Infrastruktura Wisły pod nadzorem. Szybki przetarg

14 maja 2020, 08:15
1000w_q95 (2)
Amerykańscy żołnierze zapoznają się z pociskami PAC-3 MSE. Fot. Sgt. Mariah Jones/US DoD.
Reklama

Stołeczny Zarząd Infrastruktury poszukuje podmiotu, który w sposób kompleksowy przygotuje dokumentację techniczną oraz realizował będzie nadzór autorski zadań inwestycyjnych związanych z budową infrastruktury w kompleksie wojskowym w Sochaczewie. Jakie wymagania zawarto w tym postępowaniu?

Realizacja pierwszej fazy programu obrony powietrznej Wisła to nie tylko dostawy baterii systemu IBCS/Patriot, czy szkolenie personelu, który będzie obsługiwał zestawy obrony powietrznej. Jednym z kluczowych aspektów realizacji programu jest infrastruktura, a terminowe i sprawne przygotowanie projektów, dokumentacji technicznej oraz nadzór nad realizacją prac budowalnych będzie dużym wyzwaniem, z którym zmierzy się Stołeczny Zarząd Infrastruktury (SZI).

5 maja na platformie zakupowej SZI zamieszczono ogłoszenie, które inicjuje proces związanych z przetargiem na wykonanie kompleksowego przygotowania dokumentacyjnego wraz z opisem przedmiotu zamówienie oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadań inwestycyjnych w kompleksie wojskowym w Sochaczewie (gdzie zapewne zostanie rozmieszczony dywizjon IBCS/Patriot, pozyskiwany w ramach realizowanej I fazy Wisły). 

Przetarg dotyczy realizacji trzech zadań:

  • Zadanie nr 01547 Budowa stanowiska szkolnego
  • Zadanie nr 01747 Budowa garaży oraz bazy obsługowej dla sprzętu wojskowego logistycznego
  • Zadanie nr 01752 Budowa infrastruktury zabezpieczającej funkcjonowanie kompleksu

Stołeczny Zarząd Infrastruktury określił stosunkowo krótki termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Potencjalni wykonawcy mają czas do 15 maja, a w ogłoszeniu zawarto szereg wymagań związanych z doświadczeniem w realizacji dużych projektów inwestycyjnych oraz zapewnieniem wymaganego poziomu ochrony informacji niejawnych.

Kryterium, według którego wyłoniony zostanie wykonawcę tej usługi oparto na trzech czynnikach. Są to cena, termin wykonania zamówienia oraz kwalifikacje i doświadczenie projektantów, z wagą 50, 30 i 20 procent. Wadium określono na kwotę 200 tysięcy złotych, jednocześnie wskazano, że do składania ofert zaproszonych zostanie maksymalnie 20 wykonawców.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 13
Reklama
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
piątek, 15 maja 2020, 06:51

No brawo. w Sochaczewie Patrioty, widać że zamiast umieścić je blisko najważniejszych i potrzebujących ochrony przeciwrakietowej dywizji czy choćby baz lotniczych to władza zamierza bronić patriotami siebie w Warszawce.

gnago
czwartek, 14 maja 2020, 21:03

Eee to kupujemy stacjonarne do Wegi się cofamy?! A co będzie broniocc tego moralnego złomu? Newy czy obietnice sprzętowe Narwi A może oddziały urwisó z plotką o zasięgu najniższym do 50 m procami bojowymi

Woit
czwartek, 14 maja 2020, 13:57

W Monie liczą się fazy od czasów PRL. Fazę mają wszyscy, od sztabów począwszy

Patriota
czwartek, 14 maja 2020, 13:23

Wszystko ładnie pięknie tylko co z drugim etapem programu Wisła??? Bo w MON jakoś cisza na ten temat,żeby jakiekolwiek negocjacje się zaczęły to już by trąbili o tym w tvpis tym bardziej że wybory idą.Mieli czekać na radar jaki wybiorą USA a radar już jakiś czas temu wybrano.

Zibi
czwartek, 14 maja 2020, 11:58

Komuś się na ostatnią chwilę przypomniało że gdzieś te Patrioty muszą garażować czy też tylko formalność bo wykonawca juz znany ?

Kaczor
czwartek, 14 maja 2020, 15:26

Kolego znany Byly ofocer WSI ma juz spółkę budowlaną zgodną z wymogami NATO a te nezgodne caly czas męczą się z bazą redzikowo

Imperial Palace
czwartek, 14 maja 2020, 15:00

Nie jest źle, ile lat po przeniesieniu Leosi zaczęto budować dla nich garaże... tutaj to decyzja jest niemal błyskawiczna w porównaniu z tamtym.

matrioszka
czwartek, 14 maja 2020, 10:45

Kontrakt na Patrioty podpisano na początku 2018 roku . I od tego czasu nie rozpoczęto budowy garaży i innej infrastruktury pod ich stacjonowanie . Teraz w pośpiechu coś się zaczyna robić . Czy nad tym ktoś panuje , ale burd.....

gnago
czwartek, 14 maja 2020, 21:05

Znaczy one bedą garażować a umowę z napastnikami mamy że będą dzwonić w razie napadu tak na kilak godzin przed . Aby kadrę ściągnąć i baterie wyprowadzić. No chyba że jedna gotowa a druga w garażach na OT

Sidematic
czwartek, 14 maja 2020, 14:17

Dlaczego w pośpiechu? Budowa garaży to nie budowa wieżowca, żadnej specjalnej filozofii w tym nie ma. Do końca 2022 jeszcze 2,5 roku a ty już siejesz defetyzm.

dsadsfsdf
czwartek, 14 maja 2020, 13:56

Garaże to nie problem, w Polsce buduje się takie w trymiga.

tut
czwartek, 14 maja 2020, 13:37

Dobrze że się obudzili teraz a nie gdy sprzęt stanoł by na placu. Tak jak miłao to miejsce z czołgami. Tak czy inaczej jest postęp... :)

michalspajder
czwartek, 14 maja 2020, 12:31

Kwestia wyborow, w Warszawie PiS rzadko wygrywa, chyba od czasow swietej pamieci prezydenta Lecha Kaczynskiego to w ogole.

Tweets Defence24