Eurosatory 2020 odwołane

27 marca 2020, 13:57
Leclerc Eurosatory1
Czołg Leclerc prezentowany na Eurosatory. Fot. J. Sabak/Defence24.pl.

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa oraz ogólnoświatową tendencją do całkowitego ograniczenia imprez masowych organizatorzy międzynarodowych targów przemysłu zbrojeniowego Eurosatory zdecydowali się na odwołanie tegorocznej edycji targów, które miały się odbyć 8-12 czerwca w Paryżu.

Wpływ na tę decyzję miała przede wszystkim bardzo ciężka sytuacja epidemiologiczna we Francji z powodu koronawirusa, gdzie obecnie zanotowano już ponad 25 tysięcy zachorowań. Kryzys ten w połączeniu z wprowadzeniem przez francuskie władze maksymalnych ograniczeń i środków ostrożności mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się i negatywnych skutków epidemii spowodował realny brak możliwości spełnienia warunków przygotowania i przeprowadzenia tej wystawy.

W ostatnich tygodniach wielu krajowych i międzynarodowych wystawców zarejestrowanych na targi poinformowało o braku możliwości wzięcia udziału w targach z powodu logistyczno-organizacyjnych. Ogromna liczba gości zza granicy nie miałaby realnej możliwości dotarcia na targi. Dodatkowo w związku z obecnymi prognozami dotyczącymi dalszego przebiegu pandemii zaistniał realny problem i zagrożenie dla bezpieczeństwa zdrowia i życia blisko 100 tysięcy oczekiwanych organizatorów, wystawców i zwiedzających Eurosatory 2020.

Dlatego też organizator Eurosatory 2020, czyli stowarzyszenie GICAT i jej spółka zależna COGES zdecydowały się na odwołanie najbliższej edycji targów bez ich przekładania na termin późniejszy. Jednocześnie organizator poinformował o kolejnej planowanej edycji targów. Eurosatory 2022 zaplanowano na 13-17 czerwca 2022 roku.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Dar 12
sobota, 28 marca 2020, 07:30

W Kielcach może być trochę tłoczno

Orthodox
niedziela, 29 marca 2020, 15:34

To samo będzie z Kielcami. Daj Boże, by zaraza wykazywała we wrześniu ostatnie podrygi.

Tweets Defence24