Reklama

Polityka obronna

Prezydent odznaczył sześcioro medyków ze szpitala na Szaserów

Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl
Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

Sześcioro lekarzy i pielęgniarek z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, popularnie zwanego szpitalem na Szaserów, odebrało we wtorek Krzyże Zasługi z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. To odznaczenia za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju medycyny.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Pałacu Prezydenckim. W ceremonii – co podkreślił prezydent – wzięli udział m.in. szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier Beata Szydło (która po wypadku limuzyny BOR w lutym 2017 r. trafiła na Szaserów jako pacjentka), a także szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund Andrzejczak wraz z dowódcami rodzajów sił zbrojnych.

Złotym Krzyżem Zasługi zostali odznaczeni: dyrektor WIM gen. dyw. Grzegorz Gielerak, jego zastępca do spraw naukowych płk Marek Rękas i pielęgniarka oddziałowa w klinice kardiologii i chorób wewnętrznych Lidia Wojda.

Srebrne Krzyże Zasługi odebrali: pielęgniarka oddziałowa kliniki otolaryngologii i onkologii laryngologicznej Barbara Kazimierczak, szef kliniki neurochirurgii Andrzej Koziarski oraz naczelna pielęgniarka WIM Anna Rejmanowska.

Ogromnie dziękujemy za służbę, z jednej strony dla pacjenta, ale z drugiej strony także za wkład, jaki dajecie państwo swoją służbą i pracą w rozwój polskiej medycyny wojskowej – podkreślił prezydent w krótkim przemówieniu. Zwrócił uwagę m.in. na opiekę medyczną, którą WIM zapewnia żołnierzom i innym osobom. Przypomniał też, że pacjentami WIM są osoby zajmujące najwyższe funkcje państwowe.

Odznaczonym gratulował też minister Błaszczak. – Moim zdaniem to najlepszy szpital w Warszawie – powiedział minister. Podkreślił też, że WIM buduje obecnie oddział w Legionowie. To rodzinne miasto obecnego szefa MON.

Od ponad 50 lat niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym pacjentom, wśród nich – co jest dla nas dodatkowym honorem – żołnierzom. To marka, którą zbudowaliśmy, która jest głównie odzwierciedleniem kompetencji i zaangażowania zatrudnionego personelu. (...) Ale jest coś jeszcze, co chciałbym szczególnie podkreślić. Dzisiejsza pozycja i ranga Instytutu nie byłaby taka, jaka jest, gdyby nie pomoc, wsparcie udzielane przez przełożonych, przez przyjaciół instytutu – zaznaczył gen. Gielerak.

Wojskowy Instytut Medyczny z Centralnym Szpitalem Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej powstał w 1964 r. To najważniejszy ośrodek wojskowej służby zdrowia w Polsce. Leczy zarówno pacjentów wojskowych, jak i cywilnych.

Reklama

Komentarze (1)

  1. kamyk

    A jak zostali ukarani kierowcy?

Reklama