Reklama

Dron nad Belwederem. Akcja BOR, zatrzymano operatora

4 marca 2017, 22:56
Fot. www.prezydent.pl

Biuro Ochrony Rządu poinformowało o zauważeniu drona latającego nad Belwederem. Funkcjonariusze BOR zlokalizowali operatora drona i zatrzymali go.

 Jak informuje kpt. Grzegorz Bilski z Biura Ochrony Rządu, w sobotę 4 marca 2017 r. funkcjonariusze Biura realizujący zadania ochrony obiektów zauważyli w godzinach popołudniowych drona latającego nad Belwederem. Funkcjonariusze BOR zlokalizowali operatora drona w pobliskim parku, a następnie zatrzymali go i wylegitymowali. Operator okazał się być obywatelem Łotwy, który pilotował zdalnie sterowane urządzenie w towarzystwie dwóch kobiet obywatelstwa rosyjskiego. Obecnie trwa procedura sporządzania protokołu przekazania operatora w ręce Policji. O zaistniałym incydencie BOR poinformowało Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która podjęła już dalsze czynności w tej sprawie.
 
Przypomnijmy, że we wrześniu 2016 r. zatrzymano operatora drona latającego nad Kancelarią Premiera. Jego operatorem okazał się wówczas obywatel rosyjski.
 
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
Marek1
niedziela, 5 marca 2017, 00:25

... kolejny "niewinny turysta" sondujący możliwości powietrznej inwigilacji najważniejszych dla Państwa obiektów. Ale co tam, jak zwykle gościowi zabiorą drona, wlepią 500 PLN grzywny i pogrożą palcem. Ciekawe, dlaczego żadne drony nad Kremlem i White Hause NIE latają ?

Smuteczek
poniedziałek, 6 marca 2017, 13:05

Tam nie lataja bo tam kary sa zupełnie inne niz u nas

gandi .pl
niedziela, 5 marca 2017, 13:41

TAK IEST ZARZUT SZPIEGOSTWA i wysoka kara będzie odstraszać --ale i możliwość przejęcia czy zakłócania.

Ad_summam
niedziela, 5 marca 2017, 12:38

Ciekawe że to kolejny Rosjanin. Nie wystarczy satelitów? Może jednak należy zatrzymać pod zarzutem szpiegostwa?

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama