Gen. Błazeusz zakończył służbę w SG WP

16 marca 2019, 17:01
14505
Fot. Antoni Szubiński/SG WP

Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund T. Andrzejczak pożegnał gen. bryg. Piotra Błazeusza, który zakończył służbę w Sztabie Generalnym WP.

Decyzją Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej gen. bryg. Piotr Błazeusz, szef Zarządu Planowania i Programowania Rozwoju Sił Zbrojnych - P5, z dniem 12 marca 2019 roku został wyznaczony na stanowisko szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się w 12 marca w Sztabie Generalnym, obecni byli zastępcy szefa sztabu, szefowie zarządów oraz oficerowie i pracownicy Zarządu Planowania i Programowania Rozwoju Sił Zbrojnych, którym kierował gen. Błazeusz.

Generał Andrzejczak, zwracając się do generała Błazeusza, podkreślił, że nowe zadania, które czekają w Dowództwie Generalnym, pozwolą gen. Błazeuszowi wykorzystać wiedzę i doświadczenie nabyte na wielu stanowiskach służbowych. Szef Sztabu Generalnego WP zaznaczył też, iż zmiana stanowiska odbywa się w symbolicznym dniu – 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. W imieniu kierownictwa SG WP, żołnierzy i pracowników cywilnych generał Andrzejczak podziękował generałowi Błazeuszowi za służbę w Sztabie Generalnym WP oraz życzył wielu sukcesów na nowym, odpowiedzialnym stanowisku.

Generał Andrzejczak, za wybitne zasługi, w szczególności za znaczące osiągnięcia w realizacji zadań, wyróżnił  gen. bryg. Piotra Błazeusza Tytułem Honorowym Zasłużony Żołnierz RP z odznaką w stopniu II (srebrną), zaś w związku z zakończeniem wykonywania obowiązków służbowych w Sztabie Generalnym WP wręczył szefowi P5 Kordzik Honorowy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda nadał gen. bryg. Piotrowi Błazeuszowi Medal Srebrny za Długoletnią Służbę.

Dziękując szefowi Sztabu Generalnego WP za słowa uznania i otrzymane wyróżnienia generał Błazeusz zaznaczył, iż cieszy się, że może podjąć wyzwania na innym kierunku.

„Niejednokrotnie pokazaliśmy razem, że jesteśmy siłą” – powiedział generał Błazeusz, zwracając się do kadry i pracowników Zarządu P5, którym dowodził. Podziękował swoim podwładnym za dobrą, ciężką pracę i życzył sukcesów w dalszej służbie.

image
Fot. Antoni Szubiński/SG WP
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
Janusz DPZ
poniedziałek, 30 grudnia 2019, 21:18

Wspaniały człowiek o wielkim sercu.

Marek1
niedziela, 17 marca 2019, 09:34

Dlaczego od paru już lat mam nieodparte wrażenie, ze polska generalicja żyje w innym, niekoniecznie równoległym świecie, BARDZO różniącym się od tego realnego ?

Wz
niedziela, 17 marca 2019, 07:04

Pożegnanie nie zgodne z ceremoniałem jak się nie mylę to ubiór zaproszonych a także przełożonego powinien być wyjściowy a nie polowy

mietek
niedziela, 17 marca 2019, 22:57

Właściwie to nie lubię się odzywać w sprawach w których się nie znam, ale może pożegnanie pożegnaniu nie równe. Pan generał właściwie z mundurem się nie żegna.

Serio
niedziela, 17 marca 2019, 11:48

Masz rację, mylisz się.

Infernoav
niedziela, 17 marca 2019, 00:18

Porównanie naszych oficerów w mundurach do oficerów USA, Rosji, UK. Przepaść jeśli chodzi o jakość, taki oficer w II RP zostałby wyrzucony z wojska.

Marek1
sobota, 16 marca 2019, 22:25

"Kółko różańcowe". Jest jeszcze w SG WP ktokolwiek kto , ma odwagę powiedzieć politykom-dyletantom, że mamy obecnie w WP recydywę z lat 1937-39 ??

Marek1
sobota, 16 marca 2019, 22:07

Zbiórka ludzi którzy zawsze powiedzą politykom to CO ci chcą usłyszeć ??

Tweets Defence24