DSEI 2019: Polskie drony w Londynie

16 września 2019, 09:18
DSEi-2019 (13)
Stoisko WB Group. Fot. WB Group
Reklama

Na międzynarodowym salonie przemysłu obronnego DSEI 2019 w Londynie spółka WB Group prezentuje szeroką gamę swoich produktów, w tym zintegrowany system zarządzania walką TOPAZ, osobisty system dowodzenia i obserwacji U-GATE, rodzinę radiostacji wojskowych SDR C@MPAN oraz system amunicji krążącej WARMATE.

DSEI to drugie, największe międzynarodowe targi przemysłu zbrojeniowego w Europie zaraz po paryskich EUROSATORy i polskim MSPO, które są organizowane cyklicznie, co dwa lata. Przyciągają wtedy tysiące firm z sektora obronnego i bezpieczeństwa narodowego z całego świata, które prezentują swoje najnowsze produkty i technologie. Na targach tych nie mogło zabraknąć największej prywatnej spółki polskiego przemysłu obronnego, czyli WB Group, która zaprezentowała swoje najbardziej znane i najważniejsze produkty, które oferuje je zarówno na rynku krajowym, jak i dla odbiorców eksportowych, może pochwalić się licznymi kontraktami.

Amunicja krążąca WARMATE to system składający się z bezzałogowego statku powietrznego i różnego rodzaju głowic bojowych, które składają się na precyzyjny pocisk uderzeniowy, a w połączeniu z głowicą rozpoznawczą stanowi efektywny system klasy ISTAR. Dzięki możliwości dwóch różnych konfiguracji – rozpoznania i zdolności niszczenia celów podczas samobójczego ataku – system ten może wykonywać szerokie spektrum zadań, dając wykorzystującym go żołnierzom możliwości rozpoznania i identyfikacji celu, a następnie – jeśli będzie taka potrzeba – jego zniszczenia.

Zintegrowany system zarządzania walką TOPAZ ICMS to system, który umożliwia optymalizację wszystkich dostępnych środków ogniowych i dowodzenia, dzięki temu zapewnia odpowiednią siłę rażenia we właściwym czasie i miejscu. Umożliwia także kompleksowe zarządzanie na współczesnym polu walki różnego rodzaju systemów, począwszy od systemów rozpoznawczych, przez systemy łączności i dowodzenia C4I aż po systemy uderzeniowe i kierowania ogniem oraz wsparcia logistycznego. TOPAZ ICMS pozwala na efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów, także wobec pojawiających się coraz to nowych zagrożeń stanowi narzędzie, dzięki któremu użytkownik zyskuje całkowicie nowe zdolności technologiczne.

Osobisty system dowodzenia i obserwacji U-GATE to system typu C4ISR-E(xtended), który umożliwia rozszerzenie świadomości sytuacyjnej żołnierza na współczesnym polu walki. Zastosowanie technologii rozszerzonej rzeczywistości zapewnia żołnierzowi na bieżąco dane taktyczne dotyczące lokalizacji własnej, oddziałów sojuszniczych i ostatniej znanej pozycji przeciwnika. Dzięki temu systemowi może również kontrolować systemy amunicji krążącej oraz przesyłać dane rozpoznawcze na wyższy szczebel dowodzenia.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Ustawiator
poniedziałek, 16 września 2019, 11:47

A gdzie slynny Łoś z PGZ?

czepialski
poniedziałek, 16 września 2019, 12:33

Łoś jest z WB z PGZ jest 19-a a stoisko z tego co widzę jest WB.

Tweets Defence24