HSW włącza się do walki z epidemią

31 marca 2020, 17:44
Biurowiec_1 2
Fot. HSW S.A.
Defence24
Defence24

Huta Stalowa Wola S.A. (Grupa PGZ) dołączyła do grona firm wspomagających wysiłek i poświęcenie kadry medycznej dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, przekazując na rzecz placówek medycznych kwotę pół miliona złotych. Produkcja trwa po wprowadzeniu procedur bezpieczeństwa.

Środki finansowe zostaną spożytkowane na działania, których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Huta Stalowa Wola S.A. przekazała łącznie pół miliona złotych na Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Centrum Medyczne w Łańcucie, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Placówki te służą nie tylko mieszkańcom Stalowej Woli, ale również całego regionu i są aktywnym elementem w walce z epidemią koronawirusa.

Warto dodać, że oprócz wsparcia finansowego, HSW S.A. razem z KGHM ZANAM przekaże do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli środki ochrony osobistej.

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii jako jeden z największych pracodawców w regionie nie możemy pozostać obojętni. Doceniamy wielkie zaangażowanie służb działających na pierwszym froncie walki z epidemią i chcemy tę walkę wspierać. Jako firma odpowiedzialna społecznie przekazujemy na rzecz placówek medycznych kwotę pół miliona złotych z przeznaczeniem na niezbędny sprzęt, w szczególności środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji

Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Huta Stalowa Wola S.A. świadoma, jaki wpływ wywiera bezpośrednio na otoczenie, w którym funkcjonuje, od początku swojego istnienia poczuwa się do współodpowiedzialności za lokalną społeczność. Spółka podkreśla w komunikacie, że na bieżąco analizowane są pojawiające się potrzeby w zakresie wsparcia działań w walce z koronawirusem w Stalowej Woli i całym regionie. HSW S.A. chce dalej wspierać te działania i zabezpieczać potrzeby w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Dla HSW S.A. ochrona zdrowia i życia drugiego człowieka jest sprawą priorytetową, stąd wsparcie placówek medycznych bezpośrednio zaangażowanych w pomoc mieszkańcom Stalowej Woli i regionu.

Produkcja trwa

HSW dba również o bezpieczeństwo swoich pracowników. W Hucie Stalowa Wola S.A. zostały wdrożone wszelkie środki ostrożności i procedury bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami służb sanitarnych i państwowych. Spółka zastosowała między innymi elastyczne formy pracy, ograniczające czas przebywania na terenie zakładu, czy też umożliwiające realizowanie zadań i obowiązków z miejsca zamieszkania.

HSW ograniczyła krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe oraz organizację spotkań służbowych stawiając na wideokonferencje, telekonferencje i organizację prac zespołów z pomocą narzędzi teleinformatycznych. W pracy zespołów produkcyjnych wprowadzone procedury i regulacje umożliwiają korzystanie z elastycznego czasu pracy oraz indywidualny rozkład czasu pracy, pozwalający na wprowadzenie rotacyjnej obecności pracowników na zmianach. Huta Stalowa Wola S.A. utrzymuje ciągłość pracy i produkcji oraz realizacji projektów i programów.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Reklama
He he he
środa, 1 kwietnia 2020, 14:08

Nasi tenisiści dziś rano zadeklarowali że wzorem HSW też dadzą pół miliona. A tych tenisistów jest chyba ...aż 7-oro. Czy to wymaga jakiegokolwiek komentarza nt szczodrości HSW?? Wiemy o ile ograniczyli swoje pensje dyrektorzy HSW?? He he he

Huciany
środa, 1 kwietnia 2020, 15:15

Kolego to sa extra bonusy!##!#

vvv
środa, 1 kwietnia 2020, 12:16

Lewandowski przekazal 4,3mln zł, WOSP 250mln zł, PIS 2 000 mln zł na tvp info :) mamy super proporcje. w dobie zblizajacego sie kryzysu epidemii i upadku gospodarki PIS w styczniu, lutym 2020 nie kupił niczego ani nie zaczął przygotowywać kraju do epidemii. wydał 2mld na propagandę zamiast na służbę zdrowia ktora obecnie ledwo co zipie i nie ma podstawowych srodkow ochrony. za 2mld mogliby kupić 6,5mld masek jednorazowych ktore w hurcie kosztują 0,3zł. w tajawanie rząd rozdawał obywatelom za darmo maski i płyny do dezynfekcji na posterunkach policji a u nas lekarze maja przydział 2 masek ze szmatki/dzien a poslowie maja pelne zestawy N95 ffp3 z filterkami, ABW, CBS itp jako piersze maja dostac srodki ochrony. Nie ma co te 500tys to jest czym sie chwalic

Orthodox
środa, 1 kwietnia 2020, 22:59

Lepsze takie zrzutki spółek skarbu państwa, niż na jakieś bilbordy szkalujące sędziów, czy rejsy dookoła świata.

kicuś
środa, 1 kwietnia 2020, 15:46

w hurcie 0,3 a ja dziś zapłaciłem w aptece 7zł/szt. - moja rodzina w UK w ogóle nie może zakupić.

vvv
środa, 1 kwietnia 2020, 16:51

cena w aptece z marza przed epidemia wynosiła 0,5zł za sztukę. Netto 0,38zł - marża to netto w zakupie wyjdzie poniżej 0,3zł w hurcie może nawet ponizej 0,2zł za sztukę. ARM kupowała węgiel zamiast przeznaczyć budżet na początku 2020 na zakup środków ochrony

Na chlodno
środa, 1 kwietnia 2020, 14:05

Bzdura!! Tendencyjność twojego postu aż krzyczy. Tylko ostani frajer "nie zauważy" że za te "dwa mld" przekazane przez PiS do TVP (i to NIE do TVP.Info) nawet TY NIE kupisz ani jednego wacika, bo to są przecież o b l i g a c j e!! Jak się, domyślam wiesz co to są obligacje, bo aż takich nieuków, tu raczej już nie ma. Więc tradycyjnie dla siebie piszesz "obok" prawdy, znaczy trollujesz. Naprawdę szukasz frajerów??

vvv
środa, 1 kwietnia 2020, 16:54

mój drogi panie 2mln zostały przekazane kurskiemu jako dodatkowa dotacja ponad już przyznany budżet. Frajerów to szukaj 10.05 w komisjach wyborczych lub pójdz do pierwszego lepszego szpitala i zapytaj się co mają do ochrony przed wirusem. Obecna ekipa nie kupiła niczego przez 3-4 miesiące kiedy to było już pewne że ta epidemia rozleje się po Europie. 2mld dotacji dla tvp czyli TVpis było kilka tygodni przed komunikatem że wirusa nie da się opanować i będzie recesja w gospodarce.

Tom
wtorek, 31 marca 2020, 23:46

przecież to nie są pieniądze z eksportu tylko od polskiego podatnika - zwyczajnie premier kazał oddać to oddają

Huciany
wtorek, 31 marca 2020, 22:43

HSW WALCZY NADAL Z PGZ o nasze pieniądze zagarnitete z MON

Huciany
wtorek, 31 marca 2020, 22:41

Rotacyjna obecność na zmianach? Połowa drugiej zmiany na L4 Kto tu kogo oszukuje Telekonferencje ? Z kim?

Paweł P.
środa, 1 kwietnia 2020, 17:29

Dialog musi być ;) Trwać musi. Taki mały sarkazm.

Tweets Defence24