Reklama

Generał Surawski w Berlinie. Pożegnał Generalnego Inspektora Bundeswehry

20 kwietnia 2018, 16:46
20180419-artikel-zapfenstreich-wieker-3
Fot. Bundesministerium der Verteidigung

Na zaproszenie minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Leszek Surawski złożył wizytę w Berlinie. Generał Surawski wziął udział w ceremonii pożegnania Generalnego Inspektora Bundeswehry generała Volkera Wiekera.

Jak podaje Sztab Generalny WP polski dowódca złożył generałowi Wiekerowi osobiste podziękowania za wieloletnią współpracę Bundeswehry z Siłami Zbrojnymi RP. Szefowi Sztabu Generalnego WP generałowi Leszkowi Surawskiemu towarzyszył w Berlinie gen. broni Andrzej Fałkowski.

W uroczystości uczestniczyli  szefowie sztabów/obrony państw NATO i UE. Spotkanie było także okazją do rozmów z nowym inspektorem Bundeswehry na temat współpracy wojskowej i omówienia aktualnej polityki bezpieczeństwa.

Generała Volkera Wiekera na stanowisku Generalnego Inspektora Bundeswehry zastąpił generał broni Eberhard Zorn.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
papuga
piątek, 20 kwietnia 2018, 22:16

Bardzo dobrze, że są takie kontakty. Są między nami a Niemcami sprzeczności interesów, ale jest też ogromne pole do współpracy. Jest ciężki bagaż historii ale jest też szansa na sąsiedzką współpracę. Powinniśmy dostrzec, że ze strony Niemiec jest chęć współpracy i porównać to ze stosunkiem, jaki mają do nas takie państwa jak choćby Izrael.

K68
środa, 25 kwietnia 2018, 08:52

W pełni popieram Co do przykładów negatywnych dodał bym Rosję

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama