Nitro-Chem i Grupa WB nagrodzone za sukcesy eksportowe

10 września 2018, 11:02
IMG_9611 2

W tym roku podczas Gali Defenderów na targach MSPO po raz pierwszy przyznano nagrodę w Konkursie na Laureata Nagrody Specjalnej Ministra Przedsiębiorczości i Technologii dla najlepszego polskiego eksportera uzbrojenia. Otrzymały ją ex aequo dwie firmy: Zakładom Chemiczne „NITRO-CHEM” S.A. i WB Electronics S.A

Jak informuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii na podstawie oceny wniosków, które wpłynęły do Ministerstwa, z uwzględnieniem kryteriów odnoszących się w szczególności do wolumenu eksportu, innowacyjności produktu/procesu produkcyjnego, zaangażowania w procesy B+R przemysłu obronnego i współpracę międzynarodową, minister Jadwiga Emilewicz zdecydowała przyznać w tegorocznej edycji konkursu Nagrodę Specjalną ex aequo dwóm firmom: Zakładom Chemicznym „NITRO-CHEM” S.A. i WB Electronics S.A.

image

Nagrody w formie statuetek i listów gratulacyjnych zostały wręczone laureatom przez wiceministra Tadeusza Kościńskiego podczas Gali Defender Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach 7 września 2018 r.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
Oo
wtorek, 11 września 2018, 11:04

Znam firmy obronne które mają co najmniej nie mniejszy, zdecydowanie ciekawszy technicznie eksport i to skierowany do największych gospodarek świata który nadto jest realizowany cyklicznie i systematycznie rośnie. Więc o co tu chodzi z tym wyróżnieniem?

OjOj
poniedziałek, 10 września 2018, 19:22

Z tego wynika, że laureatami tego wyróżnienia nie zostają najwięksi polscy eksporterzy z przemysłu obronnego, tylko te firmy które zgłosiły wnioski w konkursie realizowanym przez MPiT (ciekawe od kiedy tak jest), choć ten resort (jego właściwy departament) ma najbardziej miarodajne i wiarygodne dane w tym zakresie. Już teraz się nie dziwię, że nagrody tej nie otrzymują najwięksi eksporterzy, tylko ci którzy złożyli w swojej sprawie stosowne kwity.

bms
poniedziałek, 10 września 2018, 18:41

Nagroda dla Nitrochemu to za eksport TNT dla amerykanów ? nagroda za coś takiego niestety źle świadczy o przyznającym. Nadal nie produkujemy nitrocelulozy a to czesi produkują ładunki miotające dla polskich Krabów. Słowem jesteśmy czołowym producentem bazowego TNT i nic więcej. Nie produkujemy prochów wielobazowych ani ich składników. Koszty importu nitrocelulozy zdecydowanie przewyższają sukcesy eksportowe PGZ. Co innego WB Electronics tutaj rzeczywiście można mówić o eksporcie wysokich technologii

xyz
poniedziałek, 10 września 2018, 14:26

Może zamiast nagród i różnych corocznych wyróżnień, wzieli by się w końcu do roboty. Bo taka Serbia i wiele innych zagranicznych firm z państw wielokrotnie uboższych od Polski, przewyższa nasze firmy zbrojeniowe o kilkanaście lat w posiadanej technologii.

Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama