Reklama
Reklama
Reklama

Śmigłowcowe rajdy ogniowe US Army w Europie

2 kwietnia 2019, 15:19
size0 (2)
Fot. Sgt. Patrick Jubrey/U.S. Army

W trakcie marcowego ćwiczenia Dynamic Raid, jakie odbyło się na poligonie Grafenwoehr w Niemczech, oddziały wsparcia lotnictwa armii amerykańskiej ćwiczyły zdolności szybkiego przerzutu śmigłowcowego artylerii, biorącej następnie udział w strzelaniu do celów wyznaczonych przez żołnierzy jednostek kawalerii (piechoty zmotoryzowanej).

W ćwiczeniu wzięli udział zołnierze z 2. Lotniczego Batalionu Wsparcia 1. Pułku Lotniczego 1. Bojowej Brygady Lotniczej 1. Dywizji Piechoty, współpracujący z żołnierzami 2. Pułku Kawalerii, będącego de facto brygadą piechoty zmotoryzowanej na KTO Stryker (Stryker Brigade Combat Team).

W ramach szkolenia, noszącego nazwę Dynamic Raid, jednostka śmigłowcowa przerzuciła drogą powietrzną haubice M777 i zaopatrzenie do wcześniej wyznaczonego punktu, z którego przeprowadzono ostrzał celów wskazanych przez amerykańskich kawalerzystów. Wykorzystano do tego śmigłowce CH-47 Chinook i UH-60 Black Hawk.

Pierwszym elementem wykonywanego ćwiczenia był przerzut zwiadowców, podwieszenie ładunków na zawiesiach zewnętrznych i dostarczanie zaopatrzenia na pokładzie śmigłowców UH-60 Black Hawk. W działaniach tych wykorzystano pięć maszyn tego typu, ich załogi przygotowały wysunięty punkt zaopatrzeniowy, wykorzystany potem przez obsługę haubic M777 i batalionowy punkt operacji taktycznych.

image
Fot. Sgt. Patrick Jubrey/U.S. Army

Po wykonaniu tych zadań załogi sześciu maszyn CH-47 Chinook z haubicami M777 na zawiesiach przerzuciły artylerię na wysunięte pozycje ogniowe, skąd obsługi dział wykonały strzelanie przy użyciu ostrej amunicji do celów rozpoznanych i wskazanych przez zwiadowców.

Zakończone ćwiczenie było okazją do sprawdzenia w warunkach poligonowych stopnia zgrania jednostek różnego rodzaju, łącząc kilka elementów kluczowych w działaniu lotniczych jednostek wsparcia i kawalerii zmotoryzowanej.

AM

image
Fot. Sgt. Patrick Jubrey/U.S. Army
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama