Formoza i BOA szturmują prom [Defence24 TV]

14 lipca 2019, 11:19

Ćwiczenia pokazowe działań antyterrorystycznych i ratowniczych, jakie miały miejsce w Gdyni w dniu 27 czerwca 2019 r.

Pokazowe ćwiczenia antyterrorystów i ratowników były elementem obchodów Święta Morza. Widzowie mieli okazję przyjrzeć się w akcji łodziom bojowym Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji i Jednostki Wojskowej Formoza, śmigłowcom ratowniczym Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także samolotowi patrolowemu Urzędu Morskiego w Gdyni.

W ramach ćwiczeń pokazano między innymi rozpoznanie miejsca akcji - promu pasażerskiego opanowanego przez terrorystów - z powietrza, abordaż sił specjalnych, przeprowadzony z szybkich łodzi RIB, podjęcie rozbitków z wody i jednostki pływającej przez śmigłowiec ratowniczy i jednostki SAR.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Troll i to wredny
piątek, 26 lipca 2019, 12:41

Ta....tylko jak w Trójmieście ochroniarze gołymi rękami pacyfikują jakiegoś świra, to na patrol czeka się trzy godziny. Lepiej przy takiej organizacji pracy policji modlić się , niż liczyć na służby. Oby wam się terroryści nigdy nie przytrafili (zwłaszcza w nowoczesnej formie). Scenariusze z lat 80. Szturm na prom...dobre.

lord
poniedziałek, 22 lipca 2019, 22:07

Powinniśmy obudować Marynarkę Wojenną ze wszystkimi komponentami. Bez okrętów nie będziemy zdolni do tego typu akcji na morzu : ) oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od brzegu : ).

A
poniedziałek, 22 lipca 2019, 18:55

A ja się pytam PO CO? jeżeli naszym dzielnym politykom brakuje jaj(albo samodzielności) do wysłania ich na pomoc NASZYM marynarzom ?

Eror
piątek, 19 lipca 2019, 13:11

Dlaczego nie było tam morskiego oddziału straży granicznej??

Łukasz
czwartek, 18 lipca 2019, 11:15

Ciekawe jak będą szturmować przejęty statek cywilny, znajdujący się na pełnym morzu, gdy zostaną wycofane OHPy.

Tweets Defence24