Formowanie Inspektoratu Sił Powietrznych

1 października 2013, 13:15
fot. Siły Powietrzne RP

Generał brygady pilot Tomasz Drewniak został szefem zespołu tworzącego strukturę Inspektoratu Sił Powietrznych w grupie organizującej Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Reklama

Generał Drewniak stanowisko obejmie 1 października. Ostatniego dnia września w Sali Tradycji Dowództwa Sił Powietrznych pożegnali go dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski wraz z kierowniczą kadrą DSP. Gen. Majewski odkreślił wiedzę i doświadczenie dotychczasowego szefa Wojsk Lotniczych-zastępcy szefa Szkolenia SP. Podziękował też za dotychczasową współpracę. Przypomniał również, że generał Drewniak uczestniczył w tworzeniu zrębów nowego systemu dowodzenia siłami zbrojnymi. 

Generał Drewniak podziękował za zaufanie i dotychczasową współpracę. Podkreślił, że z nikim się nie żegna, bo będzie pracował w tym samym kompleksie wojskowym. Wskazał, że zmiana systemu dowodzenia powinna się odbyć szybko, płynnie i bezpiecznie, gdyż lotnictwa nie da się zatrzymać. - Jesteśmy najbardziej dynamicznym rodzajem sił zbrojnych. Zapewne będzie tak, że 31 grudnia nasi piloci wykonają ostatnie loty w starych strukturach, a już 1 stycznia 2014 roku wzbiją się w powietrze, podlegając nowemu dowództwu. Transformacja musi odbyć się bezpiecznie, szybko i sprawnie.

Siły Powietrzne

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
lotnik
czwartek, 10 października 2013, 17:34

W lotnictwie pośpiech jest nie pożądany ze względu na bezpieczeństwo ludzi i sprzętu lotniczego.

Tweets Defence24