Reklama
Reklama

Dworczyk: Rosja jest agresorem i państwem nieprzewidywalnym

27 listopada 2018, 10:15
Zrzut ekranu 2018-11-27 o 09.51.15
Fot. Минобороны России/Facebook

Rosja jest agresorem i państwem nieprzewidywalnym; atak na ukraińską marynarkę ma na celu destabilizację Ukrainy - ocenił we wtorek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Polska potępia działania Rosji - nie może być zgody na tego rodzaju agresję - oświadczył.

Ukraina ogłosiła w poniedziałek stan wojenny w części kraju po zaatakowaniu w niedzielę przez Rosję trzech okrętów ukraińskiej marynarki wojennej w Cieśninie Kerczeńskiej między Morzem Czarnym i Azowskim. W wyniku zdarzenia rannych zostało sześciu ukraińskich marynarzy. Ukraińskie jednostki zostały ostrzelane i przejęte przez rosyjskie oddziały specjalne i znajdują się obecnie w porcie w Kerczu na kontrolowanym przez Rosję Krymie.

Dworczyk ocenił w Polskim Radiu, że niedzielne wydarzenia są dowodem na to, iż Rosja "jest agresorem i państwem nieprzewidywalnym". "Wydaje się, że te działania mogą wpisywać się w ciąg działań mających na celu destabilizację Ukrainy, utrudnianie w funkcjonowaniu tego kraju" - powiedział. Jego zdaniem działania Rosji wpisują się również w wewnętrzną politykę tego państwa.

Szef KPRM oświadczył, że Polska potępia oczywiście działania Rosji. "Nie może być zgody na tego rodzaju agresywne działania Rosji" - podkreślił.

Zdaniem Dworczyka, sytuacja między Rosją i Ukrainą pokazuje również, jak bardzo istotna jest dbałość o bezpieczeństwo naszego kraju, rozwijanie sił zbrojnych Polski i zabiegi PiS o stałe bazy amerykańskie w Polsce. 

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Stary Grzyb
wtorek, 27 listopada 2018, 17:55

Szanowny panie Dworczyk, ma pan rację w połowie. Rosja oczywiście jest agresorem, ale jest też państwem całkowicie przewidywalnym. "Szczegóły" mogą być zmienne (np. atak na Gruzję, atak na Ukrainę, wspieranie ludobójczego reżimu Assada w Syrii, itd.), ale istota działań Rosji pozostaje niezmienna i jest całkowicie przewidywalna. Problem tkwi nie w tym, co zrobi Rosja (bo to wiadomo z góry), ale w tym, czego wciąż nie może zrobić Zachód (czyli wrócić do polityki Zimnej Wojny w wydaniu reaganowskim). I tyle.

zdrugiejstrony
wtorek, 27 listopada 2018, 12:55

rosja jest agresorem i państwem przewidywalnym jak bandzior w ciemnej ulicy

As
wtorek, 27 listopada 2018, 12:15

Rosja jest państwem na wskroś przewidywalnym. Jednakową politykę prowadzi od setek lat, a naszych elit nic to nie nauczy.

Smutny
wtorek, 27 listopada 2018, 12:11

Szef kancelarii udziela wywiadu i mówi o państwie, które realizuje jakąś strategie, że jest nieprzewidywalne. Państwo teoretyczne c.d.

Marynarz
wtorek, 27 listopada 2018, 12:04

Dlaczego Ukraińcy nie występowali o zgodę pływania w okolicach mostu kerczenskiego oraz podnim.

bla bla bla
wtorek, 27 listopada 2018, 11:25

bla bla bla był kiedyś takie utwór Perfectu ... niech to wystarczy za komentarz ... jeśli nie odwołuje się do naszego sukcesora w postaci Trumpa bo on tu pierwszy raz wreszcie powiedział co na ten temat myśli.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama