Polskę, nasz rząd i nie miał wyjścia jak przeprosić Izrael, nasz prezydent przeprosić za \'68 i wybudujemy w Warszawie muzeum powstania w gettcie, to za grubą kasę możemy powrócić do rozmowy o zakupie uzbrojenia?

ZZZ
piątek, 9 marca 2018, 13:44

Czekam na śmiech \"ekspertów\" z izraelskich hełmów-blaszaków.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama