Reklama
Reklama

HCP: Husar to koncept na polonizację pojazdu

17 stycznia 2018, 12:06
Defence24
Defence24

Skaner Defence24: Gościem odcinka był Wojciech Więcławek, prokurent w zakładach H. Cegielski-Poznań S.A., kierujący produkcją specjalną, a rozmowa dotyczyła przede wszystkim pojazdu Husar. 

Husar dla zakładów Cegielskiego to jest koncept na polonizację pojazdu. W momencie kiedy myśleliśmy w jaki sposób zaproponować produkt zbrojeniowy w Polsce to wiedzieliśmy, że musimy zrobić coś co przebije dotychczasowe propozycje na rynku. Dlatego Husar to jest koncept na to w jaki sposób pozyskać do kraju technologiem, a jaki sposób co najmniej 70% takiego pojazdu realizować w kraju i Husar to jest jednocześnie nazwa pojazdu, który jeśli MON zleci nam taką produkcję będzie pojazdem firmowanym z Tatrą.

Wojciech Więcławek, prokurent w zakładach H. Cegielski-Poznań S.A.,

W trakcie realizacji projektu Husar zorientowaliśmy się, że jest szereg innych klientów z sektora mundurowego, paramilitarnych, którzy mogą być zainteresowani tego typu pojazdem. […] W naszych pojazdach antyterroryści będą bezpieczni, policja, służba ochrona granic będzie bezpieczna . Będą mogli prowadzić swoje działania w sposób bezpieczny, komfortowy i nie wstydząc się bo poruszają się fantastycznymi pojazdami z top 5 globalnego. Ale co też istotne polskimi pojazdami.

Wojciech Więcławek, prokurent w zakładach H. Cegielski-Poznań S.A.

Husar – tu mówimy po pojeździe bojowym 11-20 ton 4 x4 natomiast również wystartowaliśmy do programu, w którym chcielibyśmy zaoferować transporter o masie 3,5 tony ale również pojazd gąsienicowy w programie czołgu.

Wojciech Więcławek, prokurent w zakładach H. Cegielski-Poznań S.A.
Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
Cravx
wtorek, 30 stycznia 2018, 11:56

Dokładnie Husarz to jeździec polskiego wojska a Husar to lekka jazda węgierska wiec nazwa lekko nie trafiona

Krzys
wtorek, 30 stycznia 2018, 15:25

Żołnierz lekkiej jazdy węgierskiej to zawsze był huzar. Pytam, co to jest husar?

ZUZA
poniedziałek, 29 stycznia 2018, 13:59

HUSAR to Madziar, polski jest HUSARZ

mmu
niedziela, 28 stycznia 2018, 20:22

Daj nazwę husar i licz na nacjonalistyczna miłosc a nie specyfikacje maszyny

Box123
poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:35

Czy my nie potrafimy wyprodukować sami opancerzonego samochodu dla wojska? I mamy się cieszyć ze 70% będzie produkowane u nas? A reszta gdzie? W Turcji? A jak dojdzie do konfliktu nato - Turcja to co w tedy? Za chwile Turcy zaczną mordować kurdow w Syrii. Jeśli usa nie stchorzy i ich nie zostawi samych sobie juz mamy konflikt (przynajmniej polityczny). To chyba słaba rekomendacja. Może trzeba powołać jakiś instytut badań wojskowych. Dać mu ze 2-3 mld rocznie ( 1/20 tego co tracilismy rocznie za poprzedniej ekipy) i niech wymyślają jakieś technologie (jeśli trzeba napoczatku niech jakieś pozyskaja) żeby za 30 lat się nie okazało ze znowu musimy kupować od zera całą Wisłe czy czołgi z polki i ze sami nie potrafimy zrobić pioruna na 10km albo że wszyscy mają broń elektromagnetyczna a my jesteśmy z ręką w nocniku. 3mld rocznie to niewielkie pieniądze a na odkryciach skorzysta całą gospodarka

Facetoface
niedziela, 28 stycznia 2018, 16:56

Odpowiedz sam sobie, początek lat 90 jeszcze Cegielski produkował b.dobre lufy. Plan Balcerowicza rozłożył setki firm. Cegielski próbował wejść na rynek komercyjnych z bronią myśliwską niestety nikt nie podał ręki. Wg mnie b. Dobrze że chcą polinizowac

Pułkownik50
piątek, 26 stycznia 2018, 00:02

Oczywiście, że potrafimy wyprodukować swoje pojazdy, pierwszy przykład z brzegu Dzik II cena za sztukę 700 tys. Agencja Mienia Wojskowego po 1-2 latach wyprzedawała za 35 tys zł. Przyczyna: pęknięcia ram, urywane śruby, awarie systemu p.poz., samoczynne wyłączanie się ABS. Wszyscy my podatnicy straciliśmy 33 mln zł. Można też przypomnieć jak minister ON zakopał się w błocie w Honkerze, którego cena była wyższa niż Defendera. Pointując zaprojektować i zbudować możemy, ale jak widać jest tomwysoka cena \"bezpieczeństwa\". Lepiej transferować sprawdzone technologie!

Vzu
środa, 24 stycznia 2018, 23:01

Nie potrafimy. Nasze zdolnosci zakonczyly sie na tarpanie.

Tomek72
piątek, 26 stycznia 2018, 20:44

Przepraszam ale NAPISZĘ WPROST obaj BREDZICIE ... To fakt, że lata komuny CELOWO \"utrzymywały nas technologicznie\" jako rolnicze zaplecze UW ... a większość prób usamodzielnienia w jakiejkolwiek dziedzinie była utrącana ... Ale teraz co stoi na przeszkodzie? BRAK WOLI POLITYCZNEJ ... Polacy uczestniczyli i uczestniczą w wielu światowych projektach ... W Polsce ISTNIEJĄ zakłady, które NIE MAJĄ PROBLEMU z zapewnieniem POWTARZALNEJ, ZDEFINIOWANEJ JAKOŚCI (niejednokrotnie na najwyższym poziomie). Oczywiście nikt Polski nie zmieni ani w rok, ani w jedną czy dwie kadencje rządu / sejmu. Jakość montowanych w Polsce samochodów (\"obcych marek\" NIE JEST ANI ODROBINĘ GORSZA, niż ta, którą zdefiniowano dla tych zakładów), potrafimy \"robić cuda\" w automatyce przemysłowej, potrafimy budować NOWOCZESNE pociągi i autobusy - dlaczego nie mielibyśmy zbudować pojazdów dla wojska ?

man42
sobota, 27 stycznia 2018, 13:14

Jestesmy podatni na wplywy zewnętrzne i od srodka ustawiani pod potrzeby sąsiadów zanosi się ze nie wstaniemy z kolan a w najblizszym czasie stracimy część obecnych terenow kraju narazie robione są czystki z elementu nie podatnego przez fizycznom eliminacje egzystencji

Emeryt
sobota, 27 stycznia 2018, 12:15

Istnieje pojazd o nazwie Oncila

jodła2016
sobota, 27 stycznia 2018, 09:57

Ponieważ pojazdy dla wojska nie są produkowane dla wojska tylko dla elektoratów polityków i mamy to co mamy.

Zez
sobota, 27 stycznia 2018, 07:26

Ciekawi mnie które to są zakłady co ponoć potrafią produkować. Autosan, Ursus, Pesa, Jelcz?

Ziem
sobota, 27 stycznia 2018, 02:33

Polska i jej \"przemysł\" to montownie niemieckiej myśli technicznej.

Czu
sobota, 27 stycznia 2018, 02:31

Coz kokego. Nie bo nie. Wszystkie najwazniejsze podzespoly importujemy. A co do naszysz zdolosci looknij na PILICE.. lata 60 ..plus jakieś rakietki plus setki ludzi do oblugi..

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama