Reklama

MON zorganizuje marsz 11 listopada

8 listopada 2018, 15:32
_dry1553
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak/fot. por. Robert Suchy(CO MON)

Wojsko Polskie przygotowuje się bardzo intensywnie do tego, żeby 11 listopada wszystko odbyło się tak jak należy, żeby było bezpiecznie, radośnie, bo taka okoliczność zdarza się raz na 100 lat - powiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister dodał, że premier Mateusz Morawiecki powierzył mu zadanie zorganizowania marszu 11 listopada. "Wojsko Polskie przygotowuje się bardzo intensywnie do tego, żeby 11 listopada wszystko odbyło się tak jak należy, a więc żeby było bezpiecznie, radośnie, bo to raz na 100 lat taka okoliczność się zdarza" - podkreślił.

Błaszczak poinformował, że marsz wyruszy o godz. 15 z Ronda Dmowskiego i przejdzie na błonia Stadionu Narodowego. "Wyłącznie biało-czerwone flagi. Zapraszamy wszystkich" - dodał szef MON. 

Jak mówił szef MON, niezależnie od tego, jakie "mają państwo poglądy, jakie sympatie polityczne, chciałem zaprosić wszystkich na Biało-Czerwony Marsz". "Na Marsz, który odbędzie się pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, na Marsz zorganizowany przez polski rząd" - mówił Błaszczak.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Reklama
obiektywny
sobota, 10 listopada 2018, 09:17

Premier RP nakazał MON organizację Marszu Niepodległości, wydał stosowane Zarządzenie dot. użycia ŻW na zasadach jak Policja, zapomniano tylko dodać, bo to wstyd dla tzw. dobrej zmiany, iż te działania to zgodnie z ustawą o zarządzaniu kryzysowym - sytuacja kryzysowa !!! Ponadto użycie innych pododdziałów wojska celem zabezpieczenia ww. marszu jest niezgodnie z cyt. ustawą, ponieważ prerogatywy w tym względzie ma wyłącznie Prezydent RP. Mam pytanie, Jak mają się zachować żołnierze (poza ŻW) i np. obsługa KTO Rosomak jeśli zostaną zaatakowani przez przedstawicieli tzw. Czarnego bloku ?, Kto poniesie odpowiedzialność polityczną i prawną ??? Reasumując, obecnie rządzący uciekają się do ustawy o zarządzaniu kryzysowym by maszerować wspólnie z przedstawicielami skrajnej prawicy, niejednokrotnie gloryfikującymi faszyzm i nazizm. To ma być uczczenie odzyskania przez Polskę Niepodległości ???

rozjemca plemienny
piątek, 9 listopada 2018, 16:04

@kj1981 "Od zabezpieczania imprez masowych to jest policja, a nie wojsko." Tak? To dlaczego np. żandarmeria wojskowa chyba od zawsze zabezpiecza wszystkie największe imprezy w kraju? Wiem że dla ciebie to niemożliwe, ale tak się składa że mają to w zakresie swoich oficjalnych zadań. A dlaczego zapraszają obywateli o odmiennych poglądach? Bo liczą na to, że nie przyjdą, a przy okazji zawsze, prawie bez wyjątku, zioną jadem i powiedzą coś teoretycznie prawdziwego!

kj1981
piątek, 9 listopada 2018, 12:13

Śmiechu warte. Od zabezpieczania imprez masowych to jest policja, a nie wojsko. A poza tym, to teraz oficjalnie zapraszają "wszystkich" na marsz, a przez ostatnie lata zajmowali się głownie obrażaniem osób o innych poglądach. Czy oni mają ludzi za ćwierćinteligentów? Czy naprawdę sądzą, że nikt już nie pamięta tych wszystkich "gorszych sortów", "kanalii", "lewactwa", słów pogardy z ich ust? I teraz ci wszyscy obrażani mają o tym ot tak zapomnieć? I czy naprawdę sądzą, że normalny człowiek będzie się chciał publicznie pokazać obok nacjonalisty z banerem o białej rasie (bo - jak jeszcze kilkanaście dni temu przekonywali i premier, i prezydent - nie są w stanie zapewnić, że pojawią się tylko polskie flagi)? Już nie mówiąc o tym, że to jakaś kpina, że państwo organizuje oficjalny marsz na 5 dni przed imprezą... Jak to mawiał klasyk: "państwo teoretyczne".

kibol bez L4 z rodziną pozdrawia
piątek, 9 listopada 2018, 12:05

Co charakterystyczne dla "obiektywnych" komentarzy? Pisanie o strajku policjantów na L4, który został zakończony i pomijanie roli HGW, która odwołuje się do sądu, który uchylił jej zakaz. Czas drogi odwoławczej w sądach (w terminach) został tak przez HGW przemyślany, że nie gwarantuje, że marsz organizowany od wielu miesięcy społecznie będzie legalny. Można było zakaz wprowadzić dużo wcześniej skoro strajk nie zaczął się wczoraj...................................... A jak MON czy HGW historia oceni za działania które podjęli, to zobaczmy. ............................................... PS. Ci policjanci udający kiboli z przed 2015r. to mam nadzieję że nigdy nie wrócą z L4............................................... Nie da się komentować wypowiedzi typu: "Wszyscy łącznie z prezydentem stchórzyli, a teraz próbują ratować resztki honoru..." bo to jak wypowiadać się o akcji ratowniczej Anakondy u wybrzeży Borholmu nie wiedząc że jest duński a nie polski... Do zobaczenia na marszu!

odsłonięta 3 metrowa poatać
piątek, 9 listopada 2018, 10:57

Wojsko na ulicach ? - kontynuujemy chlubne tradycje zapoczątkowane w 1981r, a nawet i wcześniej, powiedział minister.

-CB-
piątek, 9 listopada 2018, 00:24

@Zirytowany - Nawet najbardziej tępi kibole potrafią zrezygnować z barw klubowych w czasie meczów reprezentacji i nosić tylko biało-czerwone. Tu wyraźnie widać, że "narodowcom" ze swoimi flagami, transparentami, falangami itp. nie chodzi o żaden patriotyzm ani świętowanie niepodległości... A co do organizacji przez MON i państwo, to oczywiście jak zwykle prowizorka i kompromitacja... Co stało na przeszkodzie, żeby to przygotowali kilka miesięcy wcześniej? Wszyscy łącznie z prezydentem stchórzyli, a teraz próbują ratować resztki honoru...

JÓZEK szepcze
czwartek, 8 listopada 2018, 23:50

jakby tu rzec pójdzie filar istoty istnienia państwa military budżetówka bo inaczej ....prawda pokaże prawdę

ZZZ
czwartek, 8 listopada 2018, 19:45

Wojsko na ulicach ochraniające marsz?!? WTF?!? Przecież wojsko nie ma żadnego doświadczenia do tego typu działań. Jeśli wyjdą na ulicę z bronią to może dojść do strzelania do zadymiarzy. Jeśli wyjdą bez broni to będą wobec ekstremistów bezbronni. Zła decyzja. No ale jeśli prawie 1/3 policjantów poszła na L4 to takie są skutki. Trzymam kciuki za Dobrą Zmianę aby dotrwała do końca kadencji. Bo coraz gorzej to wygląda. PiSowcy nie mają żadnych kompetencji do zarządzania państwem, planowania działań, rozwiązywania problemów. Polska na naszych oczach się rozlatuje, na 100 lecie odzyskania niepodległości.

Zirytowany
czwartek, 8 listopada 2018, 17:29

Na Marsz kopiuj-wklej z Marszu Niepodległości, który jest organizowany od kilku miesięcy przez dziesiątki ludzi, ludzi którzy za te przygotowania nie mają płacone, zbierane były datki w wysokości 100tys zł na nagłośnienie na całej linii marszu. Teraz 3 dni przed uroczystością zakazują MN i teraz jest to MN organizowany przez rząd. Żenada jak dla mnie. 3 lata mieli na przygotowanie czego kolwiek, a teraz 3 dni przed 11 listopada zabierają Marsz ludziom, którzy z takim poświęceniem go sami organizowali.

Velasco
czwartek, 8 listopada 2018, 17:27

MON kupuje wegiel, buduje drogi, finansuje spiewajace lawki, muzea i pomniki. Wspiera finansowo MSWiA. Kupuje super duper dlugopisy i zamawia krowki i tworzy pulk reprezentacyjny a szweje dalej w stalowych helmach i szelkach dusicielach

Cezar
czwartek, 8 listopada 2018, 16:45

Brzmi to dosyć dziwnie, ale takie są fakty. Formalnie organizatorem państwowego marszu dnia 11.11.2018 jest dowództwo garnizonu warszawskiego. A w tym czasie prawie 30 tys policjantów na L4. Dochodzą głosy, że na L4 idą również strażacy oraz ... strażnicy graniczni. Państwo teoretyczne w pełnym tego słowa znaczeniu.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama