Irańskie bojówki zaatakowały amerykańskich specjalsów w Syrii?

20 lutego 2020, 11:01
1920px-Al-Tanf
Fot. Staff Sgt. Jacob Connor/U.S. Army
Reklama

W południowej Syrii przy granicy z Irakiem i Jordanią według doniesień miało dojść do ataku proirańskich bojówek wspierających reżim Al-Asada, na terytorium tzw. strefy deeskalacji wokół amerykańskiej bazy wojskowej Al-Tanf. Stacjonuje tam niewielki garnizon amerykańskich sił specjalnych.

O incydencie poinformowała, za pomocą portalu Twitter, proamerykańska formacja rebeliancka Maghawir al-Thawra. Do zajścia miało w północno-zachodniej części tzw. strefy deeskalacji zwanej także "obszarem 55 kilometrów", które znajduje się pod kontrolą syryjskich rebeliantów. Atak wzdłuż drogi biegnącej od Khabrat asz Shuhaymi będącej pod kontrolą syryjskich wojsk rządowych miały przeprowadzić niezidentyfikowane proirańskie bojówki, które naruszyły granice strefy i zaatakowały bojowników Maghaweir Al-Thowra.

Proamerykańscy rebelianci mieli odpowiedzieć ogniem i odepchnąć atak zmuszając przeciwnika do odwrotu. Jednocześnie oskarżyli oni Syryjską Armię Arabską oraz wspierający ją kontyngent wojskowy rosyjskiej armii o utratę kontroli nad swoimi proirańskimi sojusznikami. Zarzucili też Rosjanom i SAA, że nie powstrzymali "zbuntowanych" bojowników proirańskich za pomocą własnych sił naziemnych oraz lotnictwa.

W centrum zaatakowanej "strefy deeskalacji" znajduje się amerykańska baza wojskowa Al-Tanf, która, podobnie jak cały obszar tej strefy, została na początku marca 2016 roku odbita z rąk bojowników tzw. Państwa Islamskiego przez syryjskich rebeliantów z ówczesnej Nowej Armii Syrii wspieranej zbrojnie przez USA i niektóre państwa zachodniej Europy. W rejonie od tamtego czasu zaczęli operować m.in. amerykańscy i brytyjscy operatorzy sił specjalnych. Ich zadaniem było szkolenie syryjskich bojowników oraz zwalczanie dżihadystycznych ugrupowań terrorystycznych.

Uważnie monitorujemy doniesienia o działaniach wojennych wokół 55-kilometrowej strefy deeskalacji w południowej Syrii. Współpracujemy z naszymi partnerami, Maghaweir al-Thowra, i stosujemy protokoły przeciwdziałania konfliktom, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych sił

- rzecznik prasowy Special Operations Joint Task Force-Operation Inherent Resolve mjr. Johnny Walker

Dowództwo operacji nie odniosło się oficjalnie do niepotwierdzonych informacji o potencjalnym udzieleniu syryjskim rebeliantom wsparcia "obszarze 55 kilometrów" przy pomocy amerykańskiego lotnictwa lub artylerii. Nie skomentowano również możliwości udziału w wymianie ognia stacjonujących w pobliżu i szkolących syryjskich bojowników operatorów amerykańskich sił specjalnych.

7 września 2018 roku rozpoczęła się amerykańska operacja wojskowa o kryptonimie Inherent Resolve wokół bazy Al-Tanf, której celem ma być ostateczne pokonanie zniszczenie islamskiego terroryzmu w regionie. Obecnie na obszarze "strefy deeskalacji" znajduje się bliżej nieustalona liczba amerykańskich żołnierzy, jednak według dostępnych informacji w całej Syrii ma znajdować się ich obecnie ok. 500.

Opisany wyżej atak był prawdopodobnie wymierzony w amerykańskich żołnierzy stacjonujących w bazie Al-Tanf, która znajduje się przy autostradzie M2 Damaszek-Bagdad, wzdłuż której posuwał się rajd proirańskich bojowników. Incydent ten wpisuje się także w szerszą serię irańskich kontrataków na amerykańskie obiekty wojskowe i dyplomatyczne w Iraku i Syrii w będących odpowiedzią na śmierć irańskiego generała Ghasema Sulejmaniego 3 stycznia br. w wyniku amerykańskiego ataku lotniczego na irackie lotnisko w Bagdadzie.

Główną irańską odpowiedzią był zmasowany atak rakietowy dokonany w nocy z 7 na 8 stycznia br. przy pomocy pocisków balistycznych na amerykańską bazę lotniczą Al-Asad w Iraku, w wyniku czego lekko rannych zostało 109 amerykańskich żołnierzy. Proirańskie bojówki przez ostatnie kilka tygodni również regularnie przeprowadzały ostrzał rakietowy amerykańskich baz wojskowych w Iraku oraz ambasady USA w Bagdadzie, który jednak nie spowodował większych strat.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 73
Reklama
Darek S.
poniedziałek, 24 lutego 2020, 02:47

Niech się cieszą Amerykanie, że w Syrii, a nie w USA. Przecież Amerykanie zabili na terytorium Iranu jakiegoś generała. I to nie przez przypadek, ale działając z pełną premedytacją. Trump bierze przykład z Putina. Jak Putinowi wolno, to czemu jemu nie wolno zrobić jakiejś rozpierduchy.

Marek L.
czwartek, 27 lutego 2020, 15:54

Nie „jakiegoś generała”, a najbardziej głównego szefa islamski-szyickiego terroryzmu na całym świecie. I NIE na terytorium Iranu, a na terytorium IRAKU ....... (To są dwa różne państwa!!!).

Marek L.
piątek, 28 lutego 2020, 15:03

.... islamsko-szyickiego .....

Marek L.
piątek, 28 lutego 2020, 10:18

.... islamsko-szyickiego ....

j1
piątek, 21 lutego 2020, 11:38

"7 września 2018 roku rozpoczęła się amerykańska operacja wojskowa o kryptonimie Inherent Resolve wokół bazy Al-Tanf, której celem ma być ostateczne pokonanie zniszczenie islamskiego terroryzmu w regionie. " To zdanie świadczy o słabej znajomości tematu, która nakazywałaby raczej czytać niż samemu pisać. Określenie "Operacja Inherent Resolve" nie odnosi się do działań wokół tej konkretnej bazy, lecz do całości działań sił zbrojnych koalicji pod dowództwem USA przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu w Iraku i Syrii, które rozpoczęły się nie w 2018, lecz w 2014 roku.

Palmel
piątek, 21 lutego 2020, 10:22

Proamerykańscy rebelianci a co oni tam z amerykanami robią w Syrii

Marek L.
czwartek, 27 lutego 2020, 20:50

Robią oni tam, w tej nieszczęsnej Syrii, dokładnie to samo, co ci twoi „Wagnerowcy”, oraz to, co robią tam ich „panowie”, czyli ci twoi putinowsko-rosyjscy żołnierze. Z tym jednak bardzo DUŻYM wyjątkiem, iż Amerykanie, wraz ze swoimi sojusznikami (głównie, na 85%, Kurdami !!!), pokonali oni razem ISIS w Syrii —- gdy w tym samym czasie, to ci twoi „Wagnerowcy”, to nie kiwnęli nawet w tej sprawie, odnośnie IS, nawet małym palcem.......

gnago
piątek, 21 lutego 2020, 08:29

Czytaj prawdziwie. Jednostki gwardii rewolucyjnej próbowały wyprzeć z zajmowanych pól naftowych Syrii wrogie siły bezprawnie stacjonujące na jej terytorium. Firmowane przez reżim USA, celem czerpania zysków z ich eksploatacji

spoko
czwartek, 20 lutego 2020, 19:20

Syryjczycy skończą porządkować Idlib to pogonią to całe NAS i amerykanów i z Al-Tanf.

Davien
czwartek, 20 lutego 2020, 20:57

A niby jakim cudem? Raz próbowali i niewielu wróciło z te próby. Straty Kurdów i USA-zero.

Fanklub Daviena
piątek, 21 lutego 2020, 08:18

Poczekaj to zobaczysz ten cud. Pamiętam już twoje banialuki "najdalej za 3 miesiące Asada spotka los Saddama albo ucieknie do Moskwy". :)

Davien
poniedziałek, 24 lutego 2020, 02:57

Wow, a niby kiedy tak pisałem?? Daj dowód albo zamilcz z kłąmstwami.

spoko
czwartek, 20 lutego 2020, 22:16

Nie płacz tak żałośnie, poczekaj a zobaczysz. Amerykanie będą z Al Tanf zmykać tak szybko jak parę miesięcy temu m. in. z rejonu Kobani gdzie SAA i Rosjanie wyrzucali do kosza jeszcze ciepłe nadgryzione hamburgery porządkując bazy z których tak ekspresowo "ewakuowała" (a raczej uciekała) amerykańska armia, że nie zdążyła nawet wyłączyć ekspresów do kawy.

Davien
poniedziałek, 24 lutego 2020, 02:59

Jak na razie to zmykali wasi Wagnerowcy a Rosjanie wg których nie było tam ani jednego Rosjanina prosili o zawieszenie broni by zabrać SWOICH zabitych i rannych wiec jak na razie jedynie ty płaczesz tak żałosnie ....

senr
czwartek, 20 lutego 2020, 17:55

No nareszcie.

paragraph23
czwartek, 20 lutego 2020, 13:47

Jakby nie patrzeć to Irańczycy działaja tam zgodnie z prawem za to USA nie...

JSM
czwartek, 20 lutego 2020, 18:10

Prawo to wymówka silniejszego do skubania słabszych.

Davien
czwartek, 20 lutego 2020, 15:37

Taak, i atakuja syryjczyków No jakas nowa polityka Iranu: atakować Irakijczyków i syryjcyków zamiast USA?

Dudley
piątek, 21 lutego 2020, 11:09

A może atakują najemników, lub po prostu złodziei? A co robią amerykańskie siły specjalne na terytorium Syrii, przecież Kurów z kopnęli w zadek. A zapomniałem ochraniają złodziei zasobów naturalnych Syrii, tak to bardzo ważna misja, A mówią że Rosja to złodziejski państwo. Na nasze szczęście ruskim do amerykanów daleko w złodziejskim fachu, i na nasze szczęście nie mamy ropy i gazu bo nasi przyjaciele za Atlantyku mogli by nas potraktować jak Irak i Libię.

.....
niedziela, 19 kwietnia 2020, 12:04

To prawda co piszesz ale nie zapomnij że amerykanie to też ludzie, którzy muszą narażać swoje życie dla takiej ropy czy gazu. Mój mąż jest w siłach specjalnych jednostki amerkańskiej.....nigdy nie wiem czy wróci żywy do domu

Davien
sobota, 22 lutego 2020, 01:47

Dudley, ataki Iranskie w Iraku to atak na irackie bazy w al Asadi erbil, atak w Syrii to atak irańskich bojówek na syryjczyków a dokładnei byłych żołnierzy armii Asada walczacych z ISIS. Do tego poalmi naftowymi zarzadzaja i administruja Kurdowie ale jak widze znowu potwierdzasz że twoje opinie to czysta rosyjska propaganda.

Stary bibliotekarz
piątek, 21 lutego 2020, 02:37

Są tam za wiedzą i zgodą oficjalnie uznanego rządu. To prosta i uzasadniona prawnie formuła zrozumiała dla bodaj wszystkich. Twoje nieudolne czary - mary niczego tutaj nie zmienią.

Davien
sobota, 22 lutego 2020, 01:52

Wiec wg ciebie jak sa tam za zgodą Asada( co nie ejst prawda) to wolno im mordowac i napadac na syryjczyków?? No to jakas nowość ale co się dziwić:)

Sarmata
czwartek, 20 lutego 2020, 16:21

Nie Syryjczyków tylko umiarkowanych islamistów ktorzy w sposob umiarkowany ucinają głowy niewiernym.No i oczywiscie są szkoleni , uzbrajani i osłaniani przez żołnierzy USA.

Davien
piątek, 21 lutego 2020, 01:28

Sarmata islamistyczne bojówki sterowane przez fanatyków z Iranu zaatakowały oddziały dawnej armii Asada, ty juz naprawdę nie wiesz o czym piszesz. Było dokładnei odwrotnie.

Givi
piątek, 21 lutego 2020, 01:05

Na tak. Bo przeciez Iranczycy to w wiekszosci buddysci ;-) i z islamem nie maja nic wspólnego ;-D

piątek, 21 lutego 2020, 12:03

Internet był, jest pełen filmików jak sunniccy żołnierze wolnej armii syryjskiej "nawracają" grzesznych alawitów, chrześcijak i kurdów. Chwała amerykanom że nadal chronią tych "pokojowo" nastawinych bojowników .

Davien
sobota, 22 lutego 2020, 01:50

Ichtamnietku najpierw dowiedz sie czemu sie Asadowi armia zbuntowała a potem zovbacz z kim walczyli bo akurat z ISIS i al kaidą kiedy to 'bohaterowie" Asada zabiali masowo cywili w Aleppo na równi z Rosja i stosowali ataki chemiczne.

Gieniu112
piątek, 21 lutego 2020, 10:46

Irańczycy to w większości szyici a Isis ale kaida to sunnici. W Iranie kobiety mogą studiować na uniwersytecie a w sunnickiej Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą nawet prowadzić samochodu.

dim
czwartek, 20 lutego 2020, 15:37

A ty naprawdę myślisz, że takimi wstawkami zdziałacie coś na polskich forach ? Są pewne granice absurdu, za którymi stajecie się już nie tylko nieskuteczni, jako trole, ale także ośmieszacie wasz kraj. Co nie leży w niczyim interesie - my też chcemy normalnych kontaktów ludzi różnych krajów.

Jan
czwartek, 20 lutego 2020, 15:37

Rosjanie też zgodnie z prawem?

Fanklub Daviens
czwartek, 20 lutego 2020, 19:51

A nie?

jwagab
czwartek, 20 lutego 2020, 12:22

Na jakiej podstawie prawnej wojska amerykańskie przebywają w Syrii ?

Staś
czwartek, 20 lutego 2020, 17:37

Na podstawie doktryny prezydenta FR " Jak ktoś jest słaby, to go biją "...

Jan
czwartek, 20 lutego 2020, 15:38

Ta takich samych prawach jak rosjanie na ukrainie. Zdjeli emblematy .

czwartek, 20 lutego 2020, 15:38

Rezolucji ONZ o zwalczaniu terroryzmu.

Sobiepan
czwartek, 20 lutego 2020, 15:00

Na jakiej podstawie prawnej wojska rosyjskie przebywają na Krymie i w Donbasie?

depr
czwartek, 20 lutego 2020, 17:54

Na podstawie działań amerykańskich na ukrainie.

qwert
czwartek, 20 lutego 2020, 17:12

W Donbasie są co najwyżej najemnicy bo regularnej armii rosyjskiej tam nie ma, za to na Krymie było referendum w którym tubylcy zadecydowali o przyłączeniu do Rosji ( to tak dla przypomnienia gdyby coś ci umknęło) i to jest odpowiedź na twoje pytanie

Niewidzialna reka
piątek, 21 lutego 2020, 09:05

Qwert setki razy dokumenrowano udzial w walkach w Dombasie regularnych oddzialow rosyjskich masz chlopie bielmo ma oczach

Davien
czwartek, 20 lutego 2020, 21:01

Qwert, rozumiem ze ci najemnicy maja T-72B3 i T-90. lataja najnowszymi Su-25 i mają do dyspozycji systemy plot Buk-M2? To mozę napisz od razu ze cała armia rosyjska to banda najemników ale masz problem- sa zakazaniw Rosji:) Aha t"referendum" to farsa do ktego wyniki wydrukowano w moskwie:)

Szach mat w jednym ruchu.
czwartek, 20 lutego 2020, 18:09

Referedum pod lufami karabinów maszynowych! Polecam wywiad ze słoneczkiem narodu sam o tym mówi! Referendum to wiekowa tradycja kartoszek. Polecam referendum na wschodnich ziemiach 2 Rzeczpospolitej. Standard! Na koniec polecam wycieczkę rosyjskich żołdaków w donbasie! Gdzie po zatrzymaniu przez ukraińców oficjalna wersja zabłądzili! Oraz zdjęcia na youtubie t-72b3 z donbasu! Pytania!

qwert
czwartek, 20 lutego 2020, 21:50

Po pierwsze, te "zielone ludziki" na Krymie nie miały nawet podpiętych magazynków do tych karabinów ,po drugie - może na prawdę zabłądzili bo gdyby nie, to nie dali by się po prostu zatrzymać i zakończyło by się strzelaniną

Davien
piątek, 21 lutego 2020, 01:30

Qwert po pierwsze te zielone ludziki to terrorysci z Rosji i szpiedzy bo tym sa żołnierze bez mundurów z bronia n w trakcie konfliktu,po drugie jak wg ciebie całe jednostki czołgów, wyprzutnie OPL i doborowe oddziały specnau ot tak sobie bładzą to co wy za bardak macie w tej swojej armii:)

Szach mat w jednym ruchu.
czwartek, 20 lutego 2020, 23:10

To powiedział pułkownik kgb putin w wywiadzie kilka lat temu. Cytuję kazaliśmy otoczyć parlament na krymie i ustawić karabiny maszynowe. Tak aby decyzja o referendum zapadła jak najszybciej! Wcześniej przez 3 lata z uśmiechem na twarzy mówił ,że zielone ludziki to nie my! Idealnie powtarzasz jego narrację. rosja to stan umysłu.

nawet "'odporny na wiedzę" kiedyś powinien zrozumieć
piątek, 21 lutego 2020, 15:20

Skoro na Krymie mieszkało grubo ponad 60% Rosjan, ok. 20% Ukraińców i kilkanaście % Tatarów (którzy w większości nie głosowali bo tak im zalecie "Dziadzia" Dżemilew) to jaki inny mógł być wynik tego referendum.

Davien
sobota, 22 lutego 2020, 01:55

Taak, jakie to było"referendum" to sie okazało nieco pózniej w Donbasie jak samochód wiozacy wypełnione w Moskwie karty do głosowania zle skrecił i wpadł na patrol ukrainski,. i nagle o referendum zapadła ciisza:)

Grobelka
czwartek, 20 lutego 2020, 16:57

Krym należał do Rosji ale nie pamiętam żeby Syria należała do USA

Davien
czwartek, 20 lutego 2020, 21:03

Krym tak nalezał do Rosji jak Syria do Francji.

gnago
piątek, 21 lutego 2020, 08:32

NA pewno skarbie iluzji dłużej bo od upadku chanatu krymskiego , a Francja miała mandat po pokonaniu Turcji i jej rozbiorach po 1 wojnie

I tego Davien nie wie?
czwartek, 20 lutego 2020, 22:17

To tego też nie wiesz?

Zmartwiony
czwartek, 20 lutego 2020, 14:54

Ja mam lepsze pytanie. Na jakiej podstawie prawnej rosja zestrzeliła samolot pasażerski nad terytorium ukrainy notabene nasuwa sie kolejne pytanie na jakiej podstawie prawnej rosja okupuje ukraiński krym oraz donbas i ługańsk i kolejne jeszcze na jakiej podstawie prawnej rosja zaatakowała gruzję i utrzymuje wojska w osetii i abchazji i na jakiej podstawie przesuwa silowo granice państw? Proszę o odpowiedź.

sża
czwartek, 20 lutego 2020, 18:02

Krym nigdy nie był ukraiński, bo Chruszczow przekazał go nielegalnie [wbrew ówczesnej konstytucji ZSRR].

trollhunter
piątek, 21 lutego 2020, 01:14

Był Ukrainski. Bo Chruszczow go przekazał. Rosja sama 'ukrainskosc' Krymu wielokrotnie potwierdzała. Czy to podpisujac 'memorandum Budapesztanskie, czy to dzierzawiac baze w Sewastopolu czy podpisujac 'Traktat o demarkacji wspólnej granicy' w 2010 roku.

qwert
czwartek, 20 lutego 2020, 17:18

Zestrzelenie to sprawa dyskusyjna, w Donbasie armii rosyjskiej nie ma (może najemnicy) Krym przejęli po referendum zgodnie z prawem międzynarodowym, a w przypadku Gruzji to ona zaatakowała pierwsza a ruscy tylko spuścili im łomot (z resztą zgodnie z prawem)

Davien
czwartek, 20 lutego 2020, 21:04

Qwert i znowu zmyslasz. Zestzrelenia dokonała rosyjska wyrzutnia Buk-M2 jest znana nie tylko jednostka ale i numer wyrzutni a jeżeli w Donbasie sa tylko najemnicy wiec cała armia rosyjska to najemnicy.

sża
piątek, 21 lutego 2020, 06:32

Amerykanie mieli przedstawić na to twarde dowody, ale do dzisiaj tego nie zrobili. Więc coś jest nie tak z tym zestrzeleniem.

qwert
czwartek, 20 lutego 2020, 22:48

Na podstawie jakich dowodów? Jakichś filmików na YouTube , dziwnych zdjęć czy też wątpliwych zeznań "świadków "? W pół godziny mogę ci sklecić dowód że to marsjanie, przy odrobinie uporu znajdę nawet świadków. (dla czego ukraińska kontrola lotów skierowała samolot w strefę walk i nakazała obniżyć pułap lotu , i dziwnym trafem zniknęły nagrania z wieży kontroli lotów? )

Davien
sobota, 22 lutego 2020, 01:59

Panie qwert ile można... Nie dość ze wiadomo kto stzrelał, nie dość ze sami separatysci sie tym chwalili, nie dość ze w wraku i ciałach pasażerów znaleziono elementy razace głowicy uzywanej wyłacznie w wojskach FR ale ty będziesz dalej zakłamywał fakty. Nikt nie nakazywał obnizac lotu a nad obszarem tego dnia przeleciało kilkadzieisat maszyn, polecam cos co się nazywa flightradar, w Rosji chyba jeszcze nie zakazany:)

gnago
piątek, 21 lutego 2020, 08:34

Argumenty nie mają dostępu do daviena . Nie ma ich w wytycznych od CIA i LM i Biden swoim trollom tez nic o tym nie napisał w zaleceniach

Grobelka
czwartek, 20 lutego 2020, 16:55

Na jakiej podstawie prawnej Amerykanie mają bazę wojskową w Kosowie, skoro tylko oni uznają jego niepodległość?

Davien
czwartek, 20 lutego 2020, 21:05

Na takiej ze niepodległośc Kosowa uznało 107 państw ONZ i zawarli umowe z władzanmi Kosowa. A Donbasu nawet twoja Rosja nei chce uznać:)

sigo
piątek, 21 lutego 2020, 11:21

Mądralo, pól Europy nie uznało Kosowa. A po co uznawac Krym, jak to obszar Rosji.

Davien
poniedziałek, 24 lutego 2020, 03:02

Sigo, Krym nie jest obszarem Rosji, ba sama Rosja w memorandum Budapesztańskim to potwierdziła więc zmysl cos innego:)) A Kosowo uznało 23 z 28-iu państw UE więc powodzenia w robieniu z siebie...

qwert
czwartek, 20 lutego 2020, 22:24

Uznali niepodległość Kosowa tak na wszelki wypadek, w obawie przed wprowadzeniem demokracji w stylu USA - przyjaznym ostrzałem, lub w trosce o dobro bliźniego -sankcjami

Davien
sobota, 22 lutego 2020, 02:08

Qwert ale wiesz ze jedynie sie osmieszasz takimi komentarzami: Ale dla twoje wiedzy niepodległośc Kosowa uznało 113 państw w tym 23 z 28 państw UE ( UE pozostawiła wolna reke swoim członkom)i 24 z 28 państw NATO wiec daruj sobie takie komentarze.

Pirat
czwartek, 20 lutego 2020, 14:52

Na jakiej podstawie prawnej Assad bombardował ludność cywilną w Alepo?

Davien
piątek, 21 lutego 2020, 01:32

Asad, to Asad, Rosja zrzuciła tam na cywili wielokrotnie wiecej bomb niz Asad.

gnago
piątek, 21 lutego 2020, 08:35

to i tak lepiej niż jankesi w Libii . Pomyłkowo, a celnie zniszczyli jedyne dwie polskie misje katolickie. Pewnie dlatego że krzyżami oznaczone

Davien
sobota, 22 lutego 2020, 02:09

Doprady, a niby keidy miało to miejsce, bo Rosja do tej pory niszczy szpitale i szkoły i to celowo ale jak widac dalej masz kłopoty ze zrozumieniem tego.

Andrzej
czwartek, 20 lutego 2020, 14:48

NA podstawie dbania o swoje interesy. Swoje i tylko swoje,ale z tym zrozumieniem nas jest ciężko. Dobrze ze choć Ty pytasz :)

Klekot
czwartek, 20 lutego 2020, 14:42

Na tej samej podstawie prawnej jak Ruskie na Ukrainie - czyli na podstawie siły.

bbb
piątek, 21 lutego 2020, 12:57

Smutne jest to postawienie znaku równości między USA i Rosją.

Tweets Defence24