F-35A trafiły na Środkowy Wschód

17 sierpnia 2019, 09:10
oz56k9_aac7f391872ccd596180f8cea5499b16
Fot. USAF

Pentagon poinformował o przebazowaniu na krótki okres części samolotów F-35A na Środkowy Wschód. Jest to związane z ćwiczeniami prowadzonymi w tym rejonie

Samoloty F-35A należące do 4. EFS (Expeditionary Force Squadron) i jednostki wsparcia należące do 380th Expeditionary Maintenance Squadron, stacjonujące dotychczas w bazie Al-Dharfa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przebazowano do "bliżej niesprecyzowanej lokalizacji", położonej w Środkowo-Wschodniej Azji.

Fot. USAF
Fot. USAF

Celem ćwiczenia pod kryptonimem "Agile Lightning" było sprawdzenie możliwości adaptacyjnych jednostek - a więc wykonywania operacji powietrznych oraz prowadzenia działań zabezpieczających i utrzymujących zdolność techniczną samolotu do lotów w nowym środowisku.

Fot. Staff Sgt. Marcy Copeland/USAF
Fot. Staff Sgt. Marcy Copeland/USAF

Ćwiczenia prowadzono w dniach 4-7 sierpnia bieżącego roku. Jak podkreślił dowódca 4. EFS, ppłk. Joshua Arki celem tych ćwiczeń było przede wszystkim "sprawdzenie istniejących procedur i znalezienie miejsc, w których należy wprowadzić w nich zmiany". Dowódca jednostki podkreślił, że "ćwiczenia wymagały współpracy w dziedzinie logistyki, dostaw - także amunicji, utrzymania łączności". Arki stwiertdził również, że chociaż procedury wdrażania takich działań adaptacyjnych są jeszcze w fazie rozwojowej, ale już teraz widać, że przynoszą dobre efekty.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Przemek
sobota, 17 sierpnia 2019, 19:30

Wiec wstępna gra przed atakiem na Iran . Nie ma nic lepszego jak ściąganie sprzętu pod pretekstem ćwiczeń i przebazowania na spokojnie sił przed niedaleka operacja . Koalicja już jest budowana . Wiec idzie nową wojna drodzy czytelnicy

Zdzichu
sobota, 17 sierpnia 2019, 13:15

Pytanie środkowy wschód Azji to dla amerykanów gdzie to jest... Chyba chodzi o Afganistan.

klawiatura
sobota, 17 sierpnia 2019, 12:01

jakie ćwiczenia, zbieranie danyuch wywiadowczych i nic poza tym.

Tweets Defence24