Gen. Andrzejczak w HSW. "Weryfikacja funkcjonalności" wieży Rosomaka

21 marca 2019, 09:45
ZSSW4
Fot. HSW.
Defence24
Defence24

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmund T. Andrzejczak złożył wizytę w Hucie Stalowa Wola. HSW podkreśla w komunikacie, że była to pierwsza wizyta generała w siedzibie spółki.

Szef Sztabu zapoznał się z ofertą sprzętu artyleryjskiego produkowanego przez HSW S.A. oraz prowadzonych prac badawczo-rozwojowych, tj. Nowy Bojowy Pływający Wóz Piechoty Borsuk oraz Zdalnie Sterowany System Wieżowy ZSSW-30. Generał zaznajomił się także z potencjałem produkcyjnym HSW, ale przede wszystkim miał możliwość bezpośredniej weryfikacji funkcjonalności systemu sterowania, oprogramowania i układu teleinformatycznego wewnątrz ZSSW. 

image
Fot. HSW.

Zarząd HSW S.A. zaprezentował min. nową halę ze zautomatyzowaną linią do spawania materiałów pancernych, komorę do badań RTG oraz lufownię. Spółka podkreśla, że dialog z przedstawicielami Wojska Polskiego przyczynia się do doskonalenia produktów HSW i działalności przemysłowej. Dodaje, że wizyta Szefa SG WP stanowi impuls dla pogłębienia współpracy między Hutą Stalowa Wola a Siłami Zbrojnymi RP.

Wizyta odbyła się dzień po dostarczeniu dla polskiej armii elementów pierwszego seryjnego dywizjonowego modułu ogniowego w ramach realizowanego przez HSW S.A. programu Regina, na rzecz Wojsk Rakietowych i Artylerii. Sprzęt przekazano do 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie, podporządkowanego 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Pułk będzie drugą jednostką uzbrojoną w moduł Regina, po 11 Mazurskim Pułku Artylerii podporządkowanym 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, który wykorzystuje pierwszy, "wdrożeniowy" moduł ogniowy Regina z 24 haubicami Krab.

image
Fot. HSW.
Defence24
Defence24
Reklama
Tweets Defence24