Reklama
Reklama

Egipt: 40 terrorystów zabitych w operacji po zamachu bombowym na turystów

29 grudnia 2018, 14:06
pyramid-3478575_1280
Fot. Pixabay
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Egipskie siły bezpieczeństwa zabiły w sobotę 29 grudnia "40 terrorystów" powiązanych z piątkowym zamachem bombowym na autobus turystyczny w Gizie - poinformowało w komunikacie egipskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Rajdy sił bezpieczeństwa przeprowadzono przeciwko dżihadystycznym bojownikom w Gizie i na półwyspie Synaj. Według egipskiego MSW 30 z nich zabito w Gizie podczas wymiany ognia.

"Planowali oni serię zamachów na sektor turystyczny, miejsca kultu chrześcijan i siły bezpieczeństwa" - głosi komunikat ministerstwa.

Nie podano szczegółów operacji, ani czy oddziały sił bezpieczeństwa poniosły straty. Nie wiadomo też, czy do ataków na terrorystów doszło jednocześnie.

Do eksplozji doszło w piątek po południu niedaleko popularnego wśród turystów zespołu piramid w Gizie. Bomba była ukryta pod murem i wybuchła w pobliżu autobusu przewożącego 14 turystów z Wietnamu.

W wybuchu zginęło trzech wietnamskich turystów i egipski przewodnik, 10 osób zostało rannych.

Egipt walczy z radykalną islamską partyzantką, która dokonała wielu ataków, głównie na półwyspie Synaj, gdzie armia prowadzi od lutego zakrojoną na szeroką skalę ofensywę. Piątkowy atak jest jednak pierwszym od dwóch lat na zagranicznych turystów w Egipcie - zauważa AP.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Tut
sobota, 29 grudnia 2018, 16:37

Straty finansowe Egiptu będą znacznie i długotrwałe.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama