Reklama
Reklama

Kolejny doradca Trumpa odchodzi z Białego Domu

10 kwietnia 2018, 11:18
Zrzut ekranu 2018-04-09 o 16.26.09
Fot. US Embassy in Argentina

Z funkcji rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego przy prezydencie USA zrezygnował Michael Anton. To kolejna osoba z najbliższego otoczenia Donalda Trumpa, która w ostatnich tygodniach rezygnuje z pracy w Białym Domu.

Rzecznik powiadomił o swojej dymisji w niedzielę. Informację o tym podał portal Politico. Anton nie sprecyzował, kiedy zakończy pełnić obowiązki rzecznika, jednak, jak przewiduje Politico, najprawdopodobniej opuści Biały Dom w najbliższych tygodniach. 

Michael Anton to jeden z najbardziej zdeklarowanych zwolenników polityki Donalda Trumpa "America First!" (Ameryka przede wszystkim!). W czasie kampanii prezydenckiej w 2016 roku był jednym autorów bloga Journal of American Greatness wspierającego Trumpa i doradcą ds. komunikacji w sztabie kandydata Republikanów. Anton jest autorem kontrowersyjnego eseju porównującego wyścig o fotel prezydenta sprzed dwóch lat do wydarzeń lotu 93, który rozbił się na polach Pensylwanii 11 września 2001 roku. Wcześniej pracował także dla Rudy'ego Giulianiego i George'a W. Busha. 

Decyzja Antona zbiega się w czasie z odejściem ze stanowiska prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego generała Herberta R. McMastera. W poniedziałek zastąpił go John Bolton - dyplomata i prawnik, uznawany za bardzo konserwatywnego polityka. Bolton to trzeci doradca ds. bezpieczeństwa narodowego od momentu zaprzysiężenia 20 stycznia 2017 r. Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

Rezygnacja rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego wpisuje się w serię dymisji, w administracji prezydenta Donalda Trumpa rozpoczętą przez marcową zmianę Sekretarza Stanu USA. Zajmującego to stanowisko Rexa Tillersona zastąpi niedługo dotychczasowy szef CIA Mike Pompeo. 

PAP/PM

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Taghmata Omnissiah
środa, 11 kwietnia 2018, 10:30

Tydzień bez odejścia z Białego Domu, tygodniem straconym.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama