Reklama
Reklama

Tureckie firmy zbudują system obrony przeciwlotniczej dalekiego zasięgu

3 listopada 2018, 16:50
2018-10-31-milliteknoloji-45
Fot. tccb.gov.tr

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że budową systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej dalekiego zasięgu zajmie się konsorcjum, w skład którego wchodzą trzy tureckie firmy sektora obronnego - Aselsan, Roketsan oraz Tubitak Sage.

Zdaniem tureckiego prezydenta dostawy pierwszych elementów systemu noszącego nazwę Siper (Tarcza) rozpoczną się pod koniec 2021 r. Erdogan stwierdził, że budowa Tarczy ma "kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Turcji, firmy biorące udział w tym programie są tego świadome i zrobią wszystko, by poprawić pozycję naszego państwa".

Dwie z firm mających wziąć udział w programie rozwoju tureckiej Tarczy uczestniczą obecnie w rozmowach z koncernem Eurosam, mających docelowo doprowadzić do produkcji systemu OPL SAMP/T w Turcji. Strony rozmów biorą w tej chwili udział w mającym trwać 18 miesięcy wspólnym studium koncepcyjnym, którego celem jest przygotowanie umowy rozwojowej i produkcyjnej, na mocy której produkowany będzie w Turcji system spełniający kryteria wymagane przez tureckie siły powietrzne.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 11