Głowa orła w znaku graficznym SOP

5 stycznia 2018, 14:55
znak graficzny SOP
fot. projekt rozporządzenia MSWiA w sprawie znaku graficznego SOP
Defence24
Defence24

Ustawa powołująca do życia Służbę Ochrony Państwa czeka na podpis Prezydenta. Jednak nowa służba nie może istnieć bez indywidualnego znaku graficznego. Projekt rozporządzenia w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Zgodnie z przyjętą przez Sejm i Senat ustawą o Służbie Ochrony Państwa, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zobowiązany jest to określenia w drodze rozporządzenia wzoru znaku graficznego Służby Ochrony Państwa.

Czytaj też: Ustawa o Służbie Ochrony Państwa czeka już tylko na podpis prezydenta

Jak czytamy w projekcie przygotowanego w MSWiA rozporządzenia, „tak zaprojektowany znak graficzny umożliwia określenie na jego podstawie, w szczególności wzorów oznak noszonych na umundurowaniu, wzorów identyfikatora służbowego i legitymacji służbowej, czy też wzoru sztandaru, do których odnoszą się odrębne rozporządzenia wydane na podstawie ustawy o Służbie Ochrony Państwa.” Grafika będzie również wykorzystywana w dokumentach czy pieczęciach.

Sam znak składa się z liter „SOP” gdzie litera „P” jest, jak twierdzą autorzy rozporządzenia, stylizowana, a w jej górnej części wpisany jest uproszczony wizerunek głowy orła. 

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
Peptyd
niedziela, 7 stycznia 2018, 02:22

nazwa i ten znaczek do kitu no ale nie to sie liczy zobaczymy jakto zorganizuja

Aorta
sobota, 6 stycznia 2018, 09:52

Jest bardzo dużo utalentowanych grafików, bardzo dobrych specjalistów od identyfikacji wizualnej. Są studia graficzne wykonujące super prace... A tu jak zwykle wychodzi taki kulfon.. ciekawe kto to projektował??? Pewnie jak zwykle kolega kolegi.. Po co w nam graficy...

Al
sobota, 6 stycznia 2018, 07:31

Widzę że w wojsku nic sie nie zmieniło, wieczne narzekanie chorążówki.

derka
piątek, 5 stycznia 2018, 15:50

Niefortunna ta nazwa. Kojarzy sie z SOK (służba ochrony kolei)

X
piątek, 5 stycznia 2018, 19:28

A logo z Orlenem...

gts
piątek, 5 stycznia 2018, 18:41

Nazwa tandetna, a logo bardxiej kojarzy sie z orlebem i firma komercyjna niz powqzna sluzba. Dla mnie logotyp wojska czy sluzb bez porzadnego orzelka to pomylka. W ten sposob nie kojarzy sie ludziom z powaga instytucji a z jakas podrzedna agencja ochrony.

Powiedzianomi
piątek, 5 stycznia 2018, 23:33

Stacja Orlen Polska

Tweets Defence24