Izrael: Netanjahu ostrzega Hezbollah przed kolejnymi atakami

28 lipca 2020, 10:01
800px-Benjamin_Netanyahu,_Prime_Minister,_State_of_Israel_(26364690219)
Fot. Chatham House/Flickr/CC BY 2.0
Reklama

Każdy atak z terytorium Libanu na Izrael będzie jak igranie z ogniem — powiedział w poniedziałek premier Izraela Benjamin Netanjahu, odnosząc się do oświadczenia Hezbollahu, który zaprzeczył, jakoby przeprowadził atak w pobliżu granicy izraelsko-libańskiej.

Netanjahu w przemówieniu telewizyjnym powiedział, że "Izrael bardzo poważnie traktuje próbę infiltracji swojego terytorium, a Hezbollah i Liban ponoszą pełną odpowiedzialność za ten incydent". "Hezbollah musi wiedzieć, że każdy atak z terytorium Libanu na Izrael będzie jak igranie z ogniem" - ostrzegł izraelski premier.

Wcześniej w poniedziałek agencja Reutera podała na podstawie źródeł w Libanie, że Hezbollah przeprowadził akcję przeciwko izraelskiemu wojsku, a operacja ta była odwetem za śmierć jednego z bojowników tej organizacji w izraelskim nalocie na cele nieopodal Damaszku w zeszłym tygodniu.

Wkrótce potem izraelska armia oświadczyła, że udaremniła atak Hezbollahu w pobliżu granicy izraelsko-libańskiej, otwierając ogień do kilku bojowników, którzy wtargnęli na terytorium Izraela, i wypierając ich z powrotem do Libanu.

Hezbollah w oficjalnym oświadczeniu zaprzeczył, jakoby jego siły próbowały infiltrować granicę libańsko-izraelską lub że brały udział w starciach na obszarze Farm Shebaa, który jest obszarem spornym między Izraelem, Libanem a Syrią.

Hezbollah rozmieścił swoich bojowników w Syrii w ramach irańskiego wsparcia prezydenta Baszara el-Asada. Z kolei Izrael postrzega obecność Hezbollahu i Iranu w Syrii jako strategiczne zagrożenie i w związku z tym przeprowadził już w tym kraju setki nalotów na cele powiązane z Iranem.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Reklama
Mr Nict
wtorek, 28 lipca 2020, 14:28

Czyli, jak zwykle, Żydom wolno więcej. Wolno im atakować trzeci kraj (Syria), z którym formalnie nie są w stanie konfliktu. Ta zaraza rozleje się na cały świat.

Takie tam
wtorek, 28 lipca 2020, 20:24

Zaraz zleci się Dejw i jego akolici wyrobić normę. Zarzuca jakimś cytatem z Wikipedii, pochwala się swoimi przemyśleniami i udowodnią ze 2 plus 2 nie równa się 4

troll detektor
wtorek, 28 lipca 2020, 18:04

Zara przyleci Dejw i 3 jego akolitów nie umiejących czytać czegoś więcej niż własne mądrości i "udowodnią" Ci, że jest inaczej bo to cały świat się myli a oni mają rację bo dużo grali w gry. Potem Dejw zainkasuje drobne za troll-robote, akolici nie dostaną nic, wszyscy się uśmiejemy i będzie git.

innych swoją miarą...
środa, 29 lipca 2020, 10:47

Ty pod 15-stoma różnymi nickami niby kim jesteś?

Taki tam troll detektor
środa, 29 lipca 2020, 15:18

Nie ukazała się moja wiadomość w pierwszej wersji więc napisałem drugą, w podobnym tonie. A jako, że przez te wszystkie lata zamieściłem tu z 10 wiadomości, no może 15, to raczej jako bot bym kiepską miał wydajność

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
wtorek, 28 lipca 2020, 17:40

Oczywiście że są i to od bardzo dawna, a zaraza to się rozlała już dawno temu.

Rakowiec
wtorek, 28 lipca 2020, 17:36

Notabene Izrael jako jedyny przekAzał rządowi Palestyny Respiratory i CAŁY sprzet do szpitali

Cóż
środa, 29 lipca 2020, 16:14

Ostatnio ich zołdactwo zburzyło buldożerem Palestyński punkt testów koronawirusa, bodajże w Hebronie. A pieniędzy nie daja im nic, co najwyżej hamują datki i przekazy humanitarne.

Faryzeusz
wtorek, 28 lipca 2020, 14:08

Łap złodzieja a swoje rękawy pełne Izrael ma dosyć tych BZDUR

Zachariasz
wtorek, 28 lipca 2020, 12:50

Zmiana rządu nieunikniona i nie ma co TERAZ powtarzać BZDURY Grypa z wuhan położyła turystyke i hotelarstwo i tutaj potrzeba mądrego przywódcy i rozwiązania Niewykluczone ze Trump obejmie Izrael swoim pakietem tuz PRZED wyborami

Tweets Defence24