Reklama
Reklama

Grecja kupuje kolejne śmigłowce CH-47D Chinook

10 października 2013, 12:36
Grecki CH-47D Chinook - fot. Jerry Gunner/wiki

Grecja podjęła decyzję o zakupie kolejnych 10 śmigłowców transportowych Boeing CH-47D Chinook. Dołączą one do 15 śmigłowców tego typu, znajdujących się na uzbrojeniu Greckich Wojsk Lądowych. Maszyny będą pochodzić z magazynów US Army. 

Zakup 10 ciężkich śmigłowców transportowych został 9 października zaaprobowany przez Stały Komitet do Spraw Zamówień Obronnych greckiego parlamentu. Pozwala to na wystosowanie oficjalnego wniosku do strony amerykańskiej. 

Jak informuje portal IHS Jane's, cena pojedynczej maszyny może sięgać 5 milionów dolarów. Jednak ostateczna wartość kontraktu będzie zależeć od Amerykanów. W obecnej chwili U.S. Army potrzebuje każdych pieniędzy. Zakonserwowane zapasy nieużywanych maszyn to dobre źródło dochodów.  

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
XYZ
czwartek, 10 października 2013, 15:56

A my "remontujemy" fregatę. Skoro za te pieniądze nie można dokończyć Ślązaka to może by je przeznaczyć na Chinooki, skoro odchodzimy od użytkowania posowieckigo sprzętu?

Jan
piątek, 11 października 2013, 11:35

Nasze Wojska Lądowe bardziej potrzebują Chinook'ów niż Leopardów. Cena jest super atrakcyjna

XYZ
sobota, 12 października 2013, 04:22

Z całym szacunkiem - Polska potrzebuje i tego i tego. I rozwjania własnych technologii. Oraz wprowadzania ich do użytku. Naszym problemem nie jest brak innowacyjności tylko "prywata" będących u władzy, brak wiary we własne możliwości i złe dystrybuowanie pieniędzy.

Mariusz Bażan
czwartek, 10 października 2013, 21:21

Kupowanie tak wartościowego i potrzebnego sprzętu za tak okazyjną cenę wydaje się być poniżej polskiej godności:-) Co innego zaaplikować za podobne pieniądze jakiś MLU naszym Sokołom - MON z miejsca podchwyciłby pomysł.

asd
czwartek, 10 października 2013, 17:13

Grecy mają dość silną armię pomiomo kryzysu ;d

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama